Влюбвам се в тревоман
Здравейте! Накратко казано той изглежда като съвършения тип, с един малък недостатък - пуши трева. Не ми пречи да излизам с него, но съм наясно, че отношенията винаги могат да минат на по-високо ниво, а до колкото знам, отказване от това - няма, най-много да предпочете тревата пред мен. Иначе води най-нармален живот, привлекателен е, мил, любезен, амбициозен, но съм се фокусирала върху този мъничък факт. Аз ли съм консервативна?

19г.

Коментари

1.   Правилният термин е наркоман. И не, не е малък проблем.

2.   Това не ти е херойн да бе може да се откаже! Но за какво да го прави ако му харесва и не прекалява а й самата ти казваш, че е перфектен. Според теб ако не пафкаше дали щеше да бъде такъв какъвто е в момента е

3.   "с един малък недостатък - пуши трева"

Надали е само той, но вероятно ще трябва да минеш 20 за да видиш останалите...

4.   До №2, ако господина не прекаляваше, нямаше да се пуска тема по въпроса.
Авторке на теб ти е наясно че той предпочита тревата пред теб. Мил и любезен нищо не значи в социална обстановка. Когато започнеш да живееш с него и покаже истинския си характер ще си прекалено хлътнала и ще стоиш с него "защото го обичаш и той ще се промени", само че няма да стане така. Зарязвай го и всеки да си върви по пътя.

5.   Който не е пуишл трева, приказва така. Мога да ти кажа, че няма нищо лошо в това да пушиш. Имала съм много напредгнати дни, в които просто искам да разспусна и съм пушила и наистина помага. И какъв е ефекта: забавно ти е, смееш се, спокойно ти е, не се притесняваш и си гладен. Нищо повече или нищо грешно. Много мои приятели дори не знаят, че пуша и изобщо някои не са предполагали. Водя си нормален живот, не съм пропаднала, не искам и не мисля за редно да опитвам други наркотици. Другото глупаво е да се мисли, че се пристрастяваш. Няма нищо такова, мога да ти кажа, че към цигарите съм по-пристрастена, а от тревата не. Тя не пристрастява, нямаш тази нужда да пушиш постояно или каквото и да е. Не определяй един човек само защото пуши трева и не съди по някакви невярни приказки, без да си опитвала. :)

Ж18

6.   Тревата ще разруши психиката му. Сега може да е сладък, но след няколко години ще си е наркоман. Зарязвай го докато е време.

7.   Виж, щом казваш, че е амбициозен, което за мен означава, че има цели и действа за да ги осъществи и ако е на твоята възраст или на 20 и малко е много вероятно просто ей така да си пуши за забавление. Все едно да се напива от време на време. Много хора сме ги правили тези неща като по - малки. Включително и аз.

Но ако е вече на 24-25 години или на повече.. 30 и нагоре значи наистина имаш повод да се притесняваш, защото човек тогава вече почва да пораства и обикновено ги 'израства' тези неща с тревицата и пиенето. А тези, които продължават значи имат някакви проблеми със себе си.. повече или по - малко...

8.   Принципно аз лично нищо лошо не виждам.
Знаете ли колко много хора днешно време пушат трева?
И като пуши какво толкова?
Остави го да пуши. Аз пуша, професията ми е престижна, но много отговорна, а това ми е отдушник.
На колко е, с какво се занимава? Дай повече инфо, кога пуши, преди това имало ли е нещо...

9.   Ежедневното пушене на трева не е нормално. Редовно пушене повече от два пъти в месеца е сериозен проблем не заради пристрастяване, а заради наличието на вреден навик. Бил съм свидетел на това какво може да причини ежедневната употреба на това нещо - човека имаше мисловния процес на зеленчук.

10.   Той е на 20, но не мисля, че ще се откаже.
Какъв пример ще даде на децата си с това "хоби"? Не искам моите един ден да казват: "Щом баща ми го прави, мога и аз." По- страшното е, че такъв вид мислене, води до употребата на истински наркотици.
Не съм казала, че ще се женим, но съм такава, мисля с няколко крачки напред.

-автор

11.   Авторке така и не каза колко чесо употребява твоя приятел. Ако е повече от веднъж на седмица - направо го зарязвай.

12.   Боже, какви глупости! Много рядко пиша в този сайт, но сега не мога да се въздържа.

Има стотици проучвания, които показват, че към марихуаната няма ефект на пристрастяване, какъвто има към "обикновени", приемливи в нашето общество супер вредни продукти като... алкохола, кафето, цигарите, захарта... Камо ли за задължително минаване към по-сериозни/синтетични наркотици... Моля те, информирай се по въпроса от легитимни източници, а не дир. бг или блиц, защото изглежда робуваш на митове тип "една приятелка ми каза".

Помисли, моля, защо в силно развита държава като Холандия например пушенето на трева е разрешено. В десетки страни е декриминализирано. В десетки държави се ползва с медицински цели. Изобщо тревата си е просто едно растение за разлика от всички продукти на индустрията, които ни рекламират непрекъснато - газирани напитки, енергийни напитки, захар, кафе, алкохол...

За протокола, започнах да пуша трева на 18-19 г. (в гимназията всичките ми приятели пушеха, но не и аз), 5-6 г. пушех редовно и то по възможност домашно гледана био трева и имах толкова дълбоки духовни преживявания, към 25 г. напълно спрях и оттогава не съм го правила. На 30 съм сега.

Ако е умно момчето, няма никакъв проблем в пушенето. Ако е глупаво, ще се съсипе с алкохол и без това.

14.   Е ти луда ли си аз да не съм клушар пари колкото искаш това да ти беше проблема 2 години зарибявка признах ти всичко и ти един път не ме потърси първа за какво влюбване говориш трева това даже и наркотик не е. Не си консервативна просто не знаеш как седят нещата наистина не знаеш как седят за какво ти е да знаеш не ти трябват такива работи да знаеш просто не е твойто ако трябваше да се случи нещо щеше да се случи много по отдавна от когато си написала тази статия и как можеш да си мислиш такива работи бе момиче ти си всичко. За мен ако се сетиш просто ми напиши тук едно добре съм постоянно те мисля ако не си ти просто не пиши нищо

15.   Аз наскоро прекъснах връзка с един такъв индивид. Но,забележи, той не само, че пушеше трева, но и зарибяваше. По този повод се опита дори мен да ме зариби. Аз, глупачката, заслепена пт любов не пожелах да видя реалността как той яростно и страстно си бранеше марихуаната. Пробваше се да ме убеди колко полезна била, какво лекувала и че в цяла Европа я били озаконили...дрън-дрън, та пляс! Всъщност сега вече осъзнавам, че човекът чисто и просто си е наркоман, пред мен гордо се биеше в гърдите, че не бил някакъв изпаднал наркоман.
Съветът ми е: напускй го без да се замислиш, в началото ще ти е много трудно и мъчно, но с времето ще се излекуваш. И още нещо! Когато тръгнете някъде има опсност да ти прехвърли трева на теб и после ела доказвай, че не си ти, а той ще си се измъкне чист и праведен.
Успех,
Ж28