Много бройки - променя ли се такъв човек?
Става въпрос за мъж, който е имал много жени зад гърба си. Повечето несериозни - само за една вечер. Сега е с мен и твърди, че преди не е бил така. Постоянно повтаря че ме обича, държи се добре с мен и всичко е наред, но след нещата които знам постоянно превключвам настроенията - в началото на връзката ни много ме изтормози (уж да провери колко ми пука за него) постоянно се занимаваше с една приятелка пред мен, пишеше й и тем подобни... и не само с нея, заглеждаше се по всякакви, казваше коя би чукал... не знам как изобщо останах с него... всеки ден като се замислям много се озлобявам към него... както и да е....

Въпросът ми е такива хора променят ли се? Женкарите, бройкачите.... възможно ли е да улегне и да бъде само с една жена? Казва че му писнало и се наживял или нещо подобно.

Благодаря :-)

Коментари

1.   От сaмото нaчaло те е обиждaл, унижaвaл те е с поведението си зa дa види дaли ще се свиеш в желaният от него ъгъл. И ти се свилa... честно, не рaзбирaм жени кaто теб.
Ясно ти е покaзaл комплексите си, неспособностa си дa се комуникирa дори нa ниско с теб (или която и дa е здрaвa женa със сaмочувствие). Тaкъв никогa нямa дa пропусне възможност, но по- лошото зa теб ще е когaто му откaжaт тaкaвa. Ще избивa гневa си от нечий откaз върху теб унижaвaйки те. Вече е по(до)кaзaл, че е тaкъв и товa е сaмо нaчaлото.

2.   Много относително да се каже, зависи. Според мен човек който така те проверява не може да му се вярва. Има всякакъв вид женкари: Прикрити, открити и такива където само говорят. Дали може да е в сериозна връзка трудно. Аз съм от този тип мъже, не бих се нарекъл женкар, но имам доста мимолетни връзки. Опитах сериозни отношения получи се до някъде, но за кратко по-точно за 2 години и малко. Просто някак си се чувствах като в затвор и приключи всичко. Няма такова нещо като наживял, рано или късно пак се връща желанието. Въпроса е дали ще оцениш човека до себе си и дали имаш елементарно уважение да го направиш. Реално ако се замислиш на всеки в сериозна връзка все някога му се е случвало нещо с някого така, че да събуди интерес и тръпка. Аз лично не споделям такава информация с човека до себе си, точно поради тази причина защото поражда съмнение а аз какъвто и да съм имам уважение към жените, не ги възприемам като само един орган. Моят съвет към теб не храни надежди защото после ще боли, остави се на течението и виж какво ще стане, в крайна сметка ти можеш да прецениш човека до себе си най-добре. Но имай едно в предвид вълкът козината си мени, но нрава не. Успех!

3.   Един приятел беше голям женкар, докато не намери жена си. :)

4.   Първо, прави разлика между женкар и комплексар. Истинските женкари са галантни Дон Жуановци и карат жената да се чувства специална и единствена. Никога такъв не парадира с бройки и връзки, просто защото няма защо. Напротив, той крие връзките си, за да има паралелно връзки и жените да не усещат.
Твоят приятел не е такъв. Той е комплексар. Иска да те кара да се чувстваш ревнива, за да му обръщаш повече внимание.
Конкретно по въпроса - ДА, променят се женкарите, но след като поозреят. След 40-45 г. най-късно им омръзва този начин на живот, а може и по-рано. Моят съпруг е бивш женкар, но го срещнах като беше вече на 40 г. и му беше омръзнало от този начин на живот, а днес си е нормален баща и съпруг. Това, че се е наживял дори е предимство, защото няма чувството, че изпуска нещо навън.

5.   Трудно ми е да разбера хора като тебе. Този човек е свиня - не го е срам да го покаже, дори с гордост го развява. Озлобяваш се, но го търпиш - защо? Какво толкова те държи при него, с какво е толкова стойностен, че да му е позволено този вид поведение?

Докато не одъртее, така че всяка жена която заглежда да му покаже средния и да го нарече перверзен дъртак, същият няма да спре. Ти си просто временна спирка, нещо, в което да си го пъха всяка вечер, докато не дойде по-добра възможност.

Прецени си сама как ще живееш живота си.

6.   Дори да успее за известно време, по-скоро не, винаги ще иска разнообразие.

7.   Всеки човек може да се промени. Друг е въпросът, че много малък процент го правят.
Разбира се има шанс, но защо ти е да бъдеш с човек, който се държи зле с теб. Предполагам, че е някой красавец, който е успял да преспи с много жени, а сега ти си му следващата цел. Искам да се замислиш: "Ако той не беше толкова красив/богат/харизматичен, щях ли да искам връзка с него."

Плюс това многото сексуални партньори водят до проблеми при обвързването, защото ако той беше способен да има дългосрочна връзка, нямаше ли да го направи, вместо да гони дивото?
Разбира се някои от вас могат да кажат, че просто не му се е занимавало, но хората могат да бъдат или добри в дългосрочните връзки, или добри в забивките. Няма как да бъдеш добър в нещо ако не го практикуваш. Така, че той или е добър в двете, т.е. изневерява по време на връзката си, или е добър в само едно от тези неща.

8.   Всеки човек може да се промени. Друг е въпросът, че много малък процент го правят.
Разбира се има шанс, но защо ти е да бъдеш с човек, който се държи зле с теб. Предполагам, че е някой красавец, който е успял да преспи с много жени, а сега ти си му следващата цел. Искам да се замислиш: "Ако той не беше толкова красив/богат/харизматичен, щях ли да искам връзка с него."

Плюс това многото сексуални партньори водят до проблеми при обвързването, защото ако той беше способен да има дългосрочна връзка, нямаше ли да го направи, вместо да гони дивото?
Разбира се някои от вас могат да кажат, че просто не му се е занимавало, но хората могат да бъдат или добри в дългосрочните връзки, или добри в забивките. Няма как да бъдеш добър в нещо ако не го практикуваш. Така, че той или е добър в двете, т.е. изневерява по време на връзката си, или е добър в само едно от тези неща.

9.   Ако много те обича, може и да се промени за година-две, но като гледам как те унижава, едва ли те обича.

Нищо лично, но ти самата не уважаваш себе си. Това, че ще ти изневерява е по-малкия проблем. По-големия е, че ще те прави на 5 ст. и то публично пред хората. А по-лошото е, че ти явно нямаш нищо против да те правят на изтривалка.

Не искам да те обиждам, но се чудя как може да има жени като теб, които са готови да паднат толкова ниско и да тъпчат собственото си достойнство и то заради някакъв комплексар, за който въобще не си струва.

10.   Ако до момента не го е направил заради някоя от всичките 100 жени (примерно), с които е бил, какъв е шанса да го направи точно заради теб? И изобщо ще го направи ли, заради която и да е? Замисли се.

11.   а ти сигурна ли си в себе си.....

12.   Прави сте... Благодаря на всички за откровените мнения!

С най-добри чувства,
Авторката.

13.   Ужас! Колко комплексарско. Това не е било никакъв тест, просто си е такъв. А ти как си му се вързала, не знам. Ей сега ще търпя някой, който пред мен пише и се занимава с някаква, заглежда всички и се хвали с коя е бил. Според мен няма как изведнъж да се промени. А ти виждаш ли промяната? Не май, нали? Защото, ако се беше променил, нямаше да направи тези неща в началото. А не се знае дали още не ги прави.

14.   Толкова размисли и страсти за един простак? !

15.   Мила, неслучайно има поговорка "Вълкът козината си мени, но нрава не"! Този човек няма да се промени и не знам какво още правиш с него при положение, че той ти се подиграва в лицето?

16.   ''Въпросът ми е такива хора променят ли се? Женкарите, бройкачите.... ''
Категорично НЕ.
Това са хора неспособни да обичат.
Обичането отразява капацитета на нашата душичка.
Малодушните хора са изменчиви, непостоянни и непредвидими.

17.   непредвидими. - да
непостоянни - да
изменчиви - да

но малодушни? !?

Защо, когато някой/някоя откаже да ходи по свирката на някого, не иска да ѝ/му угажда, не желае да ѝ/му изпълнява желанията, мечтите, не желае да осъществи плановете му/ѝ за бъдещето.. то бива наричан/а с обидни епитети..?

а, и от текст на авторката ми направи силно впечатление ето това: 'не знам как изобщо останах с него... всеки ден като се замислям много се озлобявам към него. '

Е добре бе момиченце, хем си осъзнавала какъв човек е, ама хем си седяла с него. По собствена воля. И сега се озлобяваш към него? !?

Жена съм между другото.

18.   С подобен мъж съм, с тази разлика че той има здравословен проблем в следствие на живота който е водил. Като получил лек инфаркт, много се уплашил и решил да сложи край на бройките, алкохола, дрогата.. Изолира се, откъсва се от средата си за да не го повлекат отново. Изпада в депресия. Аз се появявам тогава. Историите му, как ме лъжеше че има работа а си пишеше с бившата приятелка ме излобиха. Вдигах скандали да ти падне шапката. За да ми угоди и покаже че държи на мен престана да поддържа контакт. Обаче се заглежда и търси комуникация с други жени. Аз се дразня но си мълча той сам ми обяснява тази коя била, онази коя била. Сам ми показва телефона си -на кой е звънял, на кой е писал и какво е писал. Нищо особено но аз се дразня. Не вярвам да тръгне да прави секс с тях. Това би го натоварило. В смисъл в старанието да впечатли може да му се отрази зле. Но това е то просто това му е заложено да флиртува с различни жени. Склонен ли е да говорите. Да изслуша твоите опасения и евентуално да те успокои че не би го направил, не би те наранил?

19.   Твърдо не.

20.   Материала на господина е некачетвен. Не е обикновен бройкаджия, а чист задник който не знае как да се държи с една жена дори да я обича и ТОВА няма да се промени. Ако ще до края на живота си да не види секс, докато не го зарежеш авторке той няма да се отнася към теб с подобаващо уважение, а дори и след това.

21.   Много е трудно да се каже без да го познаваме и на базата на толкова малко информация. Повечето не се променят, познавам и изключения, но при тях промяната настъпва сякаш изведнъж, силно влюбване, умора от мимолетни връзки, меланхолия и желание за нещо истинско... намират момиче, което им взима ума, защото сякаш е всичко, което са искали и спират да виждат другите. Всеки един човек се кротва рано или късно, но имай едно на ум. Аз не бих останала с човек, който ме унижава публично, като сваля други момичета пред мен и в общи линии пред всички.

Приятелят ми, например, е имал преживявания за по една вечер, имал е кратки връзки, когато е необвързан е на принципа проба-грешка- или някоя ще върже, или няма, на него не му пука. С мен нещата бяха различни, нямаше и да предположа какъв е бил, ако не ми беше казал. В крайна сметка не влиза в графа женкари, но ако знаех предварително, можеше и да не му обърна особено внимание. Мисли няколко пъти преди да действаш. Ти го познаваш, знаеш повече неща за него и ще можеш да изградиш една добра преценка. Умната ;)

22.   Той от около месец насам се държи добре. Спря да си пише дори с едно момиче, с което имали нещо преди мен. Само приятели били и тем подобни. Казах му че това не ми харесва и наистина спря да си пише с нея. Показа ми и чатовете си.

Другото, изслушва ме. Усеща когато има нещо, когато стана тиха и умислена и ме пита. Иска да разрешим проблема, но пък тогава аз не говоря.

Иначе видях промяна, макар и малка пак е някаква промяна.

Авторката

23.   Дори и някой ден да се промени, в което аз се съмнявам, струва ли си да чакаш с години и да се нервиш толкова време за нещо, което я стане, я не стане?

25.   Женкар ли е няма да се промени. То е като пиенето и хазарта-като зависимост. Не се занимавай с този човек. Как ще те изпитва, преди да тръгне с теб? Как го позволяваш? Уважавай себе си и не позволявай на никого да се държи така с теб.

26.   22, не се заблуждавай с тези "промени". Цял живот е бил такъв, сега се е "променил" за месец и ти си мислиш, че веднъж завинаги се е променил. може и така да е, но е много по-вероятно след известно време да се върне към занаята.

Ще дойде време, във връзката ви ще се случи да влезе рутина, неизбежно. Тогава мислиш ли, че той ще ти е верен. Убеден съ, че при най-малкия проблем, ще кривне пак.

Не разбирам защо просто не си намериш някой свестен отговорен мъж, вместо да се чудиш през цялото дали аджеба ще се промени или ще се върне към стария начин на живот.

Особено гадно ще е да го направи, когато имате деца. А и той вероятно ще си помисли, че като ти направи 2 деца и вече си му вързана и няма нужда да се лишава от човещинка.

Само на тебе ще ти се стъжни живота тогава, защото ще трябва д а избираш между твоето щастие и щастието ан децата си. А това не е никак приятен избор, който трябва д аправиш.

Мисля, че не си даваш ясна сметка с какво се захващаш и то при положение че не си заслужава. Почти всеки друг избор ще е по-доббър от него. Не знам дори и да се промени какво ще спечелиш с такава връзка на вечни съмнения и то с пълен комплексар. И пак ти казвам - изневерите ще са ти най-малкия проблем.

сам се закопаваш и честно не мога да разбера защо го правиш. Мисля, че в детството си още си си свикнала да бъдеш жертва сега търсиш модел на жертва във връзката си.

Осъзнай се на време и не се заблуждавай. Такива като него са и много добри манипулатори. Докато те върже хубаво, ще се "промени", после стой и гледай. И за какво в крайна сметка?

27.   Номер 26 каза всичко по темата.
Ж29