Любовница съм
Здравейте,

дълго време се чудех дали да споделя и моята история, но от толкова съвети вече не знам какво да мисля и правя. Ако можете да помогнете ще съм благодарна. А ето и самата история:
Първо ще разкажа на кратко неговата история. Значи той се запознава с жена си на 20 години. И се женят четири години по късно. След осем годишен брак и един син, се развеждат поради неразбирателство. Веднага след развода жена му забременява от друг мъж и живее с него и дъщеря им и сина й цели две год. После тя се разделя с втория си мъж и се събира с първия. И така:
Аз съм на 28 год. той е на 42. Запознахме се на работа преди 4 години. Бързо станахме близки приятели, аз тогава имах връзка, а той беше с жена си. Отношенията ни наистина бяха само приятелски и той беше единственият, с когото можех да споделям на работа. И така до преди две години, аз бях приключила връзката си отдавна, той ми написа във фейсбук, че е влюбен в мен още от момент в който ме е видял. Аз първоначално не исках да имам нищо общо, но с времето се влюбих. И така две години. Още в началото на отношенията ни той ме осведоми, че няма да остави децата си отново. Жена му разбра за нас и му е казала, че няма нищо против в това да е влюбен. Защото той и е признал че ме обича. Много ме обърква, в един момент ми казва че се колебае относно нас двете, после е категоричен че няма да се раздели с жена си. Казвал ми е че ме обича повече от. нея. Жена му също има любовник и той приема това. Даже жена му е предложила да си направим четворка тя с нейното гадже и мъжа й с мен. Не знам какво да мисля и правя. Те спят в отделни стаи, почти не правят секс по неговите думи. Моля дайте адекватни мнения, защото аз съм предупредена от тези мой чувства. Благодаря

Коментари

1.   Здрасти, ти не само си любовница, но и си попаднала като израстък някакъв в тяхната много странна връзка. Мисля, че те използват - И ДВАМАТА, а те самите са пълни консуматори на хора. Смучат ти времето, миличка. Губиш си младостта с този мъж. Казвам ти го до някъде от собствен опит, защото бях любовница 8 години преди да се разведе мъжът и да се ожени за мен, но ставаше дума за що-годе нормален разпаднат брак, а и бях много по-млада от теб и имах времето да чакам. Също осъзнавах, че съм използвана и изобщо не получавам толкова, колкото давам във връзката си. Сама знаеш, че като любовница си сама на празниците, сама на срещи с приятели, сама спиш нощем, а ако се разболееш няма кой един лимон да ти купи. С две думи хем си ангажирана, хем си сама.
Твоите брачни обаче не дават индикация, че ще се разделят. Напротив, на тях им е добре в сегашната ситуация. Използват ви вас двамата любовника и теб, а иначе живота и децата си гледат заедно и най-вероятно дори старините са си планирали. Няма да се учудя ако и инвестиции правят заедно в коли и имоти. С две думи - за теб голата „любов“ и голият.... , а за семейството всичко останало.
Ти си на 28 г. да ти напомня. Ами ти семейство и деца не искаш ли или смяташ цял живот да си опашка на семейни с прогнил брак?
Замисли се малко по въпроса и действай. Ако ми беше дъщеря, щях да те посъветвам да се разделиш с този или да му поставиш ултиматум - примерно до 3 месеца да се е разделил с жена си или те губи. Децата могат да си гледат и като не живеят заедно. Стига суети и оправдания.
Успех

2.   Права е номер1.
Аз искам да добавя, че ти си леко наивна и притеснителна. Той този точно от това се е възползвал на работата ти там дето казваш, че само с него ти е било окей да споделяш.
Моя съвет по принцип е да не се занимаваш с по - възрастни мъже, незавижимо дали са семейни или не, защото тези хора умишлено си търсят по - малки от тях партньорки не само заради самата младост, дори бих казала не толкова заради самата младост, а по - скоро заради това, че сте склонни да гледате на тях сякаш са богове, идеализирате ги много, а те точно това искат - да бъдат идеализирани и да им се възхищават. Но, от връстниците си да кажем - потенциални пратньорки на тяхната възраст, та дори и приятелите им, ако изобщо са им останали такива, изобщо не им се възхищават, определно не ги идеализират и категорично не ги смятат за спешъл, а по - скоро: 'офф, тоя Пешо горкия къв беше, па къв взе да става' ...примерно.

Пази се от 'консуматори на хора', както се е изразила номер1. То не, че няма такива и на наша възраст (2 години съм по - голяма от теб), а всъщност и на всяка възраст. Но по - възастните на години хора винаги са крачка напред на чисто емоционално ниво и това ги прави способни да мачкат психически по - малките от тях. А съвземането после не е нито лесно, нито бързо.

Иначе, ако смяташ, че не ти влияе на психиката, че ти е окей да си се ч*каш с него ей така... Тогава нещата са окей. Ама ако беше така, то нямаше да пуснеш тая тема...

3.   Хубаво е, че си на 28 и все още имаш време, но не го губи. Огледай се за някой стойностен, за да не се окаже че младостта ти е пропиляна за този, дето духа. Защото младостта не можеш да върнеш, а после нямаш и избор. Щом ти подхвърля идеята за четворка, направи си изводите колко държи на теб. Определено аз, ако обичам някого, не бих го делила с никой, дори и за моментно удоволствие.

4.   Нaпълно подкрепям н 1, попaднaлa си нa консумaтори нa хорa. Естествено, че ще те мaнипулирa докaто може с товa, че бил влюбен в теб...нaли минaвa номерa, зaсегa поне.
Когaто се освестиш, просто ще е другa, ще те зaмени бързо, слaбa си психически, имa и други кaто теб.
Съжaлявям, aко ти звучи грубо, но товa е положението. Тaзи двойкa сa хорa, които функционирaт кaто симбиозa и нa бaзикови инстинкти, зa семейство трудно ще нaмерят себеподобен, зa товa сa си перфектни един зa друг зaедно. Товa нямa нищо общо с отглеждaнето мa децaтa, сaмо с тях сaмите, не искaт дa сa сaми, не искaт дa поемaт отговорности и огрaничения определени от обществото, знaят си, че сa от изключениятa, a не прaвилото зa семейство.
Единствено може би aко ти искaш юодобен нaчин нa живот, би моглa дa го убедиш, че можеш дa предложиш същaтa свободa и морaлнa неaнгaжирaност към теб,..но зa кaкво ти е подобен мъж?!

5.   Много ти благодаря!

6.   Губиш си времето и чувствата с него. А времето лети. Вместо да си търсиш мъж, с когото да имаш семейство и дете. Няма да усетиш как ще станеш на 35 г., примерно и възможностите за дете ще са силно намалели, както и за избор на партньор. Зарязвай го и мисли за себе си. Прав е ном. 1, че той и жена му те използват.

7.   Ако искаш само секс и не ти е проблем, че това може да окаже влияние на евентуална нова сериозна връзка с друг, продължавай с него. Но ако искаш нещо сериозно и дългосрочно, не виждам защо изобщо си с него. Хубаво чувства, ама ако тези чувства само те закопават, нараняват и ти затварят очите за по-сериозни мъже, с които наистина би имала пълноценна и неотровна дългосрочна връзка, по-добре си наложи малко волята над тези чувства и скъсай с него, пък те все някога ще отминат, колкото и да боли в началото. По-добре така, отколкото да се събудиш на 30 и няколко с провален любовен живот и никаква перспектива за нормална връзка и семейство.

Точно сега е времето да помислиш малко в перспектива и да си потърсиш нещо по-сериозно, вместо да си пропилеещ тези години с глупости и после да гониш михаля, кгоато вече е минало времето за това.

8.   Права е 1.
Дори бих казала, че и разведен не ти трябва. Голяма ви е разликата, 2 деца ремаркета. Имай предвид, че бившето семейство никога не е такова, а непрекъснато се поддържат отношения с него. Ако искаш да си женена и за първата му жена и да си длъжна непрекъснато и на неговите деца, стой и чакай. А за секс 4-та нямам думи. Тия съвсем са се раздрънкали и превъзнесли.
спасявай се и не се хващай по-вече на такива кукички. Животът е доста стресиращ, за да влизаш доброволно в чужди каши.

9.   Много благодаря на всички, които се включиха със съвети и коментари. Явно трябва да прекратя отношенията ни, и ще бъде много трудно защото сме по девет часа на ден заедно. Просто винаги съм се чудела, защо след като се разделят след десет годишен брак, в който е нямало изневери, се събират след четири години раздяла, за да започнат да си изневерят. Защо тези хора си причиняват това? Сигурно никога няма да се разделят, защото така им е добре и си гледат децата, но какъв живот е това. Много пъти той ми е казвал, че няма да остави жена си и децата, и че сигурно ще съжалява за пропуснатите възможности с мен. Такъв е живота. Благодаря отново.

10.   Цялата ситуация е само и единствено в твой ущърб. Прекрати я с време за твое добро.
Ж29

11.   9, повярвай ми, не си причиняват нищо. Точно обратното. Аз съм в подобна ситуация като него, но не ми се обяснява колко много ползи има и колко малко да не кажа никакви негативи. Негативите са за теб, затова бягай навреме, че по-зле ще става.

12.   Аз съм женен и откровено ще ти призная, че не бих простил на такава като теб, която сама ми се бута. Имаш мозък, за да прецениш какво е добро за теб. Насила никой не те кара. Ти сама си решила да си с женен. Ще търпиш последствията от това общуване. Той може да те манипулира както иска. Години, любовници и чаши вино не се броят.

13.   12, ами да, той си казва: тя си знае, че съм женен, казал съм и, че няма да си оставя децата (т.е. чист съм пред съвестта си), но щом все още е с мен, значи така я устройва.

Точно това си мислим всички мъже в такава ситуация, но дали жената стои, защото наистина я устройва или по-скоро защото е емоционално зависима от него. Това трябва сама да си прецени, защото мъжа със сигурност няма да и каже: виж, моето момиче, ти с мен бъдеще нямаш, заблуждаваш се, върви си по живо по здраво.

Защо да и го казва и да и отваря очите, след като може да си прави секс с различна и то млада жена. Не е тайна, че мъжете (повечето) даваме мило и драго за секс с млади жени и никога не бихме изпуснали подобна възможност, особено след като сме и казали да не очаква нищо от нас и така сме чисти и пред съвестта си.

14.   Това с децата е просто измислено оправдание. Нищо общо няма с реалността и реално е в ущърб на децата такива родители да остават заедно, защото после самите те нямат идея какво са нормални съпружески взаимоотношения.
Този мъж и жена му са пълни егоисти, които се залъгват че държат интереса на децата си над своя, когато е напълно обратното. Това го казвам като дете на разведени родители.