Борба за истинската любов ?
Здравейте, както гласи един цитат - Истинската любов никога не протича гладко.
Ситуацията е следната - преди година ни раздели съдбата с моето момиче/жена/всичко, обстоятелствата, страховете ни, не искам да давам повърхностните причини, защото смятам, че когато има раздяла при двама души, които се обичат истински, причините винаги са дълбоки страхове в душата. Аз бях човека, който пожела раздялата и се опитвах да избягам от любовта и връзката по всячески начин, а това продължи близо година, докато разбрах, че бягството от тази любов е само и единствено болезнено бягство от самия себе си.

Свързах се с нея по чата, не си сдържах чувствата и изпаднах в емоционални изблици със дълги фермани, а тя ми отвърна при послеедния от тях, че ме обича все още, но ужасната болка, която е изживяла при раздялата я е плашела и иска да оставим красивия спомен. В момента има и човек до себе си, към който каза, че има чувства, но те не са имали нищо общо с това, което е било между нас.

Знам, че ме обича все още, усещам го, защото енергията между нас е много силна, но се упасявам, че я шокирах с емоционалните си обяснения и ме е страх да не съм я изплашил до крайна степен. Моля, да не ме съдите, защото всеки, който е имал силна и всепоглъщаща любов в живота ми знае за какво пиша. Почти съм се отчаял и не знам какво да правя. Спрях да й пиша повече, за да не се получи тотален обратен ефект, но и написах накрая, че ще я чакам доста време. Обмислям дори и отчаян опит с безусловен подарък - годежен пръстен, който да и пратя по куриер. Пръстена е с цел да и вдъхна някаква увереност, че повече раздяла между нас няма да има до нашия гроб.

Коментари

1.   Това с пръстена е голяма глупост. Разделил си се с момичето, сложил си край преди година. Тя е намерила начин да продължи въпреки болката, която си и причинил. Остави я на мира сама да реши какво иска - не се върти света само около теб и твоите хрумвания. Дай и време.

2.   Сигурен ли си че за една година си станал достатъчно сериозен и готов за такава любов. Предвид чат изпълненията ти имаш още много хляб да ядеш преди да постигнеш емоционална зрялост. Това с куриера е най-голямата глупост която съм чел напоследък и допълнително говори за твоите дефицити. Помисли сериозно, защото най-много да нараниш момичето втори път. Въпреки всичко моя съвет е ако искаш да покажеш колко си сериозен, да отидеш да се видиш с нея директно.

3.   Звучи ми до болка познато.. :( Историята ми е същата.. абсолютно.. и аз не знам как да постъпя.. разликата е само, че аз съм жена.. знам само, че ако не рискуваш, няма как да разбереш, какво би станало. Цял живот ще живееш с един спомен, и един въпрос - Трябваше ли да рискувам? Аз не рискувам, защото както казваш ти, се страхувам, но има и много обстоятелства, които не мога да загърбя ей така.. Ако вътре в себе си усещаш, че не можеш да дишаш без нея, че постоянно е в мислите ти, че мечтаеш да прекарвате всичкото време на земята заедно.. то тогава рискувай.. не загърбвай любовта си, заради страх.. Живеем един живот и може повече никога да не почувстваш същото.. Не прави като мен.. Болката, която всеки ден изживявам е нещо страшно.. Може да ти прозвучи банално или прекалено, но не намирам друго обяснение.. Не си го причинявай сам..

4.   Уупасенията ти са правилни! Оня с когото тя се лигави в момента ако е мъж на място ще ти покаже каквото трябва. Прати пръстена в супник за по- сигурно.

5.   Ама ти сега, като удавник за сламка си се вкопчил... Интересно след година раздяла и то по твое желание, сега да се кълнеш във вечна любов. През тази 1 година не се ли си се замислял, че си наранил достатъчно момичето, а сега искаш и до гроб да я мъчиш. Прави това, което смяташ, че е правилно - не знам в твоята ситуация, кой би бил правилния начин на действие... да я чакаш, да се надяваш, да продължиш напред сам, търсейки друга такава любов.

Успех!
>М.31г<

6.   Идеятa с пръстенa е стрaхотнa, стигa дa не е колкото дa я привлечеш обрaтно, a дa сa ти съвсем сериозни нaмерениятa.

7.   Не те съдя. Но ако това момиче се върне при теб, ще направи огромна грешка. Минах през същата ситуация. Първо, след петгодишно съжителство, той ми заяви в общи линии: "хайде край, всеки да си хваща пътя". Една година по-късно, когато вече имах друга връзка с изключително свестен и перспективен мъж, се разигра цирк с падане на колене, сълзи в очите и годежен пръстен. И аз, тъпачката, взех че приех предложението! Последваха 10 години абсолютно измъчен брак. И накрая, разбира се, се разведохме. Не съсипвай живота на девойчето, ако въобще смяташ себе си за почтен човек. Край значи край. Какво сега? Ти не я щеш, както недвусмислено си й показал, ама и на друг не даваш да я има. Суетата си е суета, но бъди благородник - тази жена е човешко същество, което има право на щастие. Повярвай ми, ако тя е жената на живота ти, то ти никога не би имал и грам колебание в чувствата си и никакви "дълбоки страхове в душата"; тя е твоето второ аз и толкоз, много е просто. Щом веднъж си ги имал тези питанки и страхове, значи нищо няма да се получи. В момента те водят ревността и самолюбието. Но като жена те моля да пощадиш момичето и да не разбиваш живота му. Дано тя да има достатъчно ум и да ти откаже.

8.   Не бързай с годежния пръстен, за да не я изплашиш. Тя може и да не готова още за такива отношения. Поговорете много сериозно за това какво иска единия и другия. А и там има намесен друг човек. Трябва да си много внимателен и да не бързаш да я затрупваш с романтични словоизлияния. Дай й време да помисли, дай време и на себе си. Успех!

9.   Ами виж сега, тя е изплашена, защото не знаеш какво искаш. След като ти си я оставил, тя е обидена и ти няма доверие. Пробвай с пръстена, но според мен няма големи шансове. Любовта е като цвете-трябва да се полива и обгрижва.

10.   Благодаря на всички, които се опитат да дадат съвет или мнение, с леки изключения на тези, които са имали някакви любовни несполуки и се опитват да асоцират моята история, с някоя от техните драми. Който е обичал истински знае какво се случва в една такава любов, който не е - почти винаги обвинява половинката си за раздялата. Разберете, че раздялата между хора, които се обичат много, може да се случи в всеки един момент.

11.   слушай, момче със страхове води до нестабилност и не доверие във връзката и съотвенно се поражда колебание за сериозност към Теб. Щом като твърдиш, за истинска любов бъди си докрай истински пред Нея каквото и да решиш за да ии вдъхнеш увереност в действията занапред за да не се лута в избор на други мъже....
Успех в начинанията

12.   Авторе не се опитвай да минеш с евтиния номер "който не е обичал така, не знае". Ти си този който не знае какво е любов, но за сметка на това си обсебен от момичето защото вече не е твоя. Като си я върнеш ще бъде пак старата история, само че този път ще ѝ прецакаш живота много по-сериозно. Каквито и симпатии да будеше с темата си, те напълно се изчерпаха и искрено се надявам момичето да не ти обръща повече внимание. Ако наистина искаш най-доброто за нея просто ще я оставиш намира. В противен случай си нищо повече от абсолютен егоист, което се доказва и от невъзможността ти да приемаш критика.

13.   По повод коментар 10 - да, може да се случи, но причините НИКОГА не са страх, съмнения и т. н. Винаги са непреодолими житейски ситуации. Нямаш право да си играеш на иди ми, дойди ми. Видял си, че си изтървал човека, с главно Ч, и си се присетил, че си го искаш обратно. Това не е обич, а удобство и възползване. Ти ако си я обичал, земята щеше да обърнеш, но никога нямаше да я напуснеш или да имаш такова поведение неадекватно. Повярвай ми, твоето е чист егоизъм. Дано не се върне!