Не мога да забравя бившия
Здравейте!
Аз съм момиче на 18 и преди време имах, ако изобщо може да се нарече връзка, с едно момче за 2 седмици. Не мога да кажа, че бях щастлива, даже имаше неща, които не ми харесваха още от началото, но сякаш ми показа, че го е грижа за мен и даваше много надежди за нас. Та така реших да му повярвам и ми би шута :д Сега той е с поредното момиче, а аз вече 5 месеца мисля всеки ден за него и не знам защо. Не мисля, че съм влюбена в него и предполагам, че го преживявам тежко заради нараненото его след отхвърлянето, но не е ли прекалено толкова време да го мисля. Пробвах да го забравя с учене, с повече излизане, дори и с друго момче, но не се получи. Винаги ми е в главата. Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарна, макар че искам просто да си излея душата, защото вече ми тежи доста.
Благодаря!

Коментари

1.   Здравей,
намирам се в подобно на твоето положение само че с въпросния поддържахме контакт през интернет, без да сме имали любовна връзка, но бях доста хлътнала по него и все още не съм безразлична.
Да, може би ситуацията при теб се получава не толкова от чувства, колкото от нараненото его и от това, че не си могла да задържиш вниманието му върху себе си за по- дълго време, както и заедно да изживеете пълноценни мигове.
Нещата ще се улеснят, когато се изправиш пред себе си и приемеш факта, че това момче е минало и че няма да имате връзка. Трудно е, но това е най- надеждният и сигурен начин да го забравиш, а резултата си заслужава, защото после започваш да разсъждаваш много по- трезво отпреди. Тогава е възможно да настъпи момент, в който да се запиташ как си могла да харесваш точно него.

И друг съвет - не се хващай с едно момче, само за да забравиш друго. Това почти никога не помага, защото насила чувства не се проявяват и излиза, че се гавриш с чувствата на въпросното момче.
Само когато забравиш за бившия си, ще можеш да изживееш красиви и пълноценни мигове с някой настоящ и само от теб зависи колко време ще се бориш със спомените си и засегнатото его. :)

Black Sabbath

2.   Освен да си признаеш че ти харесват задници и да помислиш какво можеш да направиш по въпроса, друго не мога да ти препоръчам. Той явно ти е показал какъв е и още по-ясно те е излъгал, но ти все още вярваш в разни неща, само защото ти е удобно. Вземи се в ръце и помисли сериозно какво те привлича в подобен тип - ще разбереш че няма нищо логично.

3.   Моя съвет е да продължиш напред, да търсиш нови запознанства и комуникация с нови хора. Не се затваряй в теб, да мислиш стари неща. Това време от 2 седмици, за мен е недостатъчно да обикнеш даден човек. По скоро ти е кофти, точно заради нараненото ти его, че нещата не са станали, както ти си ги искала. Виж, че в последствие се оказва, че всичко това е било за добро - момчето, явно е само за свалки и секс с поредната. По добре, че не сте продължили повече време. Само на 18-си и живота е пред теб. Разбирам, че не искаш да си сама, но кой ли иска това. Ще срещнеш подходящия - бъди сигурна в това!

Успех.
>М. 31г<

4.   Благодаря на всички за съветите!