Какво да правя?
Здравейте, аз съм на 35 г. съпругът ми е на 36 г. живеем заедно от 15 години живеем много добре справяме се с двете си деца. Преди няколко дни аз разбрах, че мъжът ми е ром, не съм знаела преди, разбрах от други хора и проблемът е, че моите родители също разбраха, а те мразят ромите като цяло, и започнаха да го нападат. Изобщо не си личи, че е ром, работи добра работа, образован е, не е като другите. Не мразя ромите, но е вярно, че има и лоши хора от този етнос. Съпругът ми ми каза, че сега ще искам да го оставя, защото съм разбрала за това, но аз не искам да го напусна имаме две деца които отгледахме заедно, той е добър аз обичам съпругът ми, и какво от това, че е от ромски произход, той е добър и ми помага във всичко. Лошото е, че той започна да се държи студено и не знам какво да правя.

Коментари

1.   Какво да правиш? Ами ясно какво иска от теб - да застанеш на негова страна и да се опълчиш срещу родителите си. Може да е ром, но май твоето семейство е лошо в смисъл - липсва култура и образование. Когато твоите родители са го нападали, ти е трябвало да го защитиш.
Също дистанцирай се от родителите си ако искат да ти разбият семейството. Няма значение каква ще е причината. Ти ако имаш щастлив брак, деца и всичко, родителите ти ако тръгнат да се борят и да правят интриги си заслужават да изкараш голямата сопа.
Извини се на мъжа си от името на родителите ти и директно го питай какво очаква от теб. Обаждаш се на родителите си и им поставяш ултиматум - или ще се отнасят с мъжа ти като с човек, или да забравят за теб.
Всеки си гради семейството. Твоето семейство вече не са родителите ти, а децата ти и мъжът ти. Номер 1 трябва да ти са като приоритет и да ги защитаваш като лъвица. В Библията пише да уважаваме родителите си, но повече не им дължиш. Ако нямат добро отношение към теб, ти ще трябва да ограничиш контакта с тях до минимум.
Аз самата имах в началото проблеми с родителите си, защото мъжът ми е доста по-възрастен от мен, но дори преди да ги запозная им казах, че имат две възможности - или да го приемат и посрещнат човешки, или да не си видят внуците един ден и да забравят за мен. Средно няма и щях да го направя. Особено майка ми се пробва да ми опява, отрязах я и не ѝ се обаждах 3 месеца и да видиш как си промени държанието.
Aз самата бих се бъркала в брака и връзката на децата си само ако видя, че са жертва на алохолик, на побоища и такива неща и също ако сами дойдат при мен за помощ, но до тук.
В моя край се пее една много тъжна песен на сватби „Ела се вие превива, мома се с рода прощава“
Ти си се простила с твоя род в деня на сватбата си и си създала свое семейство. Е, покажи го, за Бога и се бори за него.

4.   Ами нищо. Като родителите ти започнат нападките защити го. Студеното държание е вид защитна реакция. Подкрепяй го и го убеди че всичко си е по старому ще се успокои с времето и ще се отпусне

5.   Аз съм в потрес. Как не сте разбрали за толкова години? Външни белези, роднини, приятели???

6.   Абсолютна измислица и поредна провокация на темата!
Ж

7.   Той вероятно се държи студено, защото му е кофти, че го е крил от теб от самото начало.
Бъди лоялна към него, щом е добър съпруг и кажи на твоите родители, че какъвто и да е, той е твоят мъж и бащата на децата ти. И че или ще го приемат какъвто и да е по произход, или да се оправят както искат, но да не ти се бъркат в семейните работи.

8.   Трябва да му покажеш, че държиш на него и искаш да си с него. Щом се отнася добре с теб няма за какво да се притесняваш, а ти как така не си знаела, и как разбра?

9.   В кой век живеем бе хора! Радвайте се на децата и разбирателството помежду ви. Оставете предразсъдъците и нападките на другите. Защо не си знаела, незнам. Но е важно какво чувстваш, какво сте преживели заедно. Ако го обичаш, покажи му го. Желая ви късмет и много любов!

10.   Измислена история.Къде са били роднините му до сега,че не си разбрала?

13.   И за мен историята е измислена. Няма как да живееш 15 години с един човек, да имате 2 деца и да не знаеш тази подробност за него! А и така написана историята имам, чувството че я е писал някой 16 годишен хлапак.

Поздрави,
>М.31г<

14.   Това е измислена история.