Въпрос към мъжете в сайта
Здравейте и аз съм мъж, но искам да ви питам имате ли просто приятелчета жени, с които НЕ сте спали? Чисто платонични такива? Защото по някаква причина много жени искат да са ми просто приятелчета и постоянно ме поставят в приятелската зона. А както знаете, жените не са почтени приятели - то не са интриги, говорене зад гърба, злословене по адрес на трети хора и т. н. Интриганти - мъже също има, но сред жените е много масово. Понеже растях сред жени и баща ми не беше вкъщи имам чувството че трябва да им се държа лигаво, но всъщност чувствам, че е време да престана да имам такива приятелства. За сега в работата нямам точно приятели, но пак жените са по-топли към мен и се чудя защо е така? Те ясно ми показаха, че нищо романтично или сексуално не може да стане между мен и тях, а аз това искам от жените, не приятелче. Предпочитам платоничните ми приятелства да са само с хора с моите интереси и пол. Но те продължават да ми се мазнят. Дали е защото аз самия им обръщам твърде много внимание и игнорирам останалите мъже на работа? Кажете ми как да спра да търся одобрението на жените, както съм свикнал от вкъщи?

Коментари

1.   "A aз товa искaм от жените" примaтче, ти рaзсъждaвaш кaто мaймункa, жените нaдушвaме тaкивa кaто теб и никоя не ще подобен зa връзкa. A зa сексa сaмо... е, имa все пaк и мъже, ползвaме си тях.
Aко си рaзбрaл, добре зa теб, aко не- още един жокер- зa товa си приятелкa... ти не можеш дa бъдеш възприет лaто мъж/кaр. Подлогa би стaнaл нa всякa.

2.   Имам приятел, с когото не съм спала. Той искаше едно време, но аз-не. И така си пстанахме приятели.

3.   Бъди мъж и им го кажи в очите това на тези твои колежки, че не ги искаш да са ти приятелчета и повече няма да ти бъдат приятелчета, спокойно ;)

Какво те е спирало досега да се сприятелиш с колегите си мъже или други някакви мъже?
Защо ги 'игнорираш' както сам казваш?
Нали уж сам ни казваш, че предпочиташ платонически отношения с хора от твоя пол?

Има и други хора от мъжки пол, които са израстнали без бащи, но не им е проблем да общуват с разни хора от мъжки пол. Мисля, че проблема ти е свързан с нещо друго.. , но няма как да отгатна с какво точно.

4.   Аз лично имам приятели и мъже, и жени, имам и приятелка и сме заедно една компания, даже съм спал с жени мои приятелки на едно легло и нищо не е ставало просто защото приятелските и любовните отношения и чувства са нещо съвсем различно, те са ми помагали и аз съм им помагал, уважаваме се и стават страхотни купони! Излизаме всички заедно и се забавляваме без интриги и простотии! Ти имаш някакви комплекси, съжалявам но ти трябва психиатър!
Алек

5.   Извинявай, че ще се включа, а съм жена, но искам да ти отбележа няколко неща от гледна точка на психологията.
Да, правилно си усетил, че средата по време на детството ти е оказала влияние. Може би просто си се научил добре да общуваш с жените, но това няма как да е минус. Всичко е в това как ще изиграеш картите, които искаш или не така или иначе вече са ти раздадени. Приеми го.
Второ - имал ли си някаква мъжка фигура в детството си? Успяваш ли все пак да завържеш мъжки приятелства? Ако да - нямаш проблем. Ако не - работи по въпроса.
И последно, но всъщност изключително важно - искаш приятелите ти да са САМО хора от същия пол и със същите интереси. Помисли трезво над думата "само".
Успех!
Ж30

6.   Според мен "истинско" приятелство между мъж и жена, трудно би съществувало. В повечето случай, единя от двамата /най-често мъжа/ има макар и понякога несъзнателно влечение към жената. Да разбира се, че всичко си има граници, както жените поставят мъжете във френд зоната, така и мъжете ни биха направили някоя глупост за да съсипят това "приятелство". Общо взето всичко си е свързано с някакъв, общ интерес. Да може да са познати и да си споделят много неща, но приятелството /истинското такова/ трудно се получава между двата пола. Е изключение прави, ако се намеси любовта... Тогава е страхотно, да си имаш и приятел и половинка в едно. :)

>М. 31г<

8.   Един вид мислиш жените не за хора, а за създания за секс само. Това е грешно според мен, половината от хората в нашето ежедневие са жени, не можеш да спиш с всички, не можеш и да ги игнорираш и да не контактуваш с тях въобще. Аз имам приятелки жени към които нямам никакви желания, понякога е много яко да имаш жена за приятел и да не мислиш постоянно как да я метнеш. С жени можеш да говориш на по различни теми от с мъже, можеш да чуеш женското мнение, и поне малко по добре да разбереш за какво си мислят жените. Когато мъжът и жената са се харесали и се дебнат да се впечатлят един на друг, нито един от двамата не е напълно себе си, разговорите не са им на 100 процента искрени, всеки си изтъква хубавите страни и прикрива максимално лошите, всеки прави комплименти и не смее да критикува, но когато имаш за приятел жена, тя искрено ще ти каже ако имаш проблем ако нещо не правиш както трябва в отношението си с противоположния пол.

9.   Жените много обичат да имат мъже приятели, защото може да се разчита на тях пък и за всеки слуай. Дългосрочно такова приятелство не може да има.

10.   Да, има такива неща като жени-приятели. Само приятели, без екстри и подобни.

Това, че нямаш приятели, каквито ти искаш, лесно се обяснява -
" жените не са почтени приятели".

Сложи 3, 500, 000, 000 хора в един знаменател, познавайки по-малко от 0. 001% от тях. Показва манталитета ти.

Преди да определяш кой какъв е, май трябва да поправиш себе си. После ще намериш нужните хора.

11.   3 защото са гадняри колегите ми. И като мъже не се преструват. Докато колежките ми също са гаднярки, но по женски ми се мазнят, а после ходят да ме обаждат като в детската градина на мениджъра.

12.   Да, определон е проблем за връзките, че третирам жените приятелски и като равни. За тях това е равносилно на това, че не искам нещо повече от тях, така го приемат, като липса на страст и пожар в мен. Постянно се срещам с момичета от Интернет и дори да се представя добре и закачливо да флиртувам с тях, на живо като се видим винаги така говоря, че е по-скоро като две приятелчета, не като мъж, който сваля жена. Съответно си оставам само с пръст в уста и до втора среща не се стига.

От автора

13.   Много странно е това, че търсиш приятелства само с други мъже. Странно и озадачаващо. Излиза, че перфектната компания за теб е от още петима юначаги, с които да се наливате с бира и да гледате спорт. Аз имам много приятели - и мъже, и жени, и не правя никаква разлика - всички те са мои близки хора. В момента срещу мен на бюрото седи скъп мой приятел от 20 години, с когото сега работим заедно и ми е пряк шеф. Къде ли не сме ходили заедно? ! То не са били вили, не са били риболовни пикници, не са били хижи, морета, екскурзии, купони, кръчми, театри... С друг мой другар пък сме побъркани на тема рок музика и по клубовете ни мислят за брат и сестра, понеже е очевидно, че нямаме интимна връзка, а пък сме все заедно вече четвърт век. Никога, ама никога не съм имала сексуални отношения нито с единия, нито с другия. Просто, както ти казваш, отношенията са в "приятелската зона". Всеки от нас винаги си е имал своите любовни връзки, това не е било пречка в общуването. От това, което пишеш, авторе, стигам до извода, че ти като цяло не уважаваш жените. Оплакването ти е не че не срещаш нормални момичета, а че искаш от тях най-вече секс, пък те, видиш ли, те приемат като приятел. Даже не може да осъзнаеш какъв комплимент получаваш от въпросните дами, които виждат в личността ти нещо повече от банкомат и вибратор.