Искам да се разделим, но ми е жал
Здравейте. Дано историята ми да се публикува, защото ще ми е нужна малко чужда и безпристрастна помощ.

Накратко: тя на 23, аз на 26. заедно сме от 2 години, живеем заедно от 1 година. От известно време не чувствам същото към нея.
Проблемите: На първо място слагам секса! Никога никаква инициатива от нейна страна. Нищо различно. Всеки път сексът минава по един и същ сценарии, дори в една и съща стая. Не обичала да е отгоре, защото се измаряла бързо (45 кила човек... ) и не знаела какво точно да прави. Аз и казвам да пробва и да го кара полека и сама ще усети какво да прави. Няколко пъти пробва, оцели правилната формула и до там. И то аз трябва да и кажа да се качи отгоре - тя не се сеща. 99% от сексът аз съм активен тя само си лежи и се кефи. Няма лошо ама аз искам нещо различно, да почувствам че правя секс със страстна жена, а не със секс кукла. Това е проблем номер 1.
Следващия проблем, който забелязах наскоро е домакинската работа. Не съм от хората, които смятат че мястото на жената е постоянно в кухнята, дори често и аз готвя когато имам време. Но вижте сега, аз тежа има няма 90 кила и прибирайки се вечер и виждайки, че няма нищо за ядене не може да ми се казва “айде ще ти изпържа яйца”. Смисъл аз ям яйца да, ама 6 за закуска в 8 сутрин например. Хладилника е толкова празен, че по-добре да го изключа да не хаби ток. Не е като да нямаме пари и не е като да няма хипермаркет пред блока. Тя просто не се сеща да отиде и да напазарува. Все чака мен. Гледам ги другите жени пазаруват в магазините сами с един списък и рецепти да сготвят, мойта жена ще продъни дивана.
Следващия проблем е именно този с дивана. Тя учи и в момента не работи. (аз съм я подкрепил, за това нищо лошо не казвам) Но след като има цялото време на света то поне може малко от много да чисти. Тя предпочита да лежи и да гледа тв. В момента правя опит - слагаха ново осветление в банята преди близо седмица и чакам да видя кога ще изчисти струпалия се прахоляк от рязането по мебелите вътре. Не че не мога да го забърша, но ми е интересно. Веднъж в месеца я хващат лудите и изчиства всичко например и до следващия път когато реши сме потънали в боклук.

Все по рядно виждам бъдещето си с този човек. Нищо ново не ми предлага всеки ден. Едно и също повтарящо се изтъркано ежедневие. Сега ще кажете “ти и предложи” - ами правя го, ама в един момент писва само аз да съм инициатор.

Искам да се разделим. искам нещо различно. Искам страстен секс, искам човека до мен да има желание за живот, а не да го чувствам като на 70. но не знам как бих се разделил с нея. Жал ми е за нея. Тя няма къде да отиде, няма при кого. Ще я предам ако се разделим и тя най-вероятно ще рухне. Не знам какво да правя. Помагайте, приятели.

Коментари

1.   Виж, тя е 23-годишен индивид, голяма жена, защо да рухнела и да нямало къде да отиде??? Има общежития, има квартири, а ако ѝ трябват пари - тя си има родители и МОЖЕ ДА РАБОТИ. Възможно е да учиш и да работиш, казвам го от свой собствен опит. Така както повечето студенти живеят на общежитие, и тя ще може.
Мисля, че ти си се задомил с глезла. Тя от родителите е дошла при теб и никога не е отговаряла за себе си. Явно у тях не е имала никакви задължения и майка ѝ и баща ѝ са ѝ прислугвали. Това няма да се промени, гарантирам ти. Имам сестра, която е подобна на твоята приятелка и тя и вкъщи нищо не пипаше, а чакаше майка да я обслужва, а днес чака свекървата да я обслужва и нито работи, нито готви, нито чисти, нито пазарува. На 18 г. беше такава, почти на 40 години е станала и е такава.
Когато човек е свикнал да живее такъв живот, ти не можеш да го превъзпиташ и да го промениш. Защо да си дава също „зор“ в секса, след като в живота не си дава? Нея я мързи да диша.

С такава жена нямаш бъдеще и не можеш да градиш заедно мечтите си, не можеш планове да имаш за бъдещето, а на практика си си осиновил бебе, за което да се грожиш цял живот. Може да ѝ дойде акълът, но няма да е докато живее на постелено у вас. Трябва да излезне на вън, да се пречупи и да се научи да се оправя сама, чак тогава човек може да стане от нея. Ти и родителите сте ѝ правили до сега мечешка услуга. Не само не ѝ помагаш, но ѝ вредиш много в живота.
Не е момичето за теб просто. След някоя и друга годинка ако останеш с нея ще стане дума за брак, за деца. Как си го представяш? Кой ще ражда, ще гледа децата, ще върши домакинската работа, а и ще работи? Тя след като завърши може веднага да поиска дори да ражда, за да мине в майчинство и така цял живот ще я дондуркате.
Замисли се малко. Имай жал към себе си и бъдещите си деца и внимавай каква майка ще им избереш, защото такава грешка един път се прави, а цял живот се страда.

2.   Проблема ти е сериозен но трябва да бъдеш честен докато е време все пак сте още млади след година или две може и дете да се появи и да стане по сложно а и да бъдеш с някого от съжаление е голяма грешка бъди честен няма по добър вариант от истината

3.   Защо ти е жал, тя е възрастен човек, а не малко бебе? Това със секса е трябвало да ти стане ясно още първите месеци на връзката... За другите неща можеш да ѝ говориш, определено, но ако ти си прецениш.

4.   Мъж съм, на доста повече години от вас.
И аз съм мързел, или по-точно как да го кажа.. не обичам много да чистя и т. н. За миг дори се поставих на мястото на твоята приятелка, и почувствах едва ли не, че я разбирам (има си такива по-пасивни хора, които не обичат много-много да вилнеят с метлата или с тенджерата... ), но после си дадох сметка, че става въпрос за съвсем младо момиче, и направо се втрещих!
Тя отсега така ако я кара, представям си какво ще бъде след 10, 20 години? Ами като дойдат децата?
Не ти завиждам, пич! То и аз не съм цвете за мирисане, и постоянно се самоупреквам. Слава Богу, че жената чисти, готви и шета, а аз замо ѝ помагам, ама такова чудо като твоето момиче не съм, нито някъде съм виждал!
Зарязвай я. Явно ще трябва да научи нещата по трудния начин - да поживее малко сама, да ѝ е кофти. И да се надяваме, че ще се вземе в ръце.
Не я мисли токова! Ти нито си ѝ родител, нито (пре)възпитател!
Сама няма да се промени явно (ако искаше - вече да го е направила), остава единствено да усети дебелия край...
А това пък със секса въобще не го разбирам! Все пак удоволствие е някакво, и е някакво съвместно изпълнение. Как може човек да го мързи за секс, и да не иска да си го направи хубав с партньора си? Все едно да те мързи на масата, като е сложена една хубава софра и си с приятели.
Ако историята не е някаква провокация, или свободно съчинение - режи докато имаш време!

5.   Приказката за Богданка чел ли си я? Ако не си, то намери я да си отговориш на въпросите сам.

6.   Няма как да дам на 100% обективно мнение сигурен съм че и ти имаш вина за да се стигне до там. Но ако вече нямаш чувства към нея само тази причина е достатъчна да се разделите. Знам че няма да е лесно ако още я обичаш. По думите ти разбирам, че нямаш чувства или може би никога не си имал а си се чувствал комфортно с нея просто. Не я мисли тя винаги има къде да се върне, не си я осиновил все пак. От мен да знаеш жена със прекалено свободно време е като луд с картечница. Няма да се учудя ако един ден реши малко да се "разнообрази"

7.   Авторе, зарязвай я! Ще си направиш голяма услуга. Има общежития за магистри (вероятно е магистър, ако е на 23), а си живее все едно е на хотел. Само да кажа, че съм жена и такава не бих търпяла даже за съквартирантка. Много мъчно ми стана, че хора като теб са обвързани с такива флегматични жени. Разбирам я, че не работи, но готвенето не е толкова трудно или ходенето до магазина. Аз ходя един път в месеца на пазар и се прибирам с грандиозните покупки и не мога даже да ги нося, а съм в общежитие. На 23 да не може да си сготви и да не пипва нищо вкъщи си е доста... странно за жена.. За секса е същото нещо. Има такива жени, които чакат мъжа да прави всичко и много ми стана кофти, че търпиш всичко това.
Такива жени "принцеси" ги оправя само живота. Тя сега е с теб, а преди е живяла при мама и тате. Никога не е живяла сама, а ти и родителите й сте ги правили тези неща и тя смята, че има кой да ги прави - няма нужда да се напряга. Та нали има хора около нея, които вършат тези неща?
Второ - ако наистина ти става толкова жал - покажи й всичко това, което си написал. Добре - може да не можеш да го кажеш в лицето и да ти е мъчно, но трябва да научи истината някак си. Поне може да има някаква промяна. Ако стане толкова зле, че не предприема мерки - аз бих я изгонил, ако бях на теб.
И още нещо - щом не виждаш бъдещето си с този човек, не е за теб. От написаното си личи доста, но все пак.

8.   Абе, хич не я обичаш, и не си я обичал и преди, според мен.
нЕма да я бъде за в бъдеще тази ''връзка'', не е твоето.
Като обикнеш някой, ако ще и Чикатило да е, не ти пречи някак си. Всичките недостатъци на човека, бледнеят - хахава работа...
Иначе голям праз, че била еди си каква.
За някой друг ще е перфектна.

10.   Като, че ли е първо по-добре да и кажеш, че така както е тръгнала до никъде няма да стигне. Едно - две по-сериозни предупреждения и ако и от дума не разбира - Благодаря, беше ми приятно!

Има такива мързеливи мъже, има и такива мързеливи жени. И после : Ама защо гледаш другите жени... е, как няма да ги гледаш? Спретнати, пазаруват, готвят, чистят и на работа ходят и време за мъжа си намират да го задоволят... е, значи може. Естествено никога не трябва един да върши цялата работа вкъщи, но МОЖЕ има начин и хората го правят.

Мисля, че повече зависи от нагласата и желанието на човек. По описанието ти... се чудя това момиче как въобще ще се оправи ако остане сама. Или недай си Боже си имате детенце... нищо няма да свърши и у вас ще се превърне в пълен бардак.

Успех с момичето... но първо я предупреди - да си знае и после да не каже : Ама той нищо не ми каза - просто стана и си тръгна.
А и в крайна сметка... знам ли на 23г. е би трябвало да се усети на време преди да е станало прекалено късно за нея, а и за вас.

То тя ако не те допълва с нищо? Защо си с нея? След като секса не е както трябва, не готви, не чисти... та ти тия неща и БЕЗ нея може да ги правиш.
Да не се задоволяваш...
Да не готвиш, да не чистиш...

Кажи и да се стегне малко, покажи и кой е мъжат в къщата и да си знае. След като не и харесва или започне да се оправдава - да си търси късмета някъде другаде.
Аман от такива хора. 0 % продуктивност.

Всичко хубаво и от мен да знаеш - много си прав тук! И никой не може да каже, че не си в правото си. Казвам го като жена. На 35г. съм и много мразя мързеливи и постоянно оплакващи се хора. Не ти трябва да си с такъв човек - повярвай.

11.   Не си длъжен да стоиш с тази флегма. Спасявай се, докато не ти е изтърсила, че е бременна. Избери момент, в който няма изпити, например, и й кажи, че искаш да се разделите. Бъди непреклонен. Дай й един период, в който да се устрои някъде и кой от къде е. Ако няма как, живейте като съквартиранти известно време.

12.   AЗ пък имам чувството, че си търсиш прислужница, а не жена.
Да, нормално е всеки да си има някакви неща, с които подпомага връзката, но ти не казваш ти какво правиш за нея?
Защото щом е студент ако родителите и покриват разходите и- тя с нищо не ти е длъжна.
Щом работиш оставяш ли и пари с които да напазарува и готви? Ако досега не си, може да пробваш с думи: Мило искаш ли да ми приготвиш любимата супа(или каквото е там) оставил съм пари в кухнята (например).
Замисли се дали ти се грижиш за нея, дали и правиш някакви жестове от време на време. Всичко е двустранно, ако ти само работиш и не се стараеш за нея не очаквай много.

Пробвай с разговор-какво очакваш във връзката, не очаквай хората да се досещат сами. Ако си твърдо решен, че не я искаш- има общежитие, просто и дай някакъв срок в който да се премести.

13.   Хубаво де, ама за твоя си живот не ти ли е жал? Един живот живееш и то не за да се мъчиш или да си в услуга на някого. Просто тази жена не е подходящата жена за теб, ти го знаеш отдавна и не виждам защо ни питаш. Кажи и чао и готово. Всеки носи отговорност само за себе си. Тя също може да се грижи за себе си, просто сега има кой. Подозираш в теб някакъв страх да не останеш сам, но то сега твоето щастлив живот ли е? Има такива хора-костенурки, за които времето тече в друга галакатика и аз с тях не мога да общувам даже. Ти имаш такава на дивана у вас. Помисли.

14.   Авторе, направи услуга на момичето и се разделете. Ти не си търсиш жена и партньор в живота, а обслужващ персонал. Накой да ти готви, чисти и накрая с етусиазъм да ти врътне един як секс! Много са ти високи изсискванията май. На това младо момиче не му е работа да домакинства сега, а да учи и да се развива. Определено не сте един за друг и не се притеснявай тя ще рабере това много бързо след като се разделите. Така че, направи й услуга - зарежи я.

15.   Първото сигурно нещо е, че ти не обичаш това момиче истински. Второто е, че ти ако беше по-добър от нея никога нямаше да напишеш тези всичките неща и да разсъдиш по-този начин. Да ти кажа мисля, че си комплексар. Но само мисля, не съм съдист.
Общо взето ако не си пасвате като характер, няма смисъл да се мъчите.

16.   Интересна история.
Бъди егоист. Това ще ти помогне.
Долкокото разбирам си добре подПЛАТЕН.
Искаш елементарни неща от човек който издържаш, секс, чиста къща и топла храна. Зарязвай я, все ще получиш поне едно от гореспоменатите неща. Което ще е напредък в битието ти.

17.   Авторе не мисля, че трябва да ти е жал за нея. Много хора като нея усещат тази жал и стават още по-нагли, използвайки другите. Проблема е че не се чувстваш щастлив и такива хора не ти харесват. Затова трябва да слушаш себе си и да се разделиш с нея. Ами тя щом на 23, когато трябва да кипи от енергия и ентусиазъм е такава, каква ще е след 10 години? Пред телевизора по цял ден, натрупала килограми и непохващаща нищо. Човек е така устроен, че като започне да се отпуска започват все по-малко неща да му се правят, а като прави повече неща има и много повече енергия. Тя както е тръгнала може и работа да не започне от мързел. Познавам такива хора и просто в един момент и с танк не можеш да ги помръднеш от дивана. Даже имах една позната от този тип, която като отидеше до кварталния магазин се изморяваше. Просто в един момент и едни яйца да ти направи ще и се струва много. Според мен трябва да си търсиш човек, който е по-деен и който има цели и интереси в живота, такива хора и теб ще дърпат напред. Лично аз за себе си съм забелязала, че с бавни и мудни хора около мен започвам и аз да ставам такава около тях, затова ги избягвам. Мързела много повлича и после е много трудно да станеш деен и енергичен човек. И аз не смятам, че жената трябва да е по цял ден в кухнята или да се скъсва да угажда за всичко, но случая с твоята приятелка е другата крайност в която нищо не се похваща. А и не на последно място ще е полезно сама за себе си да може да се грижи, не може да не можеш да си напазаруваш и да готвиш поне няколко яденета. А това че се чисти само когато стане много мръсно също показва как нещата се правят вече като няма накъде. С такъв човек без инициатива ти трябва да го подбутваш цял живот да прави това или онова, а това си е доста изнервящо, все едно си сам и на гърба си носиш още някой. Лично аз бих се разделила с такъв човек, защото този проблем е сериозен и си е голямо бреме особено ако ти си по-енергичен и активен човек.

18.   Попаднал си на мързелива мърла, която не вярвам да се промени. Щом отсега е такава, опитай се да си я представиш, каква ще е след 10 - 20 години. Живота си е твой, сам си решавай.

19.   Разговори му е майката на твоя проблем. Сядаш и говорите, това не ми харесва, онова не ми харесва и искам да го промениш за да имаме бъдеще заедно. Постави и ясни условия и изисквания. Много по-добре е така, отколкото да и сервираш неочаквано от нея искане за раздяла. По начина по който говориш си личи, че държиш на връзката ви и ти пука за нея. Момичето е доста мързеливо и трябва да наблегнеш на задълженията които има по домът ви, при положение, че стои по цял ден вкъщи. Нещата които искаш са съвсем нормални и недей да слушаш разни криворазбрани разбирания за еманципация, според които мъжа трябва да бачка здраво на работа, а после и наравно с жената в домакинството. Даже и ако тя дреме на дивана по цял ден....

20.   А за себе си не ти ли е жал? Раздели се с нея. Тя ще отиде на общежитие или да се оправя сама. Голям човек е, не е дете. И си търси друга жена, с която да се разбираш. Истината е, че това момиче, с което живееш, не те обича. Иначе щеше да се загрижи за теб, че като се върнеш гладен, няма какво да вечеряш. На нея обаче не й пука гладен ли си, жаден ли си. Тя не те обича, но си й удобен. Не се занимавай с нея и не я жали-може да се оправя сама. И си търси жена, която да те обича и да я е грижа за теб.

21.   Изобщо не мисля, че проблемите ви са сериозни. Не знам защо повечето коментари във форума са негативни. То не може да срещнеш някой и всичко да е перфектно, хората се напасват. За нейната възраст е нормално да не е невероятна домакиня. Тя няма опит, нито с готвене, нито с чистене, но това е поправимо. Аз също не готвя защото живея сама, и хладилникът ми е чисто празен. Съответно, ако заживея с някой, в началото ще ми трябва време, да почна да го правя, защого сега просто няма за кого да готвя. Но аз си представям, че ще готвим и аз и той. Иначе си чистя сама, но и за това ще се радвам, ако живея с някой и той помогне малко в чистенето.
По отношение на секса, се вижда, че тя няма опит. Не е такава болка за умиране, защото ако беше пък с прекалено много бивши, щеше да кажеш, че и това те притеснява. Трябва да и напомняш какво искаш. Пробвала е няколко пъти отгоре, следващия път с много желание и предложи пак. И после пакллл и пак. Тя е неуверена и незнае какво да прави, затова се чувства по-комфортно ако ти водиш.