Да се откажа ли от нея
Здравейте,
в момента съм пред дилема, ходих с едно момиче 2 години и половина поради ред причини се разделихме на раздяла разбрах че има афера с друг човек. Както и да е беше ми тежко исках да съм с нея тя от своя страна беше объркана и спря контакти с всякакви хора и се затрупваше от работа. С времето на мен ми мина болката, но така и не спрях контакта с нея виждахме се спяхме заедно. Вече почти 5 месеца тя започна да ми говори за семейство, въпреки че все още не съм с нея. Не знам смелост ли не ми стига да се разделя с нея като съм с нея ме обхващат всякакви съмнения, като не съм ми липсва. Постоянно ме търси и всяко едно обаждане започва с колко ме обича и как ще сме щастливи заедно, всяко съобщение е с целувки и постоянно ми повтаря едно и също вече толкова време. Не знам как да постъпя вече като ми каже, че ме обича някак си не ми действа. Не знам как да постъпя тя е моят идеал за жена но какво от това?
Моля за съвет има ли смисъл да си дадем втори шанс или да спра да й давам надежди и да приключим

Коментари

1.   Късай с нея, изневерите през повечето пъти се повтарят.
Тя е имала афера с друг човек, а ти от 5 месеца поддържаш контакт с нея, вместо да сe опиташ да разбереш как да бъдеш по-внимателен, когато си избираш гадже в живота.
На всичкото отгоре се опитва да ти говори за семейство и колко те обича.
Да не си мислиш, че докато оня я е чукал си е викала "Ех как искам да имам семейство с гаджето си, много го обичам."?

2.   Да ти имам идеалите за жена, щом не мога да и вярвам и да живея в очакване кога отново ще започне афера с друг и ще ме запрати в трета глуха пак

3.   Няма значение, че сте се разделили, че тя е имала афера или че сте се виждали и поддържали контакт. Това са банални проблеми на гаджетата.

Единствените няща, които имат значение, са, дали я обичаш достатъчно, за да прекараш живота си с нея, и дали на момичето може да се разчита.

4.   До колкото разбирам, ти така или иначе си й дал шанс и си поспивате заедно. Както виждаш, не се чувстваш добре. Бъди по-решителен и се раздели с нея, но без привилегии. Защото, междувременно може да забременее и това ще реши твоята съдба. Не можеш да се разделиш с нея, защото ти е удобна като "стара жилетка"-скъсана, ама върши работа.

5.   НЕ е твоя идеал за жена. Близо е до него, но със сигурност не е. А най-важното в случая е предаденото доверие - то никога не може да се върне и винаги ще живееш в съмнения докато си с нея. Ако можеш да си щастлив по такъв начин - действай. В противен случай решението е окончателна раздяла - никакъв контакт с девойката докато не я преодолееш. Това е.

7.   Човече, ти сам трябва да прецениш дали си заслужава да дадеш втори шанс на връзката ви или не.
Нещото, което мен би ме притеснило, е това, че си разбрал за аферата, когато сте се разделяли по "ред други причини". Тоест тя съвсем не е имала намерение да прави някакво признание и да каже, че съжалява (примерно). Иначе има стотици двойки, които се разделят и после се събират, не е чудо невиждано. Но това винаги крие рискове. А в твоя случай ми се струва, че дори тези рискове са по-големи от обикновено. Като се замисля, и тези нейни думи как ще бъдете щастливи и т. н. имат за цел отново да ти замажат очите, както се казва. Помисли си хубаво.

8.   Защо ти е момиче, което ти е изневерявало? Вторият й е бил шута и тя се връща при теб. Щом ти е изневерила веднъж, ще го направи птново. Не се занимавай с нея. Не става за сериозна връзка. Тя не знае какво иска.