Глезят ли ви?
Здравейте. Обвързана съм от над 4 години (на 22 години съм), за първия в живота си приятел. Не живеем заедно, той спестява за жилище в което да живеем заедно. Чудя се какво правят вашите половинки за вас? Имам чувството, че моят приятел е някак много заспал". Плаща кафето, когато излезем заедно, ако има рожден ден, може да почерпи, купува ми подаръци за поводите, последните 2 годишнини подарява само по един един букет, като за едната от двете го накарах да идем някъде поне за 1 нощувка и той плати, когато му казах (при някакъв спор пак), че не се е сетил да подари нещо, каза, че бил платил нощувката, какво съм искала. Преди бях му казвала, че ми е много тъжно, че не се сеща 1 шоколад да ми купи и от време на време купуваше, но вече забрави и така. Имам чувството, че като се съберем да живеем заедно, от мен ще се иска само за работя за да изкарвам пари, да не харча излишно, да готвя и чистя и да се грижа за бъдещите ни деца. Той сега работи на няколко места, все е изморен и ме взима за по кафе и това е. Заведе ме на море за 1 нощувка и на почивка за 2 нощувки с негови колеги от работа, но все не се чувствам добре... Като сме се карали за това, че не прави нищо за мен и не се чувствам обичана, започва... нали те закарах (до града в който уча), ти не се сещаш да си разделим пътя като дадеш половината пари. Нямало да ги вземе, да съм била предложила (ще ги вземи и още как! ). Плащал ми е и 2 пъти семестриални такси, когато нямахме възможност с майка ми и то втория път се наложи със сълзи да го моля, защото си правеше оглушки въпреки, че му бях казала за положението. 2 пъти ми е пазарил храна на супермаркет за града в който съм студентка. Благодарна съм за това, но някак се чувствам и гадно, защото се усеща, че не го прави с желание и любов и му се свиди. Даже баща ми наскоро каза, че в магазин не стъпвал, защото там пари се давали, спагети да съм му купувала, че обичал. Не знам, аз ли искам много? Сигурно ще попитате аз дали съм правила такива неща за него. Ами аз предимно правя така, че да се чувства обичан и желан, изпращам му от време на време мили съобщения, купувам му от време на време по нещо сладко, за всичко поводи му купувам подаръци от сърце и мисля дълго какви да са, вярно с пари никак не помагам... Искам и аз да съм глезена и обичана. Умна съм, хубава, разбрана, обичам домашния уют, се*са (не правим повече от 2 пъти годишно, защото нямало къде и бил изморен, искам да ме желаят... ). Единствения ми минус е, че нещо хич не ми се работи. Дано разберете всичко, че стана малко хаотично.
Аз под глезене разбирам не само подаръци, а жестове на внимание направени с любов, постоянно мило отношение към половинката... всичко онова, което показва колко желан и ценен сте.
Обръщам се към нежния пол:
Какво правят вашите половинки за вас, глезят ли ви и по какъв начин?
Към силния пол:
Вие глезите ли по някакъв начин половинките си?

Коментари

51-63 от 63

55.   Това, че плаща кафето, купува подаръци с повод, дори се сеща за годишнината си е напълно достатъчно според мен. То мъжете не се сещат много за романтика и жестове. Ти мислиш ли, че е стиснат?

56.   От авторката:
№ 50 Имам 1 приятелка с която споделям, другите мисля, че само ще изпитат задоволство колко съм нещастна... Тя ме разбира...

№51 Той плаща само телефона си и разходите по колата и дрехите си, живее с родителите си и не плаща за нищо друго. Затова казвам, че не знае колко е скъпо всичко.
Не можеш да разчиташ на другите, на кърмата си и т. н. винаги трябва да си подготвен да поемеш само всички нужди на детето си, кърмата е Божа работа...

57.   Мен - никак, затова и обмислям раздяла.

58.   Помисли си дали искаш да си с него, щом не дава на техните за сметки и за храна, значи е на 30 и чака на тях, колко има да сабира за апартамент? Според мен не е нормално да чака на тях. Може би няма желание да сте заедно.

59.   От 43: и аз така разбрах, живее с техните, не дава пари и не пазари, иска от майка си парите за погребение, не иска да прекарва мн време с приятелката си, не му харесва секса с нея, не харесвал майка и, защо е с тебе тогава? Никоя друга няма да го търпи ли?
Авторке, ти също имаш малко идеалистични очаквания от връзките си.

60.   Мила авторке! №48 съм. Всички тук те нападнаха, в това число индиректно и аз, без може би да отчетем, че просто сме различни хора. Всеки има някакви потребности и хубавото е, че за всеки влак си има пътници. Казват че същността на човек може да бъде разбрана не по това как прекарва работния си ден, а по това какво прави в свободното си време. Приеми, че с твоя човек просто сте от различни планети и говорите различни езици. Жестовете, разбира се, не бива да са единичен случай, но всеки намира романтика в различни неща. Както споменах, чаша сок и препечена филийка могат да ми усмихнат деня. На приятеля ми пък му е приятно да го събудя 15 минути по-рано, за да си изпием двамата първото кафе в леглото. Опитай се да виждаш радост в малките неща, авторке. Аз намирам тази радост в кротката лятна вечер на верандата, когато двамата хапваме салата и си бъбрим. Във внезапното решение да метнем раниците и да прекараме няколко часа сред природата. В това той да майстори нещо, пък аз да му подавам отвертките. В удоволствието да му приготвя вкусна вечеря и хич не ме интересува кой е купил продуктите. В това да му зашия скъсаното копче.... или да прекараме мързелива събота с книга в ръка... В това да се върне ядосан от работа и да го разсмея с нещо забавно. Приятно ми е, когато той влезе у дома с конче люляк, откъснато от някой крайпътен храст. Радва ме, че звъни на приятелките ми да ги поздрави за някой празник. Всичко това е щастие за МЕН. И това щастие е напълно безплатно. Нищо от нещата, които изброих, не струва и една стотинка. Но важен фактор е, че и двамата обичаме тези моменти и този начин на живот. Да, понякога пътуваме, излизаме с приятели, но най-добре ни е у дома. Не разполагаме с много пари, но не ни и трябват, защото това, което наистина желаем, сме го намерили. Искам да кажа, че вие с твоя любим просто имате различни представи за добре прекараното време. Няма да си щастлива с него и по-добре не упорствай. Ако не можеш да се спрявяш сама с живота си, може би пък ще попаднеш на мъж, който има нужда точно от принцеса в златна клетка. Много мъже с компелекси за малоценност търсят точно такава връзка, за да пораснат в собствените си очи. Ако клетката и комплексарите те устройват, разбира се...

61.   МОЛЯ, АВТОРКЕ, ПРОЧЕТИ МЕ, СРЕД СТОТИЦИТЕ КОМЕНТАРИ!

Няма да те упреквам за нищо. Имам само един съвет към теб - да прочетеш книгата Петте Езика на Любовта - Гари Чапман. Аз съм в началото и съм учуден колко истини има в нея. С две думи, ти искаш да те "глези" но той показва и разбира любовта по друг начин. Не си ти виновна, нито той. Всеки има различни емоционални нужди.

Прочети книгата!

62.   60, това, което ти пък описваш (сравнявам го със "златните клетки на комплексарите") също е комплексарско и често е несподеленият блян на един силно комплексиран мъж - обикновено точно такива държат, ама МНОГО държат, половинката им само това да харесва. Обикновено този краен минимализъм във всякакви други желания от нейна страна върви с неговия идеал за "Аз искам да те помня все така: бездомна, безнадеждна и унила". Т. е. идеалът на подобен мъж е меланхоличната жена, която не иска нищо от живота, а всичко, което се демонстрира към нея, логично я радва. Но и нищо да не покаже - все тая. Тя ще е все така унила и ще му кърпи чорапите.

Хората обаче са различни. И повечето живеят далеч от бедната, гладна романтика на Дебелянов (времената са били наистина много бедни и гладни тогава, обект на шеги е бил прословутият единствен балтон, който някой от изстрадалите поети периодично е продавал, за да изкара някой лев) и повечето съвременни жени не толкова са алчни, колкото искат да живеят по-наситено и да преживяват различен тип опит. На мен например ми прави впечатление всичко: и закуската специално за мен сутрин, и списанието, което той винаги ми купува, и люлякът, откъснат от някъде наблизо, и всички останали малки жестове, които помня и ценя. ОБАЧЕ това не значи, че трябва да седим денонощно вкъщи и че няма да се зарадвам на малко по-качествени перли (за съжаление не обичам ръчно правени бижута, ценя ги, но не са моето) и на бели рози, както и на малко по-скъпа вечеря в хубав романтичен ресторант или пък на някаква статусна дреха/чанта/обувки. Или на някоя спонтанна разходка до зимното море например, което също обожавам. Разликата е, че всичко това струва пари, а не всички мъже са готови да харчат за някого. За съжаление, способността да даваш (онова, което ти е ценно, а не онова, което не струва нищо, т. е. не си положил особени усилия да го придобиеш, да се прави разлика с богаташите, за които един букет от 200 рози или нов автомобил е просто дреболия) е важна в любовта и понеже жените интуитивно знаят това, те се впечатляват и от скъпите жестове, особено ако те струват много на правещия ги. Нали си спомняте песента "Милиони алени рози" на А. Пугачова - причината е точно тази, жените виждат в този жест щедростта на един иначе беден човек, а това значи много. Но то затова и е описано в песен, защото в реалния живот такива грандиозни жестове се случват рядко. По-лесно е да си намерим меланхолична жена, да я оковем в собствените си представи каква минималистична половинка искаме и да си внушаваме колко извисени сме духом. Трудно е човек да си признае понякога простичкото - че просто е стиснат и пресметлив и си търси жена, която да не му струва нищо. Не казвам, че вашият случай е такъв, но аз лично, когато видя мъж, който страстно цени "минималистките", бягам надалече, защото вече чувам как тракат оковите на неговия "идеал".

Но при мен го има и това, че аз самата съм доста щедра към мъжете до мен и смятам, че както аз мога да им купя/подаря скъпи вещи (обичам да купувам маркови дрехи, писалки и др. подобни неща) и да съм се лишила от нещо за мен (или да съм спестявала, за да мога да им купя нещо над обичайния ми стандарт, просто ми харесва да виждам удоволствието им от хубавия подарък), така и те биха могли да го направят за мен и да ми подарят нещичко. Това по никакъв начин не променя удоволствието ми от чашата горещ шоколад или пък просто бира в негова компания или да гледаме заедно филм или да четем нещо и пр., но значително разширява границите на нашия опит заедно и доказва чувствата по очевиден начин.

63.   А наистина ли спестява за жилище? Ако си убедена в това, просто го подкрепи.

64.   Номер 62, удари направо в десятка та!

65.   62, моля да не коментираш Дебелянов! Не го разбираш и е направо обидно към великия поет да се изказваш дебилно за творчеството му!

66.   И аз съм на 22, но никога не съм била глезена от мъж. Винаги съм работела и съм си купувала всичко, което искам и мога да си позволя. Не мисля, че е задължение на мъжа да ме обсипва постоянно с подаръци и да плаща всичко. Единственото, което искам от него е хубав секс и добро отношение. Може би проблема при вас е секса.

67.   Бягай от него. Аз имах такъв паразит. Не купуваше храна. Сами алкохол, прах за пране и тоалетна хартия. Хранех го 7 месеца, той накрая ми вдигаше скандали за сметки от нпкакви кирливи 30 лв. Оставше ибтова да плащам докато той си развяваше оная работа с курвите. Накрая се разделихме. Не издържах на унижението всеки ден ми вдигаше скандали. Сега с нпкаква луда алкохоличка. Ще заминават за Англия. Да са живи и здрави. Ще им скъсат англичаните дупарите от работа. Радвам се, чр се оттървах от този нещастник. Изпиваше ми енергията. Чувствах се като жена второ качество. А съм млада, с образование и работех в голям холдинг. Унижавах и се ревах като дете заради този простак. Слава Богу, че нпмам дете. Иначе ми беше казал да правя аборт ако забременея.
Чак ме е яд сега че съм се унижавала за едно подобие на. мъж. Дано не се срещнем никога.

51-63 от 63