Беше ни хубаво, но когато реших да споделя с приятели всички буквално ми забраниха да се виждам с него
Незнам от къде да започна с моята история, но ще пропусна сълзливите неуспешни любови преди това... . Разочарована от "любовта" не я търсех и сама ми беше добре, да имаше ги моментите когато всяко едно младо момиче (наа 21 год. съм) иска да има някой до себе си, но някак си знаех, че е по - добре да нямам повече нищо общо с любовта... ..

Така веднъж с една приятелка ей така на шега, самотници и двете, но пък с задоволително красива външност, решихме да си "погалим" самочувствието като се регистрираме в сайт за запознанства, но НЕ с цел връзки и т. н., а да чуем това което вече знаем и да разберем как днешните момчета умеят да "свалят" момичета.

Естествено не отговаряхме на безбройните писма и покани за срещи, нито пък пишехме на някой - просто се забавлявахме как едни и същи момчета ни свалят по един и същ начин. Докато един ден не видях, че е едно симпатично момче ми беше гледал профила, някак си ми хареса, просто ей така само от снимките, но нали си имахме правило и нямаше да му пиша, но някак си се надявах той да ми пише. Писа ми! Разменихме си skype и така се запознахме, пишехме си и уж всичко беше наред, но той се оказа турчин. Той е различен от другите момчета, мил е, много добър и т. н. Видях ме се, той ме хареса и аз също, но бях дистанцирана, но не защото имам някакви предрасъдъци (знаете за какво говоря), а ме е страх от любовта. Виждахме се няколко дни, беше ни хубаво, но когато реших да споделя с приятели всички буквално ми забраниха да се виждам с него, казаха ми, че съм луда, че той не е това за което го мисля и много много други неща... ... А той е толкова добър към мен, но приятелите ми не биха ме лъгали... . И сега незнам какво да правя, мога ли да имам връзка с него, дали наистина е лошия човек и след време ще разбера това, незнам. Вече не му вдигам телефона, не си пишем, избягвам го, а той се побърква от това... ... Незнам наистина какво да правя... ...

Благодаря на всички които ще прочетат историята ми и моля за наистина адекватни отговори от хора които са имали някакъв опит с моя проблем :)

Коментари

1.   ам .., според мен слушай сърцето си ... според мен приятелите ти са с някакви предразсъдъци ... попитай се сама себе си .. те познават ли го ? а ти ? и доколко ... и сама ще намериш отговора :))

2.   не ги слушай, те не го познават колкото ти до момента. Просто бъди с него. Ако чувстваш със сърцето си, че той е наистина такъв какъвто е пред теб значи не се лъжеш, според мен :)
ЕДИНСТВЕНО ТИ решаваш дали да бъдеш щастлива или не!!!

4.   Може би не съм се изразила правилно :) Приятелите ми ме познават много добре и не биха ми го казали напразно, не защото примерно не искат да съм щастлива. Всичко идва от това, че той е турчин, те дори не го познават, не са го виждали, а започнаха с коментарите като" Погледни се, красива си, не даде шанс на никой друг, защо точно на него, свършиха ли другите момчета" - все едно е някакво ужасно зло, или" Луда ли си той е турчин, знаеш ли какво ще ти направи, ще те третира като парцал, ще те ревнува и т. н. някакви ужасни истории... А родителите ли, нормална ли си, те никога няма да приемат нещо такова... .

5.   Ако за теб не е пролем, че е турчин бъди с него.
Аз ще ти кажа моята история. Преди 4 години и половина, ме запознаха с едно момче, аз тъкмо преди 2 месеца бях приключила една скучна сапунена връзка, (приятелят ми ревеше за всичко като бебе а беше на 16). Та запознаха ме с едно на вид не интересно момче, приятелят му които ни запозна, не се спря да мрънка:Айде де ти си сама, той също пробвайте. Накрая тръгнахме след близо 1 седмица кафета срещи. Похвалих се на момичетата от класа за новото ми гадже, че се казва еди как си че е 7 години по-голям, че има кола. Исках да се похваля че ходя с батко, а не някакъв лигльо. Изведнъж една от съученичките ми скочи и каза:Тоя го познавам, той живее в нашия квартал, той е гей, как може да го целуваш толкова е гнусен. Тези думи никога не бих забравила, макар че тогава нямах много чувства към него. Започнах да мисля, ами ако ме изложи пред хората, ами ако наистина е гей, и просто за бъзик е с мен? За предишният говореха какво ли не и накрая излезна вярно, започнах да се дистанцирам от новото момче, но добре че беше най-добрата ми приятелка тя ми каза по добре да опитам и сама да разбера дали има нещо вярно отколкото дълго време да се питам, ами ако нарочно са говорели така, за да бъда сама или той сам. Наистина опитах и вече толкова време сме заедно. Така че прецени сама :)

6.   По принцип трябва да се вслушваш в съветите на хората около теб, защото някои от тях могат да се окажат много прави... !
Еми щом си на 21 години и твърдиш, че имаш известен опит в любовта, предполагам че и и сама можеш да си направиш някои изводи относно въпросното момче.
Това, че е турчин не го прави по-различен от останалите момчета/мъже в България. Този факт, обаче не бива да се подценява, особено ако смяташ да задълбочиш връзката си с него! Тогава ще се появят много противници на вашата връзка, както от негова, така и от твоя страна (родители, близки роднини и приятели). Въпросът е дали ти си готова да изтърпиш всичко това в името на любовта?
Да не говорим за чисто религиозните и културни различия между вас, с които също трябва да се съобразяваш, ако искаш да бъдеш с него. Освен това трябва да свикнеш с обстоятелството, че пред роднините и приятелите си той ще говори на турски език, а това едва ли ще ти бъде особено приятно.
Внимателно обмисли вариантите и си помисли, дали наистина имаш чувства към младежа или просто ти е приятно да флиртуваш с него...
Нямал съм точно твоя проблем, но имах в продължение на 4 години приятел от турски произход. Почти мога да кажа, че сме живяли заедно! ! ! :))))

7.   не слушай хората ПО ПРИНЦИП, но в случая не е лошо да проучиш момчето - какво мисли той за твоята религия и пройзход, религиозен ли е, запознай се дори с роднините му - крайни мюсюлмани ли са... или са интегрирани и модерни хора. Нищо не пишеш иначе за него.
Ако иска от теб да си променяш религията, да си девствена (дори и да си) - бягай! Или те иска такава, каквато си - или чао!
Не живей за хората, а мисли сама и знай какво искаш
Ф.