Обичам го, но знам, че съм използвана
Здравейте! Ще се радвам историята да ми бъде публикувана. Благодаря предварително!
Аз съм момиче на 19, а той е на 24. Всичко започна преди 2 години. Започнахме да излизаме, виждахме се, но нищо сериозно. Той ме харесваше, аз него не. Една година по-късно на един купон правихме секс. На следващия ден се почувствах тъпо, защото никога не съм си позволявала секс за една нощ, но... това не приключи така. Имаше и втора, и трета вечер, и седмица, и месец, и година. Разликата обаче е, че аз се влюбих.
Имаше период, в който той твърдеше, че ме обича, обаче аз съм много недоверчива и нищо му не казах. Но той ме познава и знае, че изпитвам силни чувства към него, знае че не бих си легнала с момче заради удоволствието само. И сега се виждаме. Живеем в един град. Излизаме доста често.
Имаше кратки периоди в които не ме търсеше. След което ме пита защо не съм му звъннала. Но как да му звънна, като излиза че все едно му звъня да правим секс... Споделя ми много неща за живота му от миналото. Имал е много тежко детство. Сам е плащал образованието и т. н. Сега следвам същото, коета и той е завършил.
Просто ужасно много се влюбих в това момче и не знам какво да правя, трябва ми съвет...
През тази период не съм се виждала с други момчета по никакъв повод, обаче при него не е същото.. Може би ме търси само когато му е скучно, знам ли...
Според вас през тази една година дали са се върнали чувствата му към мен и дали има някаква надежда?

Коментари

1.   Говори с него, кажи му какво чувстваш и директно го попитай какво иска от отношенията ви. Ако целите ви в това отношение се различават, време е да напуснеш лодката. Има и други мъже колкото искаш, той не е уникален. Със сигурност можеш да намериш такъв който съчетава добрите му страни с желание за сериозни отношения. Успех.

2.   Съгласна съм с номер 1, но не виждам защо се чувстваш използвана, след като и ти явно обичаш да правиш секс с него, а и той ти споделя и вярвам, че не се среща с други жени.
Какво очакваш за 1 година връзка - предложение за брак ли?
Мисля, че ти тежи, че не ходите заедо някъде примерно на кафе или на заведение, на кино или на разходка в парка. Може би работи много твоят човек, може би го е страх да не лапне много по теб. Говори с него, но не мисля, че те използва и не си внушавай, че когато един мъж иска секс от теб той едва ли не те използва. Сексът е взаимно удоволствие!
Между другото с моя съпруг точно така започнахме като вас. В началото всеки си гледаше живота, а той идваше в квартирата ми след работа и то не всеки ден, правихме секс, вечеряхме заедно и си говорехме, а после той се прибираше и така доста годинки в интерес на истината, но не съм си мислила, че ме използва. В тези взаимни часове беше на 100% до мен и успяхме да се опознаем много добре, което в последствие много ни помогна като основа за нашата връзка. С течение на времето почнахме да излизаме на кафе, на кино доста често, той оставаше да нощува у дома, после той трябваше да се премести и направо взе по-голям апартамент, в който заживяхме двамата и бавно се разви нашата връзка, но е стабилна, много силна и устоява на всякакви изпитания.
Бягай по-скоро от мъжете, които ти свалят звезди и бързо ти предлагат сериозна връзка, брак едва ли не. Всичките ми приятелки се напатиха от такива мъже, защото след брака чак си показаха рогцата - мързел, замайчени и така нататък. Който е много щедър с глезотиите в началото, след това ще ти иска огромна цена за това. Мъжът, който в началото не дава много можеш да знаеш, че като даде значи държи на теб. Наслаждавай се за сега на секса с него, на времето прекарано заедно и остави връзката ви да се развие от само себе си.

4.   Авторката:
Първо искам да ви благодаря много!
И другото, което искам да кажа е че не искам да ми сваля зведи и т. н. просто да знам сакво се случва с нас, но оставям нещата просто да се случват и тъй. Аз съм директен човек, но в това отношение просто не мога.

5.   Авторке ако продължаваш да "не можеш" ти ще си единствената която страда. За него както повечето мъже не е проблем да е по-умерен в емоционално отношение и подобни неща не му се отразяват. Ако не вземеш нещата в ръце - ти губиш. Така че действай, отлагането е лоша идея.

6.   *"Връзки" започващи със секс, не свършват добре.
Мъжете могат да си позволят секс, ей така за спорта, за бройката и каквото се сетиш, но ако става въпрос за връзка, биха избрали жена която не се поддава лесно на първия срещнат.

*Още първоначално, след като сте излизали и сте имали контакт е трябвало да си изясните отношенията, а не да му се хвърлиш на врата, а после да си задаваш въпроси: "Абе той харесва ли ме"? "Използва ли ме"? "Защо се държи дръпнато"?

*Ако си ок с неангажираща връзка, давай ти си, но ако си влюбена и искаш връзка, а от другата страна не ти откликват, по-добре ще е да прекратиш всякакви взаимоотношения.

*Мъжете много, много не го мислят, а жените когато стане в твоята ситуация стават свръх емоционални.

-Maryjane

7.   Ами ние с моя приятел, с който вече сме заедно 4 години, а от 3 живеем заедно, правихме секс точно в същата вечер, в която се запознахме.

Първо, странно ми е ти как така си си легнала с него, това първия път нали, без да те кефи. Такива хора не ви рабирам.
Но както и да е.
Виж сега, той е вложил цяла година, докато те свали, та докато се влюбиш. Ти такава продължаваш да се държиш леко студено според мен, макар че му пускаш, ти все чакаш той да ти се обажда. Той ти е казал, че те обича, а ти какво - мълчала си като пукал - я се постави на негово място. След това казваш, че е имало периоди, в които не те е търсил - ми нормално. Казал ти е, че те обича, а ти не си откликнала, следователно в него са се породили съмнения, че може би не го обичаш, или поне доста по - малко отколко той теб. И все пак е продъжил да таи надежда за теб, след като те е питал защо не му се обаждаш.
Е чакал е, чакал те е човека, надявал се е, ама в крайна сметка не може цял живот да те чака да се наканиш..
Който и да е човек на негово място ще си помисли, че просто не е обичан и ще се опита да продължи живота си с друг/а.
Сама си знаеш, че си недоверчива, ама май е прекалено в твоя случай.

Номер1 добре те съветва да говориш с него. Изяснете се веднъж за винаги, ама този път бъди открита и искрена. Или ще се съберете, ако още не е истинал към теб, въпреки недоверчивостта ти, или просто ще приключите с добро.
Кажи му това, което си писала на нас.

номер6, мъжете са толкова емоционални и чувствителни, колкото жените, макар че проявяват чувствата си по по - различен начин от жените.
Мъжете са също човешки същества, също са раними и също страдат.