Има ли смисъл
Здравейте!
Наскоро един от най-близките ми хора ме предаде и излъга, и не мисля, че дори нещо в него трепна или се развълунва особено от това, въпреки времето ни заедно. Ясно е, че плановете за бъдеще и може би и чувствата са били на думи само. Вече няма значение, защото знам, че колкото и да мисля за това, вече няма как да оправя положението, което винаги се опитвам да правя. И по скоро въпроса е според вас прощават ли се тези неща? Ясно е, че не можеш да ги забравиш, но как да простиш, че някой не е бил истински с теб и не е показал искрени усилия и чувства през повечето време? Как да вярваш отново на хората, след като никой не цени загрижеността и това, че даваш всичко от себе си? Има ли смисъл да бъдеш сериозен и истински, след като твоите усилия и всичко изградено се изхвърля с лека ръка?

Коментари

1.   Има смисъл да търсиш хората за които си заслужава да полагаш усилия. Предателството на доверие дори да се прости, не се поправя. Не се доверявай току-така на непознати а прави усилие да опознаваш хората истински и дълбоко преди да им се довериш напълно с нещо наистина сериозно. По този начин ще си спестиш много разочарования. Ако някой покаже някаква лоша страна от характера си дори и за малко - обръщай внимание на това и преценявай дали човека наистина е такъв за какъвто се представя или просто се преструва успешно през повечето време.

2.   Този човек слабо се е интересувал от теб. Ти си си въобразила неща, които не е имало в общувануто ви. Може мнаго работи да си планувала с него, но разбирам, че е било сметки без кръчмар от твоя страна. Така е като много хвърчиш... знаеш от високо как се пада. Дано можеш да преглътнеш скоро огорчението и простиш първо на себе си. Него го остави, не му пука доколкото схващам, нито какво мислиш, нито какво правиш.

3.   А замислял/а ли си се дали ти също нямаш вина в цялата история? Ние виждаме само твоята гледна точка, но гледната точка на човека от който се чувстваш предаден/а не виждаме. За да се е стигнало до тук и двамата си имате някаква вина. Не може само единят да е виновен. Съветът м и към теб е да приемеш нещата такива каквито са, станалото станало. Ставаш и продължаваш. В живота винаги имаш два избора или да се предадеш или да продължиш с пълна сила, ти избираш!

4.   Номер 3, стига глупости. Каквото и да е направила авторката, нищо не оправдава предателството на доверие. Истински мъж не би постъпил по такъв начин, дори за отмъщение.

5.   От авторката: Да, не казвам, че аз нямам вина, но както каза номер 4, и това не бяха мъжки постъпки. Ясно ми е че няма смисъл да мисля, но оттогава нищо не е същото и нямам желание за нищо. Явно не мога да простя лесно, сигурно и това ми пречи, но с времето се надявам да успея.