Майка ме сватосва за един, а аз искам друг
Здравейте, пише ви едно объркано 20-годишно момиче. С майка ми винаги сме имали различни разбирания за качествата, които една жена трябва да търси в един мъж. Съветите, които тя ми дава, аз не ги разбирам и не ги харесвам. Досега съм била с трима и е права, че не са били най-добрия ми избор - емоционално дистанцирани, арогантни и себични, но е имало мигове, в които сме били щастливи и съм получила добър урок, така че не съжалявам. Ние живеем на запад, в момента започнах да се виждам с двама унгарци. Единият е от моя град, на 28, има си жилище, кола, собствена фирма и е много работлив. Майка много го харесва, смята, че е способен да се грижи за семейство, постигнал е нещо в живота. Разбирам, че ми е майка и ми мисли доброто, но аз не споделям мнението й. Много е мил, идеалният приятел, с когото от време навреме да си пия кафето. Всеки път ме взима от нас, носи ми шоколад. Не искам да звуча неблагодарна, но понякога не ми е особено приятно, защото му намекнах, че се опитвам да се храня здравословно и спортувам, а той като ми го носи и ме принуждава да го ям насила от любезност. През повечето време говори за себе си, за своите интереси, за постиженията си в работата, за семейството си, за своя си език и традициите на държавата си, показва ми снимки. Аз винаги изглеждам заинтригувана, хваля го, разпитвам, а когато аз говоря за себе си, той ме изслушва и пак го свързва със своите си неща. Другият е пълна противоположност - на 24, съсед на майка, работи в хотел, на квартира, няма кола, но е много сладък. Подари ми плюшена играчка, рядко се виждаме и пишем, но сме стояли до 5 сутринта да си говорим за връзки, секс, интересува се от мен, как върви в университета, кара ме много да се смея. Те двамата са в една компания, познават се, така че едва ли ще се получи нещо с някой, защото другият ще ме намрази, но искам да ви попитам кой е прав, аз или майка? Мен материалното положение никога не ме е интересувало, защото обичам да съм независима. Става ми приятно като някой почерпи и от дребни жестове, но най-важното е да ме кара да се смея и да имам някаква тръпка. Майка ми твърди, че съм млада и емоционална и затова критериите ми са такива, но аз си мисля, че си е просто до човека.

Коментари

1.   Първо, с кого ще бъдеш интимна си е твой избор. Майка ти да си гледа нейния живот.
На 20 г. освен това не ти е времето да мислиш за семейство и кой ще хранил семейството, а да си мислиш за образованието и да се наслаждаваш на живота. Щом заможният мъж не ти е приятен, спри да излизаш с него сама и да му даваш напразни надежди. Ако другият ти харесва - защо не? Не дължиш обяснение нито на майка си, нито на някой друг. Между другото, вероятността на 20 г. да срещнеш едва ли не Мъжа на живота си е минимална, но си прави своя опит и така нататък. Може би е добре да походиш с мъж, който няма добро материално положение и планове, за да оцениш пък такива качества. Знам ли? На 20 г. животът е пред теб.
Спри да споделяш с майка си толкова интимни неща. Тя ти е майка, не ти е приятелка. При възможност се изнеси на квартира или общежитие!

2.   Просто е. Погледни на майка си като твоето бъдещо аз. Сега не ти пука за стабилност, за характер, за качества. Търсиш по-забавното, неангажиращото. Когато направиш едно дете на свой ред обаче, ще започнеш да мислиш като майка си...

Ако вземеш първият, ще го намразиш, защото ще го приемеш за отговорност, и никога няма да го обикнеш.

Ако вземеш вторият, ще го намразиш, защото с времето ще започнеш да виждаш какво му липсва и че нещата за които ти е говорила майка ти са били верни.

Изборът в крайна сметка е наистина твой... А причината да е точно такъв, си ти самата...

3.   Авторке, напиши какви са физическите параметри на двата екземпляра. Майка ти не разбира най-важното в половия отбор -че женската търси възможно най-добрите гени. Сексапилните мъже печелят.