Живот след изневяра
Според вас възможно ли е 2 ма души да живеят нормално, след като единият е разбрал, че другият му изневерява?

Коментари

1.   Не. Как би било нормално щом единият е разочарован и наранен? А този, който е изневерил - сигурно има причина за това. Изобщо според мен те и преди да се разбере не са живели нормално, но единият просто се е преструвал. Дори да простиш изневярата това рано или късно ще създаде пречка или поне дскомфорт във връзката. Но незнам при всички хора ли е така. Може някой да е много благороден и много влюбен и да може да преглътне и забрави. Аз не съм такава и това би наранило достойнството ми и доверието в другия човек. Изобщо не би било същото. И как ще правиш секс с човек, който едновременно с теб го е правил и с друга и й е говорил същото и я е докосвлпо същия начин на същите места?
Това е гледната ми точка на жена, а за мъжете незнам.

2.   Според мен обидената страна никога не забравя за изневярата. Веднъж скъса ли се нишката, можеш да да я завържеш, но възелът винаги ще личи. Това важи поне за емоционално интелигентните хора.
За останалите - зависи какво разбираш под нормално - за някои жени нормално е да бъдат пренбрегвани и унижавани, за други е нормално да търпят бой, пиянство и изневери, така че понятието е разтегливо, нали ме разбираш?

3.   Хората са различни, за някой това е нормално за други-не! Ако си по-чувствителна, ще ти е трудно. Аз лично не бих могла, за мен доверието е много важно и ако ме предадът не бих могла повече да имам доверие, случвало ми се е и прекратих тази връзка. Пожелавам ти успех:)

4.   Ако обичаш-прощаваш, ако е системно-има толкова много други сериозни и верни хора!

5.   Зависи от хората. Както казва номер 1, този, който е изневерил, вероятно не е бил удовлетворен и щастлив и връзката не е вървяла отпреди. Въпреки всичко познавам 4 двойки, които се събрапа отново и само една се раздели впоследствие. Всички те са интелигентни и разумни хора и осъзнават, че и двамата имат вина. За изневерилия, предполагам също не е леко, защото укорявания, но понякога той или тя са търпели прекалено много и ненужно преди тази крачка. А когато има деца е сложно, особено, когато и двамата са добри родители и искат да си гледат децата. А дали говорят на един и същ език, това вече е съвсем отделен въпрос. Така че, накратко - зависи от хората и причината.

6.   Да. Зависи от причините. Но никога вече не е същото.

7.   Точно така, не е същото. Но преди изневярата явно не е и било истинско и не имало споделяне, за да се случи.