Изневяра - избор или грешка ?
Здравейте! Аз съм момиче на 20г. Според вас изневярата избор ли е или грешка? И как бихте се справили ако ви изневерят и все още сте в същата връзка? Бихте ли простили в името на любовта всичко? Казват ми, че отмъщението не е начин и това даже ще ме накара да се чувствам още по-объркана и наранена.

Коментари

1.   Според мен изневярата е избор като повечето неща в живота.

2.   Безспорно изневярата е избор, само че има една особеност - никой от изневеряващите не писли за последиците, ако го хванат, т. е. всички изневери имат една обща черта - получаване на удоволствие без задължения към другия.
Инспектор Стрезов

3.   И двете! Грешен избор! :D

4.   Изневярата е комбинация от двете понятия по-често това е грешен избор. Но има и случаи в които избора е правилен. При всички положения, за да се стигне до там то нещо се е счупило в комуникацията между двамата. Най - честния, но за съжаление и най-болезнен избор е раздялата преди това. Тя пак е вид изневяра но без физическото измерение. Винаги има някой наранен и парадоксално - винаги е за добро.

5.   Каква прошка в името на любовта, когато този срещу теб дори не те уважава като човек?

6.   Повярвай...! Един човек обича ли те-не би ти изневерили, ако го обичаш и ти на него също! Няма любов в такава връзка, просто е въпрос на свикване! Ии да най-логично е ти да му изневериш ако все пак продължавате заедно, ако си мислиш, че ще оцени стоенето ти мирно се лъжеш жестоко! Напротив даже въобще и няма да спре да изневерява, то е като мъж да ти посегне, веднъж направил ли го е без ясна и основателна причина примерно изневяра, той винаги ще намира неоснователна такава за да не спира да го прави!

7.   Никакво значение няма как ще го наречеш. То е изневяра и толкова. Аз лично свързвам изневярата с някакво временно явление. Добре познавам себе си и знам какво мога. Ако мъж ми изневери съжалявам любовницата, защото след време тя ще е причина той да тича към мен с отворени обятия. Физическата изневяра изобщо не ме трогва. Тя само заздравява брака.

8.   Изневярата е избор. Аз бих простила, но не бих останала в тази връзка. Щом човек е изневерил веднъж, ще го направи пак. Няма нужда отново да се ядосваш.

9.   Не, изневярата е изкушение, но нали знаеш, последното Да! е винаги само твое.

10.   Изневярата е избор и няма прощаване за предаденото доверие, защото то никога не се връща. Такава връзка е обречена, а ако се довериш на същия човек, той със сигурност ще повтори. Любовта и изневярата са несъвместими неща, защото когато човек наистина обича, той не би наранил половинката си за нищо на света. Отмъщението наистина не е начин, единствения изход е окончателна раздяла. Трябва да имаш достойнство и да цениш себе си и чувствата си преди всичко. Те не заслужавт да бъдат подигравани по такъв начин.

11.   №7,твоят коментар ме разтресе като ток.И сама не осъзнаваш колко е права всяка твоя дума поне в моята история.И в нашия случай така стана-той тичаше към мене с отворени обятия.Не гадже,не приятел,пиша за съпруга си.А любовницата наистина беше за съжаление-беше отсвирена по-най болезнения начин.Само с едно не съм съгласна в коментара ти и ще ти го кажа в прав текст-никога не съм вярвала,не вярвам и няма да повярвам,че изневяра може да закрепи нечий брак.Тя носи само болка,ужасна болка и само този който обича истински може да ме разбере...