Преподавател преследва студентка
Здравейте, студентка съм на 24 г. Въпросният преподавател е от моя университет, на 40 и няколко години, женен с 2 деца. Постоянно си намира поводи да ме търси- пише ми в нета, обажда се, кани ме на кафенцe и тн. Не ме оставя на мира. Деликатно се опитвам да се освободя от него като му казвам колко съм заета (работя на смени) но уви без резултат. Става ми неприятно не само защото е женен но и защото самата аз си имам приятел на когото много държа и обичам. Посъветвайте ме как деликатно без да си навличам проблеми да го накарам да разбере, че не се интересувам от него. Той не ми води, но е от същият университет.

Коментари

1.   Накарай приятеля ти да го пречака с още няколко души. Нищо деликатно няма в тея психясали чекиджии. Кажи на приятеля си да го причака ( аз като мъж така щях да направя ) и да вземе някой приятел да му обяснят по грубо. Ако не спре да го причакат някъде и да му бият 2 шамара.. Деликатно в този свят само ще те мачкат ;)

2.   Хаха ей такива пичове накрая успяват да сломят мацките. Ще взема и аз така да настоявам, явно там ми е проблемът, че лесно се отказвам. Повечето жени може да се оплаквате, ама всъщност ви кефи да ви преследват.

3.   Да, всички жени обичаме мъжкото внимание, но това не означава, че си падаме по разни чичковци.

Малкото, които си падат по такива обикновено имат daddy issues.

4.   Просто му кажи че си имаш сериозен приятел, на когото много държиш и че не може да очаква нищо от теб. Така, колкото и да е заблуден, ще те разбере.

5.   Като публикува такава тема в сайта, много ясно че я 'сърби'.
Не си едиствената потърпевша от нагоните на университетските преподаватели, така че не търси само теб настоятелно.
Не разбрах, защо темата ти е писана в 'любов и изневяра'?
Ако не е в университета, може да стане и на улицата, в това гаранция няма.

8.   Не му отговаряй изобщо на съобщенията и му блокирай номера и в социалните мрежи. За да те търси толкова, мисли че има надежда, може и да не знае че имаш приятел. Пълен игнор, това е начина

9.   Имам истинско решение - истината.
Кажи му, че нямаш нищо против него като човек, но ти идва в повече да ти звъни на мобилния и да ти пише в мрежата, и че го молиш любезно и човешки да спре. Надяваш се, че това ще е достатъчно, защото е интелигентен мъж!
След което прекъсни всяка последваща комуникация - и ако продължи го блокирай навсякъде. Ако те търси физически, просто отиди до близкото районно, покажи им разменената комуникция и подй жалба да го привикат и да му обяснят, че така не може да те притеснява.
Надявам се да съм бил полезен!

10.   Просто му пусни!