Питанка относно бивше гадже
Зарязват ме с довод, че любовта се е изпарила и няма смисъл да се ''мъчим''.
Малко след това разбирам, че са ми изневерили, но не им е потръгнало и досега с въпросните особи, с които ми измениха. (минаха две години)
Не скъсяват дистанция с мен, колкото и да го правя аз - все ме канят тук-там и ме държат ''под око'', докато аз разчитам предимно на ''чатене'' за комуникация с тях.
Изпитват ревност към мен и не ми позволяват да обсъждам потенциални свои гаджета, с които се свалям, или мъже които харесвам. (а вече сме другарчета, и не виждам нищо лошо да си споделяме трепетите един на друг, моите чувства са изстинали и нямам проблем да говоря и слушам за други)
Трябваше да ходим някъде заедно и попитах дали мога да взема мъжа, с който се срещах по онова време, за да се запознаят, пък и да сме заедно. Не, че отидохме където и да е...
Но поведението им ме кара да отклонявам поканите постоянно.
Не споделят за себе си. Крият всякакви други жени в живота си, а те не липсват.

Резерва не мога да бъда, понеже отбивам всякакви намеци за виждания, срещи, събирания, за всичко, и се държа изцяло приятелски.
Когато общуваме, ясно показвам, че отношението ми е лишено от всякакъв оттенък на неизгаснала любов.
Принципно говедо съм, и веднъж някой разочарова ли ме, не може да ме спечели отново.
Мисля, че това се знае.
Но когато ме разкараха, ми признаха, че никой не ги е обичал истински досега, за разлика от мен.
Не знаят, че зная за изневярата
Много ми се струва неадекватно това поведение. (това, криене и ревност)
Искам приятелство, имаме интимност някаква изградена по време на връзката ни (три години), познаваме се достатъчно да си споделяме всичко.
Но уви, май само аз приемам нещата така.
(чувствам особата достатъчно близка, да й доверявам съкровени неща, и не тая негативни чувства, задето ме предаде, изживях го и го преодолях сравнително бързо, на определена възраст съм, не съм дете)
Забравих да спомена, че ми прилага пасивно-агресивни наказания като коректив на отказа ми да се виждаме. Голяма гад е. :(

Каква диагноза бихте дали на човек, с такова поведение спрямо моя милост.
Май съм наясно с факта, че от егоистични подбуди действа.
Любопитно ми е мнението на хора, които не са обременени с емоции и биха дали по-обективна преценка.

Коментари

1.   Нaрцис, нaрaнено его-товa е моятa "диaгнозa".

2.   Поведение на мъж, който не иска да е в "приятелската зона". Като бивш те има за завинаги своя. Докато ревнува и не можеш да споделяш относно трети лица няма да ти свърши работа като другарче.
Опита ли 1г без контакт?

3.   Малиййй, откъде ги намирате такива?
Я му резни лентичката... приятелчета били... Смех!
"Моето си е мое, чуждото е общо!" - на такъв принцип разсъждава "приятелят" ти.

4.   с човек, с които си била интимна не можеш да бъдеш приятел

5.   Това вашето не е приятелство. А и човекът според мен не си заслужава. На твое място бих го разкарала генерално.
ж29

6.   4 - Не съм съгласен. Спал съм с поне 3 момичета, с котио сега сме си много добри приятели.

7.   Много интересно, да пишеш някак от трето лице множествено число за бившето си гадже. :D Това нямаше, как да не ми направи впечатление.

И да, няма как да сте приятели и да споделяте! Били сте интимни, както написаха и преди мен, а и за да се получат нещата, трябва и двамата да сте преодолели раздялата, чувствата и болката, ако и двамата сте обвързани и щастливи за други половинки. Тогава, до някъде може и да стане. Просто спри контакт с този човек. Това е решението на твойте терзания. :)

>М. 31г<

8.   Авторката: Забравих да напиша, че когато попитах дали е удобно да взема със себе си тогавашния си приятел, ме смъмри! :Д
Но вие разбрахте перфектно за какво иде реч.

1 - Завършен егоист е. Съвсем точен коментар.

2 - Не съм прекратявала контакт с него, защото прецених, че не желая да бъда с него никога повече и няма смисъл да му прилагам каквито и да е ''хватки'', за да го върна, приех го като другар.

3 - Разсмя ме! Прав/а си си отвсякъде.

4 - Може, може. Най-добрият ми другар на света е бивше гадже отпреди, ехе - милион години, споделяме си всичко, подкрепяме се и си помагаме. Мъжът, за който ви пиша, също си има най-добра приятелка бивше гадже от преди години, с което споделя всичко най-съкровено.
Сега с мен не ще обаче.
Когато вече няма чувства, а приятелството е било силно и по време на връзката, то си остава.
Това е някаква химия, която не се губи, за разлика от преходната фалшива романтична любов.
Точно с човек, с който си бил интимен и ти е бил половинка, можеш да бъдеш най-близък и най-сроден.

5 - И мен това притеснява, че не е приятелство. Само от моя страна.
Бих го разкарала само ако имам чувства и ме боли да контактувам с него. Не виждам смисъл да го разкарвам, при положение, че си го приемам за близък човек. Ала ако продължава да ме кара да се чувствам като идиот, няма да имам друг избор...

9.   Гаджето ти Тяхно Величество ли е било или бли/три/четиризнаци!??

10.   Звучи ми сякаш въпросният човек ти е шеф. Инъче не виждам друг вариант да му се отчиташ така и да казваш, че има наказания и държане изкъсо. Ако е така-голяма будала си, че си губиш времето...

11.   Авторката: 10 - той си прилага каквито ще наказания, аз не се връзвам. Връзвах се, докато бяхме заедно. Така, че хич не ми дреме. :Д

7 - преодоляна е раздялата, точно затова се чудя защо се държи като лумпен.
Аз си нямам още сериозна половинка, но личен живот не ми липсва, на него също.
Може и да си прав, понеже на обвързаната си бивша, всичко споделя.
От мен се пази, както отбелязах, а би трябвало да знае, че няма смисъл, понеже нямам нищо към него вече.
Не искам да прекратявам контакт хора, няма смисъл.
Никой никого не мъчи, за да прекратявам каквото и да е.

9 - дисасоциирам се от миналото чрез този начин на изразяване, не се гъбаркай. :)

12.   Уж разумна в чувствата, но в логиката някои неща ти убягват драстично. Иска да те бройка за резерва и си му интересна защото не му обръщаш вниманието което иска. Дай му да разбере че си наясно с изневярата и глупстите му не ти минават. Ще се наложи да си намериш и друг довереник защото този ще използва всичко което му споделиш срещу теб. Човека е психично болен - това е простата диагноза.

13.   Авторката: 12, откакто го познавам (около 10 години), не спирам да си мисля, че съвсем наистина има някакво психично отклонение.
Но понеже е забавен и си пасваме чисто темпераментно и се разсмиваме взаимно, никога не ме е ''бъркало'', стига да не ме насилва психически, което правеше, докато бяхме заедно, и което ми помогна да не страдам след раздялата.
Когато приемаш даден човек лежерно, без да имаш очаквания от него, съвсем не е никак странно, да си затваряш очите, че е леко куку.
В крайна сметка, ''не ти е вкъщи'', както се казва. :)
Не знам как точно ще използва информацията, която му споделям - срещу мен, но има резон в думите ти.
Докато сме били заедно е говорил зад гърба ми пред приятелите си. (което също разбрах впоследствие).
Не желая да му давам да разбира нищо, бре хора, свършИ тоя филм, аз си гледам живота и не ме бърка какво е било, разбирате ли?
Нито му отразявам ''наказанията'', нито имам аспирации да му набивам канчето, точно защото ми е през г***.
Много усилия трябва да се вложат за тия неща, а аз предпочитам да си ги влагам в нови отношения.
Затова и само си чатя от време на време с него, и това е.

14.   От №12:
Самозаблуждаваш се че не ти пука, иначе нямаше да продължаваш контакта с него а още по-малко да пишеш тук за мнение и съвет. Другото което не осъзнаваш че твоето поведение подхранва неговите проблеми и особености, защото не си му дала ясно да разбере че между вас не може да има нищо. Има само един начин това да се случи и то е абсолютно откровено да му кажеш всичко и да прекратиш контакт. Така хем той ще може да избие фикс-идеята за теб от главата си, хем ти ще се чувстваш по-спокойна и уравновесена без драмите му. Решението е твое.

15.   на всички, които пишат че с бивш секс партньор може да си останеш приятел и всичко да е ок, ще кажа следното, ок е за теб, но не е коректно спрямо сегашната половинка, ако му споделиш и той е ок, тогава да, но иначе не знам как ги мислите тези неща, събирате се заедно на ресторант и ходите по почивки, ами вземайте ги и в спалнята, то с бивш не е изневяра, така и така сте били вече интимни, нищо ново под слънцето
не на последно място аз заради бивши, не бих рискувал връзката с настоящи, по простата логика, че след като е бивш значи има някаква причина и да рискувам заради нещо минало не мерси

16.   "9 - дисасоциирам се от миналото чрез този начин на изразяване, не се гъбаркай. :) "

Доста идиотски начин... А по-късно мина на единствено число, значи хич не си се "дисасоциирала"! Хеле пък
ом пишеш тука, вместо да забравиш цялата история...

17.   "Не искам да прекратявам контакт хора, няма смисъл.
Никой никого не мъчи, за да прекратявам каквото и да е. "

Така ли!??? Я си самопрочети историята и се погледни отстрани!

18.   Е, то пък един контакт... Спорадичен чат.

19.   С бивш може да се остане другар - АКО, няма никакви остатъчни чувства, 15-номер. Каквито са моите отношения с двамата, за които пиша - платонични!
Ти ако не можеш, е твой проблем.
НЕ генерализирай, всички СМЕ различни.

16 - Хеле пък си намери ти няк'ва по-добра работа от тролене в анонимен форум.
И пиши каквото имаш да пишеш в един коментар, какво си ми ''изпраскал'' тук два последователни...

Коментар номер 18 е мой.

Авторката.

21.   19. От Авторката:

"И пиши каквото имаш да пишеш в един коментар, какво си ми ''изпраскал'' тук два последователни...

Коментар номер 18 е мой. "

Аха, 18 и 19 са май ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ числа!

Присмял се хърбел на щърбел! Пиши каквото имаш да пишеш в един коментар, какво си "изпраскала" тук 2 последователни!

22.   Авторке защо не успяваш да разбереш че дори от твоя страна отношенията да са платонични, от другата не са. Откъдето и идва проблема. Спри да си играеш на 'приятелче' с психично нестабилни личности, защото само засилваш ексцесиите им.
Каква е всъщност целта на темата ти? Нито приемаш мнения противоречащи на твоето, нито съвети как да разрешиш проблемите. Ако си се надявала някой да насърчава нелогично а и емоционално неетично поведение - не си познала.

23.   КАК НЕ ПРИЕМАМ МНЕНИЕ, ЧЕТИ 22.
Съвет не търся как да се справя със ситуацията, чети, чети, поисках мнение относно това, дали човекът Ви се струва адекватен.
Рязко отговарям на троловете. Повече няма да ги отразявам.

И аз смятам, че не е уравновесен, и по-нагоре написах, че ако продължава тази трагикомедия, ще прекъсна контакт с него.

Благодаря на коректните люде, които коментираха.
Останалите, също като антагониста в питанката ми - да си пият хапченцата без пропуск! :*

24.   От номер 22:
Явно не съм се изразил правилно, но мисълта ми е че самата ти си причина за неадекватното поведение на страната отсреща. Човека явно е емоционално нестабилен и докато му пускаш кукичката ще ти се лови, независимо дали го правиш нарочно или не. Трагикомедията ще продължава докато поддържаш контакт с господина а дори и след това. Ако искаш да му направиш услуга му обясни как и защо никога повече не може да има нещо между вас, преди да прекъснеш контакт. Това ще му даде един малък шанс да те преодолее. Въпреки това не е сигурно дали ще успее предвид факта че е емоционално незрял. Изобщо не желая да те антагонизирам, но ти сама отказваш да поемеш отговорност за създалата се ситуация. Ясно е че не си имала съзнателно намерение да разиграваш някого, но вече имаш ясно обяснение и не можеш да се оправдаеш с незнание. Аз мисля че достатъчно добре аргументирам коментарите си, а твоите нападки на лична основа не говорят добре за теб. Въпреки всичко ти желая успех в разрешаването на ситуацията, най-малкото защото има намесени трети лица.

26.   Авторке, всичко от 6ти надолу е все трол.
Според мен си разсъждаваш адекватно. Пичът е типичен комлексар. Прави каквото сметнеш за добре, умна жена си.

28.   Аз пък смятам, че тролът си ти и ти си човекът с диагноза, авторке! Не го разкарваш точно защото имаш чувства или поне си мислиш, че присъствайки в живота му и споделяйки своя, го наказваш и му показваш, че е сбъркал като те е зарязал, т. е. опитваш се да отмъщаваш. И той явно има "чувства", щом се опитва да те контролира. А ти продължаваш да нямаш сериозна връзка и държиш да ти знае житието-битието! Замисли се! Това не е приятелство нито от твоя, нито от негова страна! Четейки ти темата и коментарите мисля, че не си добър човек, извинявам се, че съм директна, но това усещам. Той какъв е не е важно вече, а ти какво ще направиш оттук нататък. Съвети не искаш, ок, прави каквото знаеш, той, Животът, ще те намести! Успех с осъзнаването!

30.   Авторке ти сама си незряла като личност и именно поради тази причина се луташ във взаимоотношения с '' неадекватен бивш'' според твоите думи. Помисли си дали неговото поведение не е подхранвано от теб самата. И по-спокойно я карай, пази си нервите за времето, в което ще имаш семейство.

32.   28-ми коментар, е като написан от ШеВ ПетроФ. :D