Какво да правя?
Така... С мой много близък приятел се познаваме вече от около година. Винаги сме си споделяли, излизаме в една компания на дискотеки, барове, забавляваме се. Работата е там, че аз доста свикнах с него и започнах да се влюбвам. Естествено, не му го казах, защото ме беше страх, че ще се отдръпне от мен и приятелството ни ще се загърби. Най-лошото дойде, когато наскоро той тръгна с едно момиче и аз впоследствие разбрах. Не се бяхме чували за около седмица и тогава са се получили нещата... Попитах го защо не е споделил, а той отговори, че всичко е станало супер набързо и неусетно...
Лошото за мен е, че си се надявам всъщност да не е хлътнал прекалено по нея и да мога да го спечеля. Принципно усещам една ревност( или това ми се иска да е), когато съм си писала с някого или съм излизала... той - не ги харесва и най-често ми казва "Как може да пишеш на тоя? "
Преди няколко вечери излязохме на механа аз, приятелката му и още хора в една компания. Там той си я прегръщаше, целуваше, но аз също се запознах с едно момче(напук беше) и танцувах и се прегръщах с него (без да го целувам). Впоследствие си разменихме номерата с новото момче и моя приятел видя.
Той изпрати до таксито гаджето си и ние двамата тръгнахме пеша да се прибираме(живеем в един квартал)Тогава взе да ме пита за онова новото момче, дали ми е харесало и дали има нещо по-специално. После ме прегърна и през целия път вървяхме така, сгушени двамата. Признавам си, това беше най-хубавата част от вечерта, колкото и да беше студено навън.
Казах му, че много държа на него и, че е човек който си заслужава, после го целунах по брата и бузата(врата, защото първо не му стигнах бузата). Той ме прегърна още по-силно и ме целуна по главата. Дали просто ми е такъв приятел, че като е разбрал колко го харесвам, не иска да ме нарани? (е сигурно е разбрал, че го харесвам или... )Преди да се разделим пак го прегърнах и целунах по бузата (и той ме гушна силно).... знам, че е с друга и това доста ми тежи... приятел ми е, но го харесвам като за повече...

Коментари

1.   Ако държиш на него, го остави да е с това момиче, защото това е неговият избор засега. Ти обаче, не им знаеш отношенията и не знаеш как и защо всъщност са тръгнали, затова бъди само страничен наблюдател и ако той реши да направи крачка към теб, ще я направи. Не позволявай на чувствата ти да се засилват сега, защото не е ясно те колко ще издържат заедно и ако връзката им стане по-сериозна, само ти ще се измъчваш.

2.   Сподели чувствата си преди нещата със приятелката му да са станали по-сериозни и виж каква е реакцията му. Ако продължаваш така ще се чувстваш все по-зле, докато не си докараш някоя депресия. Ако се окаже че той има чувства към теб - чудесно. В противен случай прекъсвайте всякаква връзка докато не го преодолееш. Такъв филм "само приятели, но аз те обичам" няма, защото се започва с едни огромни драми и болки.

3.   недей да чакаш, просто си му признай какво изпитваш към него

7.   Давам ви месец. После чакам история как върви връзката ви. :D :)

8.   Ако имаш чувства, ги кажи, защото цял живот ще те яд. Виждаш го насаме и му казваш в очите --- Обичам те! Не знам, дали ти имаш чувства към мен, но аз бих искала да бъдем повече от приятели! и го целуваш, където искаш. За по сигурно леко по устата. И го гледаш в очите. Казваш му ---- Не искам да те притеснявам, но не мога да задържа любовта си към теб! Обичам те! и пак го целуваш по устата като задържаш по-дълго целувката. И разбира се, ако успееш да пуснеш някоя сълза...... ТОЙ Е ТВОЙ.
Желая ти успех. Бъди сигурна реномето няма да ти пострада.

10.   Много сте ми интересни жените. Така ли не се научихте че мъжете обикновено не четем между редовете и не анализираме постоянно поведението ви за да разберем какво си мислите. Кажи му директно както искаш и точка.

11.   Защо нападате момичето? Мъжа е този който трябва да направи първата крачка и да свали жената. Щом той не е предприел нищо, значи не я заслужава - това е.

12.   Номер 11, тук е очевидно че момичето вече го харесва. Ако не иска да се самоизмъчва, сега е момента да направи самата тя нещо по въпроса, в противен случай ще има да си чака. Остарели виждания като "мъжа винаги да прави първата крачка" можете да си ги запазите за 19 век.

14.   Прегръща теб, тръгнал е с друга... тоя човек е непостоянен, защо искаш да се обвързваш с него, не знам.
Приятели сте си само, но той тръгнал с друга, защото може би иска секс, а от теб вижда едно чисто приятелско поведение и никакви такива заигравки от твоя страна... за съжаление явно това си търси-връзка за секс. Не знам какво търси, не ги разбирам хората като цяло с тия сексове, пълно е с такива теми тука и виждам, че основния проблем е секса, а не взаимоотношенията между момче и момиче - разбирателство, подкрепа и т. н.
Не разбрахте ли че тва е една тъпа плътска нужда и няма нищо общо със любовта и по никакъв начин не показва, че обичаш човека отсреща, не знам.

Ти можеш да искаш любов, той може би иска секс, не знам нищо. Говори с него и това е. Ако искаш да се обвързваш, не си създавай големи надежди за успешна връзка, след като сте приятели от дълго време, пък виж как бил тръгнал с някаква, че и пред теб на показ се целува с нея. Явно иска ти сама да се откажеш от него, защото той няма смелостта да ти сподели, че не иска повече да му се въртиш около главата и е решил по този долен начин да ти демонстрира, че е обвързан и мисли за друга, има си друга, сериозни взаимоотношения целят и че ти вече си на заден план и иска да прекрати така близките си взаимоотношения с теб.

Не знам. Чел съм не малко романи и просто такива са ми разсъжденията, но всякаква може да е историята и причината да е с друга и така да ти го показва и така.

Момче-25

16.   Да, държа на него и то много. Ама няма какво да правя. Той си я харесва и щом е щастлив, аз също се радвам.
Като се съберем всички, не се отделя от нея - подозирам, че е доста ревнива... и най-вероятно ревнува и от мен, защото винаги съм с тях.
Няма значение, не мисля да се меся, в така развила се ситуация - явно към мен няма нищо, освен приятелство... , а и да има, щом е с нея, не е достатъчно силно. Интересно е, че щом приятелката му я няма се залепя за мен и даже беше ми казал, че на него трябва да имам най-голямо доверие. Прегръща ме и се дразни, че излизам с други момчета...
От авторката

17.   Авторке, поведението което описваш не може да продължава - има си приятелка но постоянно е залепен за теб през останалото време. Нито има право да ти диктува на кой се доверяваш, нито да ти държи сметка с кой излизаш. Дори ти да нямаше чувства, това не е нормално поведение, той се държи като емоционален паразит.
Време е да прекъснете отношенията си или да му поставиш стриктни граници какво не може да си позволява. Прблема на това че имаш чувства към него е глупава идея че можете да сте приятели и това да не доведе до проблеми. Работата е обаче че ти си тази която страда най-много, докато той си чеше егото за твоя сметка. Трябва да му дадеш да разбере че не можете да бъдете толкова близки щом си има приятелка. Може дори да му признаеш чувствата си, че поведението му те обърква и да спре да се държи по такъв начин. А най-добрия вариант според мен е всичко това да го последваш с тотално прекъсване на отношенията ви докато не го преодолееш. Такова нещо като приятелство, докато едния има романтични чувства към другия, не съществува. Това е просто форма на емоционален тормоз.