От сплотена двойка в - ще се виждаме рядко
2 - годишна сериозна връзка, живеехме заедно от самото начало. Той на 23, аз на 21 съм. Изолирахме се малко от света, за да имаме повече време заедно, но си държахме връзка с по - близките приятели. Той е непостоянен, случвало се е да ме лъже за дреболии, обиждал ме е, нервен в едни моменти, иначе е мил, кротък. Не обича да говори и да слуша, а аз обратното. Давах му всичко, проблема ми беше, че имах ревниви изблици, леко прекалявах. И един ден, той се изнесе от квартирата, която тъкмо уредих /аз съм студентка, той тъкмо завърши/. Казва, че съм ревнувала и затова било всичко. Каза, че иска да е с мен, но да мине време. Била съм му голямата му любов. Минаха само 5 дни, вече пожела отворена връзка.. това ме шокира. Даже ми пробутваше въпроса защо не си легна с някой друг. А преди как ме ревнуваше, в последствие малко, защото ми имал доверие, а преди 5 дни отговори на въпроса ми 'ти с други ли искаш да спиш' - с 'мисля, че това ни е проблема'. Искал много месеци да минат, след което да се съберем и да бъдем достойно семейство, т. е. без старите разспри. Дотогава всеки ще работел върху характера си, за да нямаме старите проблеми. И аз работя. Много се разстроих... на следващия ден му казах, че ако ми изневери, сме дотам. Каза, че не сме били във връзка и нямало да бъде изневяра. Но.. стресна се и забрави за това желание, по - скоро сигурно ме успокоява - аз така или иначе съм била единствената, обичал ме истински, не ми е изневерявал досега. Били сме във връзка.. въпреки че уж размисли, аз поисках раздяла окончателна. И той ме търси, обяснява ми се в любов.. дадох шанс. Той с нов план - да съм отидела до родния му град да се видим... при положение, че ме остави със скъпа за 1 човек квартира. А той също щял да идва почти всяка седмица. Щото за момента не желаел да сме заедно.. да минели поне към 4 месеца? А междувременно, квартирата ми е скъпа. Той ме съветва да се изнеса на по -евтино място като искам, нямало да се върне скоро.. не знаел.. иначе се чуваме, все още.. това ми е проблема. Помогнете.

Коментари

2.   Трябва да си помогнеш сама. Той явно иска да направлява връзката ви така че да е удобна за него. Иска му се да спи с други жени но да си му сигурна за по-късно когато реши да се задоми. Може би след 5 години. Ако не те притеснява да го чакаш остани с него, в противен случай разкарай този паразит и потърси начин да се справиш сама. За квартирата винаги можеш да потърсиш съквартирант(ка).

3.   Ясно е -иска да има и други жени. Ревността ти е била основателна. На тази възраст просто иска да опитва с различни, а може да има и друга сериозна връзка. Изобщо не се занимавай с него. А мисли как да се оправиш със скъпата квартира. Или търси друга, или съквартирант. С него нямаш бъдеще и не ти трябва такъв мъж.

4.   *Днешното поколение иска свобода, а и вие сте млади, за да иска да живеете заедно и един вид да сте семейство.

*Отворена връзка искат несигурните, тези които искат да пробват всеки един забранен плод, искат да живеят за мига.
Не те обича, не му вярвай на нито една дума.

*Ако искаш сериозна връзка с взаимност, търси си друг с добри качества, защото този само ще ти съсипе живота.
Не позволявай да си пешка.
Няма как да не ти е изневерил, когато човек говори по този начин или мисли за изневери, или вече го е направил.

*Моят съвет го написах по-горе, няма какво да правиш с това момче, вашата връзка се е изчерпала, не се съгласявай на отворени връзки, след като ти самата не си съгласна.

-Maryjane

5.   Изобщо не се занимавай с него.

6.   Авторката.

Благодаря ви, хора. Разкарах го! Не вярвах, че точно този човек ще се окаже такъв.... и да ви кажа, първото впечатление никога не ме е лъгало. В първите минути на запознанството ни то беше същото..
Винаги съм знаела, че имам някаква доза ревност в себе си, но от този човек ревнувах много, от никого не бях ревнувала така.
Но.. не ми е мъчно, защото знам, че не си заслужава да ми е. Само имам нещо като празнина, но не точно.. затова станах по - общителна, а и те хората сами търсят запознанство с мен. Записах се на тренировки също.
Доволна съм, че негови роднини ми звънят, те хората ме бяха оценили. Това ми стига.

7.   Ами, голям обрат... той се побърка да ме търси, аз го игнорирах, но въпреки това дойде до града, в който уча да ми се моли чак до вратата на апартамента ми... приех го. Сега вече 2 - 3 дни се държи чудесно и твърди, че не е временно. Връщал се при мен, работа ще търси. Рано е за изводи.... но се надявам наистина нещата да се променят като цяло към по - добро. Защото засега виждам промяна, а ако е временна..

Авторката пак.

8.   Подобни промени винаги са временни, най-малкото как веднъж е решил че не си му достатъчна, но толкова бързо обръща на 180 градуса. Това е несериозна история и след време като навлезете в рутина отново ще повтори. Факта че си му простила толкова бързо ще му подейства насърчително. Да не кажа че е вероятно да кръшка зад гърба ти, вместо да прави опити с намекване за отворена връзка.
Отчаян тип като цяло, който има трудности с жените, но е решил че може да му вържат и други щом ти си му пристанала. Когато е разбрал че няма да му търпиш изцепките се е усетил че изпуска питомното, да гони нещо което няма да го огрее, затова се е върнал. Той те обича толкова, доколкото си единствената която му е обърнала сериозно внимание. Въпроса е с такъв ли мъж искаш да прекараш живота си или предпочиташ някой който наистина цени теб като личност.