Колега ме привлича
Здравейте, искам да ви споделя проблема си и да чуя вашите съвети. Историята е следната - на 24 години съм, последна година студентка. Приятелят ми е на 22, той също е последна година. Връзката ни е от 2 години, всичко в нея е прекрасно, нищо никога не ми е липсвало. Тази година започнах отново университет след прекъсване от 1 година. На втората седмица разбрах, че в групата ми има 3ма колеги, с които започнахме образованието си заедно. Това много ме зарадва, защото няма да бъда сама в групата. Минаха няколко дни и с всеки един ден един от колегите все повече и повече ме привличаше. Помислих си че си въобразявам, тъй като не бях правила секс почти седмица.. Така и дойде другата седмица. Отново го видях и не - не ми беше минало и то никак. Привлича ме чисто и просто сексуално. Не искам да ме разбирате погрешно, случва ми се за първи път. От негова страна виждам, че никак не е безразличен, но не си позволява намеци или каквото и да било друго. Запознаха се в университета с приятеля ми един ден, когато беше дошъл да ме вземе. Опасявам се, че няма да мога да се сдържа, колкото и тийнейджърски да звучи.. Страхувам се, че ще проваля връзката си. Мисля, че приятелят ми е "човекът", но защо тогава изпитвам тези чувства към колегата ми.. Чувствам се виновна и се опасявам, че това привличане нараства с всеки изминал ден.. Очаквам мненията ви

Коментари

1.   Спокойно, това са нормални неща от живота. Едва ли има човек, на който да не му се е случвало. Въпросът е какво ти самата ще си позволиш да /не/ се случи. Не сглупявай да се поддадеш и да съсипеш настоящата си връзка, защото занапред ще продължаваш да срещаш симпатични представители от мъжки пол. И какво? С всеки ли ще действаш? Мисли практично и логично, разигравай в главата си различни сценарии, ако щеш - примерно: ако изневериш на гаджето си с идеята да е еднократно и той да не разбере, но този другия се окаже мръсник и реши да те тормози? Или да каже на приятеля ти? Края ще е грозен. А ако колегата ти също има връзка, но ти не знаеш и просто флиртува и ти решиш да действаш, а той те отблъсне -ще се почувстваш отвратително, повярвай ми. Въобще негативите могат да бъдат много повече от еднократното удоволствие (да не говорим, че и секса може да е провал). Постарай се да се владееш. А ако толкова не можеш, просто бъди искрена с твоя човек. Болката от раздялата някак отминава, но огорчението от обидата и лъжата са отвратителни. Успех!

2.   Моя съвет е да не правиш глупости и да не изневеряваш на приятеля си. И защо по дяволите не правите секс? Цяла седмица не е чак толкова много време, но говори с приятеля ти и го правете по често. Успех.

>М. 31г<

3.   Може ли да опишеш как изглеждат настоящият ти приятел и колегата, към когото имаш сексуално привличане в момента, за да можем да ти дадем по-конкретна информация?

4.   Чисто и просто остави приятеля ти да бъде щастлив с жена, която ще го уважава повече.

5.   И тази тема защо я пускаш? Като един вид оправдание пред самата себе си ми изглежда - "абе моят е добър, ама искам да се оправя и с оня другия и не знам дали ще издържа, май не".

На 24 би трябвало да можеш да си контролираш нагона съзнателно. Ако не можеш - сега е времето да развиваш това си умение, което е трябвало да развиеш на 13-14 годишна възраст.

6.   До номер 2, така се случи случайно-бяхме в различни градове няколко дни, а после бях в цикъл.. От честотата на секса не мога да се оплача.
#3 колегата и приятеля ми са точно един тип, колегата е по висок само
#5 ако не съм се контролирала може би сегашния ми партньор нямаше да ми е вторият, а 222ят
Темата съм я пуснала, за да видя различни мнения и съвети, тъй като е ясно, че не се чувствам добре от създалата се ситуация и по някакъв начин виновна

7.   Ми то сега ако не се отдадеш на изкушението, кога? Като се ожениш ли и имаш деца и т.н. Сега му е времето, сменяй, избирай, сравнявай, наживей се!

8.   Връзката ти върви към провал, ако не положиш сериозни усилия. Помисли какво в това друго момче те привлича което го няма у твоя приятел. Много жени харесват уверени мъже, но подобните не ги третират с уважение. Или пък може би точно този аспект ти харесва.
След като разбереш къде се крие причината, обсъди връзката си с твоя приятел и това което според теб ѝ липсва и дали може да се направи нещо по въпроса. В краен случай просто се раздели с приятеля си и преспи с другия - когато те зареже ще ти мине увлечението.

9.   Изчукай колегата ти и после кажи, че си била объркана :)

10.   Мило момиче, като начало няма нужда да се чувстваш виновна.
Сексуалното привличане между двама души се базира на много неща, но на първо мясно на генетичната съвместимост. Това важи по-малко за мъжете, които са програмирани да оплождат колкото се може където може, но важи с пълна сила за жените, които пък, са програмирани да търсят потенциално най-добрият баща за децата си. Колкото и да не ти се вярва, животинското у нас хората си го има още и една жена, особено в абсолютния апогей на разплодната си възраст, както си ти, усеща вътрешно когато определен мъж е генетично подходящ за нея, респ. тя иска неговият генетичен материал, защото той, смесен с нейния ще даде добро ново поколение. И естествено, при наличието на такъв екземпляр, жената изпитва сексуално влечение към него.
Така че, няма абсолютно нищо ненормално една жена в най-добрата си разплодна възраст при откриване на генетично пасващ към нея мъжки екземпляр да изпитва сексуално влечение към него.
Останалото са догмите и каноните на нашето общество: писани и неписани правила на поведение, зависимости от този и онзи, обществено мнение, и много други.
Ако търсиш съвет: нямам такъв, всеки си решава сам за себе си, произхождайки от ситуацията, и най-вече от последствията.
За мен лично мога да кажа само: единственото нещо, за което съжалявам в миналото е, че не съм изчукал всяка жена, която можех, а само част от тях.
Успех

11.   Абе колеги, стига стези укори, ако няма такива жени ние с кого ще изневеряваме? Чукай и бегай!