Липса на внимание
Здравейте!
С приятеля ми сме заедно от 5 месеца и засега всичко вървеше добре. Аз съм на 18, а той на 28. Разбираемо е, че имаме голяма разлика, но това досега не е било пречка. Той е изключително мил и не бърза за никъде. Нито иска деца, нито да се женим, а и също така изглежда супер за годините си. Обича ме и отделя много време за мен, но напоследък нещата взеха да се променят. Той почна нова работа на 8 часови смени и по цял ден е зает.. Не ми звъни или пише. Не искам да му досаждам, а да получа малко внимание, но явно това ще става все по -рядко и се опасявам чувствата ни да не охладнеят. Виждаме се 1 до 3 пъти седмично и то за часове. Опитвам се да го раведрявам, защото съм по-малка и имам повече енергия, но той няма желание за нищо. Секс не липсва, но не го чувствам както преди. Искам да ви попитам как мога да не мисля толкова за това, че съм сама през повечето време? 12 клас съм, имам и аз куп неща на главата, но за него винаги намирам време, а той оправдания..

Коментари

1.   Първо, в 12 клас се концентрирай върху учене, матури, кандидат-студентски изпити ако ще кандидатстваш, а не върху евентуално семейство и деца. Той е на 28 г. и е много млад още за деца, а теб изобщо да не те обсъждаме. Гледай си ученето и приятелите, защото след 1 година ще се пръснете. Спри да притесняваш човека. След 8 ч. работа, той е скапан, а и ти би следвало да си скапана след училище и учене. Остави го той да ти се обажда, не се натрапвай и за Бога - не отваряй теми за семейство ако не искаш да го изплашиш. Той ако е искал семейство, няма да ходи с 18 годишна, а с жена на 30

2.   Сладкишче, засмях се като прочетох поста ти:-) Де да имах и аз гадже на 18 години:-)
А сега по същество:
- вие имате доста по-различно мислене, обусловено от разликата във възрастта.
- когато някой работи сериозно, наистина няма време за лиготии по телефона, повярвай ми, знам от собствен опит.
- тук във форума има някой, не знам дали е мъж или жена, но рекламира често книгата " Защо мъжете си падат по кучки"... Наскоро я прегледах... резюме: той като знае, че си му сигурна, намалява/спира вниманието... отдъпни се малко, спри да го търсиш, бъди заета един-два пъти когато той ти е навит, и гледай какво става-изведнъж ще се превърне в най-загрижения на света и ще ти пише по десет пъти на ден.
Успех
М48

3.   Ако ти на негово място работеше по 8-12 часови смени, дащи щеше да имаш енергия? !
Ами, ако след работа те чака чистене, пране готвене, а и да не забравим, че трябва да обърнеш внимание и на гаджето.
На 18 или на 28 пак щеше да си скапана.
Сега ти е 'широко около врата', не влизаш в положение на зрелите хора, тези които не чакат на мама и тати, а си вършат всичко сами, е когато бъдеш на негово място и си все така 'енергична', може да се оплакваш за внимание.

4.   Нормално да няма много време докато е на работа и след това като е уморен надали му е до лиготии.. не знам дали си ходила на работа изобщо досега, но като съдя как разсъждаваш, явно не си. И аз бях преди таха с бившия ми, голям зор да ми пише нонстоп и да му мрънкам, че имал работа и ми затворил. Лятото беше първата ми работа и съм имала 12ч смяна и съм се прибирала на 90% батерия, при положение, че ми пада бързо, смятай дали съм имала възможност да ръчкам тела. След работа съм се прибирала като труп и дори съм имала моменти да нямам желание за секс, исках само да легна, да го гушна и да спя. Така че, малко му дай почивка и не го задушавай, защото ще го отблъснеш. Сега съм с друго момче, което още по-малко време има за говорене по телефона или чатене, но не съм му измрънкала и за момент. Просто като бъдеш от другата страна ще разбереш за какво става дума

5.   Иде края на света като работи по 8 часа, ало, някои хора работим по 12 и като сложиш и пътя до работа по тъмно тръгваме и се прибираме и деца имаме, ученици, които искат внимание и грижи, да сложиш нещо на масата и в хладилника-ти си гледай уроците сега, той да си гледа "кариерата". Дощяло му се на баткото малко да поиграе с ученичка, точно след някоя годинка той ще пожелае деца, а ти още неосъзната, може би ще бъдеш студентка някъде и ще меткаш салфетки по баровете, ще си изневерите и тогава се върни да ми говориш за любов и разлика в годините.

6.   Както каза номер 2 - омръзнала си му, най-вероятно защото си му лесна а и ако го раздаваш малко по-детски/лигаво, това също натоварва след време. Влюбването минава, съответно вниманието става по-малко и интимността охладнява. Време е да преминеш на друг и да започнеш да мислиш как да се държиш по-зряло в една връзка.