Той ,тя и аз .
Здравейте скъпи приятели, пиша ви защото от скоро време на сам ми се въртят разни мисли и не знам с кой мога да споделя за да не изглежда налудничево. Аз съм жена на 27, а моя приятел и на 30 с него имаме 5 годишна връзка. Преди да се срещнем с него той е имал 3 годишна връзка с друго момиче което хем е обичал много хем му е късала нервите. това е било предпоставка за тяхната раздяла както и не добрия сексуален живот. Всичко това ми го е разказвал самия той като се има в напредвид, че аз съм повдигала въпроса. Мисля че освен любов в една връзка трябва да има и много добри приятелски отношения и да не се крие нищо за което съм му благодарна. Преди около 3 години бяхме решили да се разделим окончателно като споделил на моя приятелка, че вече му било време да мисли за деца и семейство, а не мислил че аз съм била готова на тази стъпка- което не е вярно! Още тогава му било минало през ум да потърси старата си приятелка, но се отказал. Следователно пак се събрахме. Понякога ми липсват от него думи на нежност от сорта липсваш ми или обичам те. Даже мисля, че втората никога не е произнасяна. Не държа на това да се казва на човек колко много се обича според мен е важно действията му, а те са такива че му пука и би направил всичко за мен. Тука се намират доста плюсове и минуси. Един ден пак бяхме повдигнали духа на старите гаджета с хумористична насоченост. Пак заговорихме за неговата стара любов и тогава ясно заяви, че нито е виждал нито е чувал от много години. Е не е така един ден докато си ровеше в телефона видях съобщения които са си писали въпреки че бяха най доло където стоят съобщенията които са били по отдавна. Тогава ми стана интересно как така хем не са се чували ама хем са си писали и какво толкова има да си пишат. И доколкото си го познавам знам, че той е писал пръв. Никога не съм била преследвачка, но тъпо ли ще е ако ми се отвори възможност да хвърля едно око. Другото нещо което ме озадачава е, че хем е искал семейство хем не е готов все още. Наскоро на майтап подхвърлих да ми направи едно бебе за да мога да изляза в 3 годишен отпуск защото съм уморена от работа. Неговата реакция беше дръпната и го изби на хумористична страна. Идеята ми беше спонтанна, но така ми се отвори възможност да видя той какво мисли. Сега от разказаното ми се надявам да кажете и вие какво мислите, защото понякога си мисля, че той винаги ще има нужда да намира път към старото си гадже и това в стечение на времето смятам, че ще ми пречи. Пък може и да греша, знам ли?

Коментари

1.   Абе колкото и да ти показва, ако никога не е изричал "обичам те" е много много странно. Аз съм мъж ако има значение и пак не го разбирам, да не е някой темерут?

М29

2.   Отговора е прост - приятеля ти е хаховец, който явно още е обсебен от жена с която не си пасва. Негов проблем, но покрай това замъква и теб. Разделете се защото колкото и да се разбирате той не те обича, независимо от всичко. Примирил се е да бъде с теб, просто защото не може да има нея. С такъв мъж ли искаш да прекараш живота си?

3.   Потърсил е старата приятелка, ама тя не му е вързала, поне не и за нещо по - сериозно, затова отново се е събрал с теб. Честито, ти си първа резерва в списъка му!
Само че не се знае какво ще се случи, ако изведнъж старата приятелка вземе, та реши, че си го иска обратно! Или просто ей така, от чиста злоба и за да скапе връзката ви, започне да му пише съобщениийца, даже и да няма намерение да започва нещо с него /защо змии има всякакви, някои доста нагли/.
Така че, авторке, моят съвет е, хич да не се опитваш да се ровиш в телефона на гаджето си, а направо да му биеш шута и да си намериш мъж, който държи на теб и не си чати зад гърба ти с бившите си приятелки, а после те лъже, че не го прави.

4.   Той не иска дете от теб. Това е сигурно. А мъж не иска ли дете от една жена значи, че намеренията му спрямо нея не са в нейна полза. Сама прецени да продължаваш ли тази връзка или да си търсиш по-подходящ човек.

5.   Дали приятелят ти намира или ще намира път към бивши или бъдещи гаджета, теб не те засяга. За теб е важно дали иска да намери общ път с теб, очевидно май не, за това само ти носиш отговорност. Ако не се получи ти и той, това няма да е заради тя, стига рови минало, стига обсебване и контролиране, погледни себе си.

6.   Просто сладура се е опитвал да бръкне в гащичките на приятелката ти.
М45