Истината за отношенията между мъжете и жените
Разгледах сайта, по-точно разделите за любов и секс. Много се напрегнах, честно. Почувствах се зле за момчетата които пишат. Толкова много са тези които цял живот не са докосвали жена. Като човек който е живял и в чужбина, нека ви споделя - и там е същото. Всъщност това което ще ви споделя го научих в САЩ и в момента тази теория е много популярна в Америка и Западна Еворпа. Според много хора това не е просто теория, а факт. Искам сега да четете внимателно:
По-голямата част от мъжете са скучни, неатрактивни или отблъскващи. Въпросът е дали жените просто няма да ви харесват или направо ще се отвращават от вас. Ако имате късмет ще може да сте само приятели. Мъжете които имат много жени, правят много секс, така наречените "бройкаджии", "свалячи" или там който израз харесвате, тежи мъже са около 10-15% от всички. Тоест, ако спрем 10 случайни мъже от улицата и имаме късмет, може би единият ще е сваляч. От другите един или двама ще имат някакви смотани гаджета, а останалите 7-8 ще са пълни неудачници и автори на теми от сорта на "нямам приятелка, на 27 съм". (под неудачници имам предвид, че жените не ги харесват, а не че са безработни, необразовани или нещо такова). Затова мъжете са основно два вида - или много го харесват и прави много секс или влиза в този сайт и пуска тема "къде бъркам в отношенията с жените". Има и един вид които са по средата и си хващат някое смотано гадже, а тя им връзва защото знае, че не може да има мъж от тези които наистина иска.
Това е положението. 80% от жените се борят за 20% от мъжете и съответно 20% от мъжете правят секс с 80% от жените. Останалите 80% мъже са смотани, жените не ги харесват и са обречени на самота ИЛИ трябва да свалят драстично стандартите и да се хванат с някоя от 20-те процента най-невзрачни жени.
Тъй че, момчета, не се тормозете излишно, приемете го - така са устроени хората. Жените се борят за най-готините мъже, с изключение на грозните и дебелите. Ако не си от 20-те процента готини мъже, или си хващаш грозничко гадже или мастурбиряш цял живот.
Това е от мен, мир и любов ви желая... на който може да си позволи.

Коментари

51-71 от 71

55.   Абе хора, следя с голям интерес темата, обаче направо се потрисам вече като чета. Какви са тези алфи, бети и омеги, вие сериозно ли вярвате в тези теории? Поинтересувах се и аз малко и прочетох за тази теория, обаче ми се струва, че дори и да има такова нещо влиянието на подобни фактори се преувеличава. Вие как точно разбрахте дали се алфа, бета или омега? Аз за себе си честно казано не знам (може би бета), но и не мисля, че има голямо значение. Жена съм и ще ви кажа мен какво ме привлича в един мъж. Външният вид никога не е определящ фактор, може да е нисък, с очила, пълен и т. н. и пак да ме привлече. Това, което истински ме възбужда е умението на един мъж да ме накара да се чувствам добре в негово присъствие и който може да ме види истински такава, каквато съм без да ми се подмазва или да си фантазира някакви негови версии каква съм. Има една особена категория хора, с която много бързо се чувстваш комфортно, емоционално близко, интересни са ти и които в същото време не са прилепчиви или интрузивни. Да, за да бъдеш такъв човек се изисква добра самооценка, но не е нужно да си богат, красив и успешен алфа. Трябва обаче да си емоционално стабилен, да се познаваш добре и да си позволиш да си по-първичен, за да си добър в секса. Мен винаги са ме харесвали и сваляли мъжете, но въпреки това ми е изключително трудно да си намеря партньор. А пък това за предаването на гените също ми се струва поредното клише - аз например изобщо не търся подобно нещо и не се считам биологично програмирана да го правя - аз търся някой, с който да си живея живота.
И още нещо, понеже тия алфи, бети и омеги явно са обяснителният механизъм за житейските неудачи на голям процент от мъжете пишещи тук. Глутница вълци трудно ще наблюдавате в естествени условия (освен по discovery), но наблюдавайте например глутница бездомни кучета или група кучета, играещи си в парка. Там подобни статусни роли могат много лесно да се идентифицират. И кажете ми дали само алфите получават женски и дали само те са щастливи и дали им пука особено алфи ли са или не. По мое скромно мнение най-трудно им е точно на алфите - те вечно трябва да си пазят статуса, те се бият с други алфи, те страдат, когато бъдат надвити, те са обикновено по-напрегнати. Но като цяло животинската група си живее в мир, любов и разбирателство през голям процент от времето. Това, че ние не можем толкова лесно да достигнем тяхното ниво следва да ни покаже, че проблемът е някъде другаде.

56.   В грешка си. Ако си смотан ама имаш пари ставаш веднага симпатичен "особняк" и много ти връзват жените.
Аз така започнах да чукам готини жени, преди изобщо не ми вързваха, ама сега до мен спи жена, която никога не би излизала с предишния мен :D Но всички са курви, любов като по филмите няма, за това не мечтахте за тия глупости, а запретвайте ръкави и правете пари. Жените идват след това.

57.   54, интересно ми е какво разбира под ЖЕНА - някоя натокана, вечно мрънкаща кифла, която само обянява какво трябва да прави "истинският мъж"?
Аз лично бих се радвал да видя у една жена качества като на номер 49. За мен е най-нормалното нещо двамата партньори да се дърпат нагоре и да се подкрепят в развитието си.

58.   55, осъждаш "теориите" за алфи, бети и тн., но същевременно ти самата пишеш, че има "една особена категория хора"(цитирам директно от теб), които са ти интересни, карат те да се чувстваш комфортно, които са с добра самооценка, позвоялват си повече в секса и тн. Ами това са алфите, за които говорим. "Алфа" в човешкото общество не означава груб, космат мъжкар дето търси да се бие. Не е някаква мутра.

Разбира се, ние живеем в цивилизация и рангът, при хората, не играе толкова силна роля, колкото в животинските общества. Но все пак го има и се наблюдава непрекъснато. Трябва да си такъв откъснат от естествените си човешки стремежи (като теб, след като спомена, че не желаеш деца, а само някой с когото да си живееш живота), че да отхвърлиш идеята за ранг сред хората.

59.   55, няма да е зле да се пообразоваш малко над алфа бета и омега. И най-вече за познанията си в животинския свят, в частност вълците и другите социални групи животни живеещи в глутници/стада.
Специално при вълците йерархията е най-силно изявена. И веднъж като си заемеш мястото в нея, не се променя. Освен при смърт или при отцепване в друга глутница(или пък единак). По-ниско стоящите от Алфа мъжкия и женската не могат да правят нищо - от ядене до размножаване, без тяхно разрешение. При хората не е чак толкова явно разграничението между прослойките, по-точно разграничението - всеки е свободен да яде и да се размножава с който намери. Но общо взето ресурсите и възможностите са отново в прослойката на "голямото добро утро". Които реално не вършат никаква работа но обират резултата от работата на всички останали.
И може и да си говорим за еманципация до другия век, но простата истина е че дори и "успелите" жени търсят ресурсите и възможностите в един мъж. Естествено има и изключения, но те са само за да потвърдят правилото. Така като гледам и ти не си далече от правилото. Това че търсиш някой с който "да си живееш живота" е достатъчен жокер.
И като "помощ от приятел" - външния вид е определящ при МЪЖЕТЕ. За жените отдавна им е ясно на повечето хора че се водят по това как някой ги кара да се чувстват, стандарта на живот и възможностите. Много малко са тези които гледат реално какъв е мъжа който ги има тия ресурси или ги кара да се чувстват добре. В повечето случаи това е причината да си реват сами в къщи или пред приятелки в хор и да си повтарят мантрата че "всички мъже са еднакви". Не мъжете са еднакви, а вие си избирате едни и същи.
Същото донякъде важи и за мъжката част. На база само външен вид като си правиш изводи дали искаш някоя жена или не, а тя си скача от "гъбка на гъбка", после няма смисъл да ревеш че всички жени са "леки". То не че има особено свестни ако са красиви, ама съдба. Като мъжкото внимание им е като наркотик на повечето, това си е нормално развитие на нещата.

60.   A, 54 съм и зa дa не влизaш в спорове н 49 ще ти нaпомня, че вече един син си възпитaлa и е "отлетял" дa си бъде някъде с женa. Но не се откaзвaй, този кaто си нaмери женa също, просто възпитaй следвaщ. Сaмо ги учи все пaк дa могaт и дa помaгaт с домaкинскaтa рaботa, инaче с другото си перфектнa мaмa кaкто кaзaх :) успех с възпитaнието!

62.   И още нещо, което не се сетих да добавя в предишния пост. Рядко някой споменава нещо за личностните качества като доброта например. Много мъже се пишат MrNiceGay само защото били моногамни, със стабилна работа и не биели жените си, пък видиш ли никой не им обръщал внимание, въпреки че били супер свестни. В същото време са откровени расисти, никога не са се борили за някаква кауза, кълнат се в законите на корпоративната джунгла и т. н. Мисля, че голяма част от оплакващите се гледат твърде нарцистично на нещата "ми аз съм програмист и съм добро момче, защо не ме харесват". В края на сметка важно е какъв човек си, как се развиваш като личност, на хората приятно ли им е да са в твоята компания, могат ли да разчитат на теб в труден момент. Някой написа, че е нормално да имаш ниско самочувствие и да показваш несигурност, когато си натрупал негативен опит и отхвърляне. Съгласна съм, така е. Обаче това, което прави истинска разлика между силата на характера при отделните индивиди е можеш ли да се изправиш срещу собствените си страхове и неуспехи. Тогава се вижда кой наистина е "алфа" в живота. И аз съм имала ситуации, когато е нямало никакъв повод да съм оптимист, че този път имам шанс за успех там, където само съм се проваляла колкото и да съм се старала. И ми е било ужасно болезнено, защото ми е било ужасно важно да успея. И от опит знам, че фалшивата увереност и "надъхване" не вършат работа. Но ако наистина работиш над себе си, истински положиш усилия и имаш смелостта да опиташ отново можеш да изградиш истинска, автентична увереност и хората около теб го усещат. И нещата бавно и постепенно се случват. Така че стига сте се самосъжалявали и стига с тези плоски обяснения на човешките взаимоотношения. Разходете се малко и наблюдавайте мъжете в двойките, които срещнете по улиците. Повечето са обикновени хора също като вас. Не са нито супер красиви, нито богати, нито атлетични, едва ли са и повече от средно интелигентни. Гаранция, че поне 80% от тях не са. Аз днес си направих този експеримент и затова ви го казвам. Та къде тогава отива великата теория за доминация не знам. Айде стига толкова от мен ;)

63.   Много ми е смешно като се започне с това успял мъж! Успял мъж ли е 25-годишно леке, което се дрогира, пие, пуши и ебе всяка златотърсачка само, защото баща му или майка му са някакви богаташи. Той е имал късмета или по-скоро нещастието да се роди в такова семейство. Голям процент такива свършват или в лудницата или се самоубиват или умират от свърхдоза. Реално ако той трябва да поеме бизнеса на родителите си, ако се случи нещо с тях няма да има никаква представа какво да прави има вече и няколко такива примери, прецакват подписва някакви договори и остава без пари. Така, че това, че някой има пари не означава, че е успял, защото реално не е изкарал нищо!

64.   57, точно така- ДВАМА! С 49 не е било така, тя се е грижила за мамин сладък, тя го е дърпала нагоре, тя му е топлила млякото и му е приготвяла попарката. И като му пораснало нещото... хоп си намерил жена и излетял от маминка. Просто явно и ти толкова си можеш и за това имаш нужда от някоя мама. Няма лошо, търси си мама да те гледка.
Ами някои предпочитаме мъже, нямам нито нуждата, нито комплексите да искам да възпитавам и си отглеждам нечий син като мой. Предпочитам равен партньор, не да бърша сополоте на някого.

65.   62, току-що потвърди думите на автора. Обикновените мъже, които са 80%, имат едно обикновено гадже, а готините 20% въртят яките мацки.
Наскоро един професор също потвърди тази теория, като каза, че 80% са дебили.
Това искаше да каже автора...че 80% от мъжете я хванат едно гадже, я не, а другите 20% живеят в изобилие от жени.

66.   Много приятно изненадана съм от повечето коментари. Хора, умеете да разсъждавате, имате хъс да докажете гледната си точка. Разбрира се, ще взема предвид това, че все пак сме в анонимен сайт за анонимни изповеди, съответно е тук е много по-лесно да помислиш, преди да напишеш нещо, да го подредиш логически и да го представиш после.
Въпреки това, адмирации за участниците в дискусията. И честно да ви кажа, така, като ви чета продукцията- доста АЛФА изглеждате :)))
Поздрави!!

67.   Много ми хареса темата, поздравления на просветените.

Нещата са такива, че женските инстинкти са оптимизирани за преживяване в една много по-сурова среда от днешната. Инстинктите ни са се зараждали в епоха, в която мъжките полухора-полупримати жестоко са се избивали един друг за доминация над ресурси и жени. Искаш секси женската в съседната пещера? Смазваш мъжа и и го удавяш в собствената му локва кръв. Съответно и други мъжки ще се пробват да ти я отнемат, защото и те инстинктивно искат най-добрите гени за своята челяд. Така докато се появи някой по-силен от теб или издържиш на битките. Така с милиони поколения са оцелявали гените на най-силните и доминантни мъжки и на жените които са ги избирали тях. С развитието на племената, земеделието и цивилизацията в картинката са навлезнали така нар. бета мъже, които са били физически по-слаби и с малко по-лоши гени, но за компенсация предлагали вярност и ресурси. Въпреки че повечето жени с бета мъже изпитват силен инстинктивен порив за изневяра с физически елитен екземпляр, част от гените на бета мъжете са успели да оцелеят през поколенията поради верността им.

И така, в модерните времена, тези два инстинкта, могат да бъдат обобщени по следния начин:
Програма №1: алфа гени (генетичен капитал)
Програма №2: ресурси от верен мъжки (в днешни дни - финансов капитал)

Програма номер 1 е градена от еволюцията милиони години, програма номер 2 е градена от еволюцията социално-икономическото развитие на обществата няколко хиляди години. Следователно програма номер 1 е доминантна в подсъзнанието на жената. "Естествената", освободена от социалното програмиране на цивилизованото общество женска търси най-вече най-качествения ген, а ресурсите са хубав бонус за увеличаване на преживяемостта на поколението. Срещайки такъв индивид, мозъкът на жената освобождава коктейл от хормони и невромедиатори, които създават усещане за привличане и опиянение в негово присъствие. Силното подсъзнателно желание да бъде оплодена от него тласка жената да го опознае и в социален аспект, и това, което модерните хора наричаме "любов", е изградено. Това е истинското лице на любовта! Тя със сигурност съществува, но не е онази от приказките, а един изключително мощен инструмент на еволюцията за осигуряване преживяемостта на най-качествените генетични "продукти" на пазара.

Ако не вярвате на мен, замислете се над два прости факта:

Защо в последните 20-30 години станаха толкова модерни фитнесите? Залите никнат като гъби и са пълни с изключително напористо трениращи млади мъже. С разпада на семейните ценности, започнало в последните 50 години, младата женска вече избира предимно по програма номер 1 - ето защо.

А защо истински влюбената жена не обръща толкова голямо внимание на финансите и кариерата на избраника си?
Отново лесен отговор - защото "сметката" е била платена още при първата им среща. Мъжествен, сексапилен външен вид, чаровен, с плътен глас и силен характер - програма номер 1 е удовлетворена на 120%!

Това какво трябва да говори за останалите екземпляри? Бета мъжете имат най-голям шанс за интимност (разбирай шанс за предаване на гените) при сериозни връзки и брак. Дълготрайното обвързване е "договор с банката на живота". Те всъщност взимат женската на изплащане!

И нека да отбележим, че гореспоменатият съюз е сравнително крехък, защото е построен върху сравнително по-слабата програма номер 2. От тук следват две неща:

1. Сериозната връзка и в частност брака са просто "шанс" за бета мъжа за предаване на гените, нищо повече. Програма 1 продължава да действа и жената от време на време изневерява, за да осигури по-добри гени за децата си. Сигурност не съществува.

https://www. goodreads. com/book/show/197073. Sperm_Wars

https://www. goodreads. com/book/show/16176. The_Red_Queen

Природата не прощава.

2. "Шансът" на бета мъжа трае докато той може да "плаща". Говорим, разбира се, за житейски капитал - престиж, умения, социално положение, кариера, не само финанси.

Поговрката: "Когато бедността влезе през вратата, любовта излита през прозореца. "

Тежка е съдбата на жените, които са тормозени по някакъв начин от мъжете си. На такива жени обществото се опитва да помогне, но се намират и много хора, които казват : "да си мислила докато си го избирала". Това не е правилно именно защото при избора на мъжки програма 1 е доминантна винаги! Кой е по-силен, "разумът" на една слаба жена с опит само един живот, или "разумът" на еволюцията, който е от милиони години?
През очите на своя "инструмент" за естествен отбор в популацията (женската) еволюцията скринира за алфа критерии при мъжете в обкръжението й. Дали е добър човек, дали е интелигентен, с добра кариера и обича животните е второстепенно, даже третостепенно за подсъзнателните механизми на женската. Първостепенно е дали той "движи" нещата в групата момчета, с които излиза, как "командва парада", как свеждат поглед другите индивиди пред погледа му, как може да смачка всеки, който си поиска/изпречил се на пътя му (не е нужно да го прави, важно е да може), как се държат другите жени с него и колко малко му е нужно да инвестира, за да получи секс. Всичко това са сигнали за подсъзнанието на жената, че се касае за първокачествен генетичен материал.
На природата не й пука дали алфата е добър човек, дали ще я бие и унижава. Природата иска физически и психически СИЛНИ деца – мъжествени синове и красиви дъщери. И природата го иска, с цената на всичко. Личното щастие на отделния индивид-пионка е незначително.
Лекото поведение на жените, с всичките привички, действия и тонове грим е именно техен адаптационен механизъм в лицето на конкуренция с други жени, с цел да си осигурят колкото се може по-бързо "семето" и закрилата на алфата. Женските се надпреварват да се „предложат” на алфите и цената им на пазара за любов пада все повече и повече. Ако не предложиш бързо секс на алфа мъжкия, друга може да го направи по-бързо и да го загубиш. В най-лошия случай осигуряваш гените му за децата си. Не губиш нищо, само можеш да спечелиш.

68.   Въобще не съм съгласен с твърдението на автора за тези 80 към 20 %. Нека погледнем чисто статистически, как стоят нещата:
Първо, бройката на мъжете и жените е сходна, като нека и отчетем например възрастта от 25 до към 32-33 г. да кажем, та и по-нагоре... което ще важи още повече, за казаното по-долу. А и сметките са приблизителни, но пък с тези 80 % жени, дето се борили за 20 процента мъже и обратно... ами не е така. Вижте само колко хора, които познавате-ваши колеги, приятели, съседи и т. н., че повечето на тази възраст или са женени или във връзка. Т. е. от 20, 30, 100 човека жени и мъже, които познавате, 90 % сигурно са обвързани. Е къде остават тогава тези 80 % жени, борещи се за 20 % мъже и обратно. По тази логика излиза, че от 100 % жени на визираната възраст, 80 % са все още необвързани и свободни, което е пълен абсурд. И обратно... ако само 20 % от мъжете се борят за 80 % от жените.
Теорията ще е вярна, ако въпреки обвързаността на жените и мъжете се твърди, че въпреки нея, 80 % от жените си търсят все още други мъже, макар да са женени или сериозно обвързани. Не, че няма изневери, но в изначалната тема се твърди друго. Все едно оставащите 80 % от мъжете стоят на сухо, щото видите ли само 20 % от тях се борили за 80 % от жените.
Да, може изборът на мъже, които могат да впечатлят с нещо е ограничен, но както казах, резултата се брои на финала.

69.   Номер 68 съм, като искам нещо да допълня.
Има доза истина само в едно, че яките мацки ги хващат по-отраканите, готини или богати пичове. И да, може общо от 100 % мъже, такива да са само около 10-15 % пряко сили, та даже и по-малко, които вършеят готините мадами. Ноооооо... ЗАБЛУДАТА ИДВА ОТ ТАМ, че тези мадами едва ли не са 80 % от всички. Демек 80 % са готини, а само 20 % по-неугледни или невзрачни и непредпочитани.
Това с красотата на българката е някакъв пълен мит и булшит, относно процентното съотношение от всички жени. Да, има много красиви наши мадами, но я си направете един експеримент. Вървете си ей така по улиците /не в заведенията, където доста от жените са наточени и така се заблуждавате за реалността, каква е масовката/ и разминавайки се със 100 жени от 20 до 35 г. възраст да кажем, вижте колко реално от тях ще ви харесат наистина и нещо повече - колко ще определите като яки мацки??? Аз ви гарантирам, че ще са пряко сили 10 %. Е та за тези 10 % може да приема, че обикновено ще им съвпаднат именно 10-15 % от всички мъже, т. е. също готините пичове.
Извод:
Повечето от хубавите и стойностни жени си искат хубави и/или богати или с някакъв соц. статус мъже, както и обратно. То няма и как да е иначе, това е нормалното и най-честото развитие на отношенията, било то само за секс, било то и за по-сериозни взаимотношения. Но съотношението не е 80 /20, а някъде равностойно: да кажем 10-15 / 10-15

70.   Много интересен коментар от 67! Звучи убедително и наистина се замислих над доста неща. Аз съм №49. Чета тук, че моето разбиране за отношенията мъж-жена, според някои автори, клони към майчинското чувство. Не е така. Когато си привлечена от качествените гени на мъжа, както обяснява 67, когато виждаш малко по-навътре под повърхността и си разумна, не е трудно да партнираш на човека до теб в общия ви стремеж към по-висок социален стандарт. Моето разбиране за семейни отношения, всъщност, е чисто спортсменско - не е важно кой е вкарал гола, победата на футболното игрище е заслуга на целия отбор. Ако не ти подадат навреме топката или ако вратарят не си свърши работата, всички губите. Не смятам за резултат от своя грешка това, че с първия ми съпруг се разделихме. Причината не бяха прекалените ми грижи, нито пък друга жена с главна буква (той до ден днешен живее сам). Чисто и просто емоционално отношенията ни се изчерпаха: нямахме деца, сексуално не си допадахме, а - нека сме честни - интелектуалното общуване, което ни тласна първоначално един към друг, не може да дълго време да запълва липсата на интимност... В следващата си връзка коригирах тази грешка и заложих именно на мъжкаря и засега поне се получава. Та, това, което искам да кажа, е, че успехът - кой както го разбира - винаги е резултат от усилията на двамата. На мен например ми е приятно, когато мъжът ми прояви инициатива да ме зарадва с някакъв жест. Е, ами и на него му е приятно да се прибира у дома с нетърпение, защото му е уютно и спокойно. Да товариш със свръхочаквания някой, да го караш да се чувства отговорен за твоето благополучие и да го виниш за собствената си инертност, всичко това, според мен, постига обратния ефект. Човек трябва да е спокоен в личния си живот, за да може да разгърне потенциала си и да свърши добре работата си. Не зная какво се има предвид под понятието "истинска жена", но аз лично свързвам това понятие с мекота, нежност и преданост. Ако "истинска жена" означава вечно мрънкаща глезла с претенции, която чака наготово плодовете не чуждия успех, то съм длъжна да разочаровам момичетата, запътили се натам. Нито един от сериозните, отговорни и успели мъже, които познавам, не би се свързал трайно с подобен кърлеж. За една нощ - може, но за продължителна връзка "алфите", както ги наричате, се ориентират към надеждна партньорка. И това също си има своето еволиоционно обяснение - тя трябва да е в състояние да отгледа поколението, а в това фризурите и маникюрите не помагат. Помагат доброто физическо здраве, моралната устойчивост, умът и работоспособността.

71.   Всичко се върти покрай самочуствието на мъжа. От там и започва цялата игра. Какви са тия 80% 20% Проценти и числа се ползват в точните науки. А в отношението между жените и мъжете няма точна формула има толкова много различни комбинации. Даже успяла и хубава жена със неуспял и грозен мъж. Може да е изключение, но съществува. Но всичко започва от самочуствието на мъжа о9т ам нататък са вузможни всевъзможни сценарии и комбинации. Няма ли самочуствие един мъж, ако ще да е бъкан с пари и най-големия красавец пак ще си седи сам и ще маструбира. А най-голямото гориво за самочуствието на мъжа това са парите. Аз минавал многоброй пъти, , имане на много пари, , и, , нямане на никакви, , И сега като върна ленатата на зад всичките връзки които съм имал в живота са в периодите на когато съм имал доста пари. И не, не съм бил със златотърсачки, много свестни момичета са, но така се е случило, че са били с мен в период в който съм разполагал с финанси. Поне при мен забелязвам, че когато съм в период на имане на пари и карам хубава кола ставам друг човек. Смисъл контакта ми със жените, но икато цяло с хората. Походката ми се сменя, ставам някакав мега нахакан, свалките сами излизат от устата ми, без въобще грам да се замислям и целят направо не в 10-ката а в 100-ката. Имам чуството, че някой ми е налял керосин и всеки момент ще излитам в космоса. А когато с в период на, , без пари и кола, , дори и да видя някоя мацка с която се познаваме от доста време, езика ми се преплита като на олигофрен и не мога да вържа две изречение като хората. Сдухан съм от всякъде, нямам желание за нищо. Незнам не съм материялист отдавана съм осъзнал че парите са само средство за оцеляване и, че в живота има много поважни неща. Но поне при мен самочуствието ми варира на аплитуди в зависимост от финансовата ми сутация в момента. Няма какво да се лъжем когато човек има самочуствие всичко може да му се получи, не само контакта с протичоположния пол. А няма ли, положението е много зле.

72.   Какви алфи, какви омеги, какви голфове:) Това да не вие автосъбор. Теорията на автора е такава уникална глупост, че определено се смях на глас. Как така 80% от жените, ще се борят за 20% от мъжете, които са успелите и добре изглеждащите, които наричате алфи. Значи в средновековието от едно цяло кралство, което се равнява на цяла държава ако кажем, че теорията на автора е вярна, тогава е имало само кралски дворец и рая. И успелите са били само царя, синът на царя, везира и синът на везира. Другото е било слугинаж в двореца. Тоест в цялата държава е имала само 4-и алфа мъжкара, всичко друго са били от неуспялите. Е и по тая логика 80% от жените и девойките в кралството са се борили за тия 4 алфа мъжкара. Те им се искало със сигурност, но много добре са знаели, че за там се класирва една на милион, и са създавали семейства с някой от раята. Още повече, че тогава жената не е могла нито да строи къща, нито да оре и да се занимава с тежки земеделски труд, защото тогава това е било основното занимание на всички хора с изключение на царя и семейството му и везира и семейството му. А понеже тука говорим за тежък физически труд с които жената не можела да се справя това е било основно занимание на мъжете. Тоест всички жени са били изцяло зависими от мъжете, и всяка се радвала ако един мъж само я избере да му е жена, защото вече имала човек който ще и подсигури покрив над главата, като построи дом и ще и осигури прехрана от земеделие. Тогава не са имали избор освен да се хване с някой от раята. Иначе човечеството отдавна да се беше затрило. Дори ако отидем, не чак толкова назад във времето когато сме бил под турско робство, пак в цяло село е имало един чорбаджия, всичко друго са били бедни. Е една девойка ако се хване с него другите какво правят остаряват сами с котките ли? В ония времена мъжа е решевал да ли ще бъде с някоя жена, жената не е имала право на дума, защото знае че ако изпусне някой който иска да бъде с нея, няма да може да оцелее в живота. Те за това и в ония времена са се женели млади, за да не изтърват влака. Сега вече е друго. Жените се еманципираха тотално. Дори и президенти и министри могат да бъдат. Вече могат да бъдат апсолютно независими от мъжа. Забележете колко жени вече предпочитат само някой да ги осемени и да си живеят сами. Колко сами майки има, пълно е. И не защото заради някакви несполуки в живота са сами. Така им изнася. Има си добри доходи. Добро жилище. Добра кола. За какво и е да се обвързва с някой мъж? Ако е само за секса, мъже които искат само секс с лопата да ги ринеш. Когато реши може да си намери някой само за вечерта или за още няколко пъти ако и хареса и кой от къде без ангажименти. Това е едната причина да има толкова самотни жени в днешни времена. И те са доста не са малко. В пъти повече от мъжете. Защо ли? Ами защото рядко са жените които имат реална самооценка за себе си. Повечето хвърчат в облаците. Тя е примерно някаква посредствена с посредствена работа и посредствен интелект, пък иска някой който е на върха на пирамидата. Ами няма как да стане, и за това си седи сама. И това не е от много дълго, това се случва от както жената се е тотално еманципирала вече. Долкото мъжете ние сме прагматици и мислим трезво. Като минем 30-те и не сме успяли да хванем мис Калифорния, вече ни натискат годините и биологичния часовник почва да ни свети с голяма червена лампа се задоволяваме с това което в момента ни се отдава възможност да хванем. Защото ние кристално ясно, че това са вече последните влаци и най-големия страх на мъжете е самотата и оставането без поколение. Който страх при жените го няма. И много от тях или си чакат приказката или предпочита да си остарее с котките.

73.   Нека поясним, че бета мъжете не са загубеняци. Такива са гама мъжете - грозни/без амбиции/не поемащи отговорност и и т. н.

Бета мъжете се поддържат, имат някаква професионална реализация, самочувствие и хъс в живота, социални контакти и т. н. Те са много по-скорошен продукт на еволюцията и ние дължим създаването и поддържането на цивилизацията на тях.

Алфата често получава много неща наготово просто защото е такъв. Това не значи че не се бори в живота. Бори се. Обаче "боренето" му носи победи с по-малко усилия. Примерно - силното тяло може да го тласка напред в спорта, където надвива другите, по-бавно се уморява, бяга по-бързо, и от там идват и победите и медалите. По-лесно е забелязван от всички. Житейските ситуации в повечето случаи протичат по-гладко и с по-добри резултати. Мъжете не го мачкат по никакъв начин, обратното - подмазват му се и/или искат да са му приятели. Тези, които са против него трябва и те да са алфи, иначе ще бъдат смачкани бързо. Всички тези житейски предимства, от тийнейджърската възраст нагоре, малко по малко помпат и самочувствието му и кръгът се затваря. Синдромът на победителя...

Чрез инстинктите на мъжете и жените, природата дава предимство на алфа гените винаги. Жената много бързо се "влюбва" в алфа, докато разиграва няколко бета мъже, които й дават внимание, помощ в различни ситуации, емоционална подкрепа, почерпки и т. н.

И всичко това докато 1-2 алфи я съсипват от секс.
За непросветените изглежда че жената дава всичко за мъже, които изобщо не им пука за нея. На алфите може да им пука, може да не. Нека не забравяме, че те са търсени и от други жени и не е нужно да ум "пука" за никоя.

Алфата всъщност й дава достатъчно при сексуалния контакт с нея -
потенциала за здрави, силни, красиви и социално адаптивни деца. От там въпросът на жените "Ама той само секс ли иска? !? " е неуместен. Както алфата не й е длъжен с нищо, при положение че й дава достатъчно дори само като спи с нея, така и тя не е длъжна с нищо на бетите, които разиграва.

Защото при "алфа" сметката на репродуктивния капацитет на жената е платена още при първите им няколко срещи. Често още като го зърне хормоните на жената полудяват и организма й го пожелава колкото се може по-бързо.

При бета мъжете обаче сметката се плаща цял живот. Те нямат достатъчно генетичен капитал за да "купят" веднага женската на пазара на природата, затова си налага да "доплатят" с много жестове, подаръци, внимание, а често и с дълги връзки и брак.

Такъв е живота.

За да преориентира еволюцията предпочитанията на женските към бета екземплярите, трябва да минат не по-малко милиона години, колкото са минали за да изградят приоритетно влечение към алфите.

Номер 67

74.   Хайде, престанете да делите по полове, къде забравихте ценностите? И е много грозно определянето на хора, слагането на етикети. Всички сме индивидуални личности с различни предпочитания.

75.   Много хубава тема. Писна ми да ме харесват "само като приятел".

може би човек трябва да търси партньори под неговата категория, за да се получи нещо.

76.   Аз съм мъж и ще го кажа от моята гледна точка. Знаете ли проблема какъв е на жените? Това че те не желаят да се запознават с нови мъже. В смисъл искат да срещнат някой готин, но реално те не допускат новите момчета.
Една приятелка съм имал през живота си, но с нея тръгнахме само защото много си говорехме. А днешните момичета и жени само да ги погледнеш и те вече се чудят как да отидат по-далеч от теб, защото за тях си доасдник (без да те познават вече си такъв). Един ден може да си говорите, но после се почва със „сийн“ и това е. Е как искате да имате връзки като сами бягате от запознанствата.

51-71 от 71