Болезнена ревност
Болезнено ревнива съм и искам да го преодолея, но не знам как! Всеки ден се треса от нерви ако не ми вдигне телефона или нещо ми се стори съмнително. Ще затрия връзката, на която много държа, но не знам как да се спра. Повтарям си, че не трябва да правя така и на другия ден, след скандала, пак е същото. Съсипах се от плач, но не мога да променя характера си. Питам се-самочувствие ли нямам достатъчно, той ли ме провокира някак и ми дава поводи, аз ли съм невменяема...

Коментари

1.   Ами и аз не знам точно какво да ти кажа, защото е много индивидуално. Може и той да ти дава повод, може и ти да си наранена и предадена преди това и сега за това да си такава, може и отношенията в днешно време, където изневерите станаха нещо нормално (не и за мен) да те провокира не знам. Но по-добре се отпусни и дай шанс на връзката си, защото една връзка без доверие няма никакво бъдеще. Успех:)

2.   аз съм съшата- имам 8 годи6на връзка, само се ровя, проверявам, звъня със скрити номера. ужасна съм. а не ми дава поводи. просто ревнувм от нищото и си вну6авам постоянно. ако си пийна например, започвам да говоря пълни глупости и на другия ден ме е срам, напълно те разбирам.
това според мен ни е някакъв вътрешен комплекс.
ще следя с интерес темата и не се отказвай.
ние към всеки ще сме такива. :)

3.   Ха-ха, авторката и №2, не ми се мисли какво чудо ще преживеете, когато наистина ви окичат с чифт златни еленови рога, които несъмнено заслужавате! :)

4.   Бях в същото положение. Ровене в тел, четене на скайп хронология, незнам докъде щях да стигна още. Просто усещах, че нещо се случва между нас че, нещо се е променило. Стигнах до тм, че му инсталирах проследяваща програма на комп. Това е нещо с което не се гордея. Но ако той имаше доблеста да ми каже, да си признае, дължеше ми поне обяснение, нямаше да извърша всичките тези глупости. А той ме гледаше в очите и ме лъжеше. Изкара ме параноичка. След време успях да се преборя със себеси. Вече не ровя никъде, не проверявам нищо. Просто спрях. Ако той иска да го направи, начините са много. Много са изобретателни в такъв момент, повярвай ми.

5.   Нормално е човек като обича да ревнува. Ти си го познаваш най добре и би могла да разграничиш ревноста си на основателна и неоснователна.... не се измъчвай ако е решил да ти изневери неможеш да направиш нищо. Със съмненията си можеш да го изгубиш. Всичко зависи от теб...

8.   Хубаво ще е да опиташ по-старателно да го преодолееш. Аз съм била потърпевша от силна ревност и е ужасно. Много е гадно ти да си верен и да държиш на човека, а той постоянно да се съмнява, да ти звъни по 10000 пъти и да те тормози. Нервите ти не издържат, физически не се чувстваш добре и се изтощаваш и психически и в крайна сметка другият човек остана сам.. защото не се издържа. Така че сигурна съм, че ако потърсиш в себе си, ще намериш начин да го преодолееш. Ако наистина го обичаш и вярваш, че и той те обича, само ти идва да му вярваш. Ревността от самосебе си е предварително недоверие, което е непростимо в една връзка