Още ми е мъчно...
Здравейте! Аз съм момиче на 23, имах 6 годишна връзка с 27 годишно момче, но всичко приключи преди около половин година, а аз от тогава страдам, пред всички се правя, че все едно нищо не е било, но остана ли сама спомените се завръщат.
Още си спомням, аз бях много щастлива, уж всичко вървеше добре и един ден просто спря да си вдига телефона. Разбрах по най-гадния възможен начин, че иска да се разделим, всички са знаели, освен мен. Решението му ми го съобщи не той, а негов роднина. Малко по-късно разбрах, че се хванал с някаква за пари, той се хвалил. Не съм го очаквала от него, акъла ми не може да го побере. Все едно съм била с коренно различен човек, това са 6 години, а аз все едно никога не съм го познавала. Може би щеше да ми е една идея по-лесно, ако той ми беше казал и не се случиха след това тези неща. Та той се е хвалил как ми изневерява.
В сравнение, по време на нашата връзка му имах пълно доверие за всичко, нямало е човек, на когото да имам повече доверие, защото ми се е доказал. А затова да ми изневери даже не съм го допускала. Той ми се кълнеше, че дори не би погледнал друга, не мога да разбера как така изведнъж коренно се промени, а накрая дори не говори с мен, не каза една дума дори, че иска да се разделим и, че има друга. Чувствам се унижена, защото аз съм се мъчила да оправя нещата по всевъзможни начини, а той само ми затваряше и сигурно през всичкото време е бил с другата.
Моля Ви, помогнете ми да превъзмогна това, не мога да споделя на никой за тази моя болка, защото не е нормално след толкова време да не мога да преодолея някой, който така ме е унижил. Благодаря!

Коментари

2.   Това може да ти отнеме време, но времето лекува.
Сама разбираш, че е добре че си се отървала от един боклук. По-добре ли щеше да бъде да те зареже по същия начин, само че с две деца на ръце. Това, че се хвали, че е тръгнал заради пари, говори много зле за него. Да, мислиш че си прецакана, но след време ще разбереш, че си късметлийка, че животът ти се е развил така.

3.   Простата истина е че в живота не трябва да се вярва на думите а на делата. Клетвите и т. н. нищо не означават и сляпото доверие ще ти доведе кризи в последствие и липса на доверие към хората като цяло. Отсега нататък преди да се доверяваш се старай да опознаеш хората наистина. Ако наистина ти се беше доказал този човек отвъд празни приказки, нещата нямаше да стоят така. Бъди по-строга в преценката си, винаги приемай най-лошото, но проверявай след това, за по-сигурно.

4.   Разбирам те мила. Явно го обичаш, но по-силни са болката и унижението от изневярата, неуважението и неблагодарноттта! Ке те боли но времето лекува. Не ти трябва този боклук! Представи се че те беше оставил след 10 години с две деца. Така е трябвало да стане. Не го мисли а се съвземи и един ден ще намериш любовта в живота!

5.   За съжаление така се трупа опит в живота. Със следващите мъже не бъди така доверчива и наивна. Не слушай какво ти говорят, а ги гледай какво вършат. Това, че се кълне, че не ти изневерява, не означава, че не го прави. Има разлика между думи и действия. Радвай се, че си се отървала от този непочтен човек. Да си ходи при богатата, тя ще го унижава, че е беден и ще му го върне и за теб. Гледай напред и си търси почтен мъж, а не интересчия и лъжец като бившия.

6.   Нямаш реална преценка за хората, то се вижда. Имаш късмет, че съдбата те е оттървала от подобен пикльо. Банкет трябва да дигнеш, ако питаш мен. Само на 23 си, тепърва ще срещнеш любовта си, този ти е бил даден, за да можеш да оцениш следващия и да се научиш, да не се доверяваш лесно на когото и да било.

7.   Ти само можеш за управляваш живота си. Може да се вземеш в ръце и да постигнеш желанията и мечтите си, но може и сама така да се закопаеш, че да няма измъкване от дъното. Всичко зависи от теб единствено.

8.   Благодаря страшно много на всеки един от вас. Прав си номер 6, твърде наивна съм, за жалост не смятам, че е до години, а до характер. Надявам се един ден да се справя с този мой недостатък, защото моята наивност стига до глупост. А относно бившия ми се иска да го превъзмогна колкото се може по-бързо, тъй като ми се отрази много зле. В момента има едно момче, което не веднъж се доказа, но ми е трудно да го допусна до себе си. Много ме е страх да не стане същото, както с предишния. Ще видим само времето ще покаже. Отново ви благодаря! :)

9.   Била си малка, сбъркала си. Аз съм ма 28 и продължавам да го правя. Това е адски морално деградирал човек. Спри да се обвиняваш за каквото и да е. Не може да се очаква да имаш опит с такива мъже на тая възраст. Въобще... отървала си се от един боклук. Аз бих се развали. Я си представи да си омъжена за него с две деца и да го направи. Всякакви съмнения ги разкарай. Като ти е трудно, ще си повтаряш докато не го повярваш: аз съм стойностен човек. Заблужавам повече! А за този... Да го духа. На мен ми се е случвало с един, който ми беше секс приятел. Но ти си била излъгана. Голям праз. Да го духа! Ще ти мине след време. Не страдай за такъв!

10.   Ако бях на твое място, щях да изпитвам само омраза...

11.   В нашите дни нищо не е вечно!
И най-милото ще отмилее,
и най-близкото става далечно!