Кажи ми.. Как да спра да те обичам?
Влюбена съм в един мъж 2 години. Връзката ни, ако мога да я нарека такава е неангажираща. Виждаме се на седмицата веднъж, пием и правим секс. Нищо друго. Казвала съм му, че не го искам само за леглото, но уви, развитие няма. Аз съм на почти 22, а той на 33. Имаме 12 години разлика, което също е проблем донякъде.

Проблема ми е, че сутрин ставам с мисълта за него, вечер заспивам пак с него, а през останалото време не ми излиза от главата. Какво да правя? Знам, че няма кой да ми помогне и сама трябва да го направя, но явно съм безсилна. Не мога да си представя да си намери приятелка и повече да не го видя. Сигурно ще се побъркам от болка. Незнам откога не съм изпитвала подобни чувства. Ревнувам го, страдам, измъчвам се.. А развитие няма. Има само едно разбито сърце и свита душа. А как го искам за мен. Как да го спечеля? Много го обичам, до болка го обичам. Дори секс не ми се прави с друг. Моля, помогнете ми.

Коментари

1.   Това е така защото се виждате рядко, а вероятно той е и женен, нали? - чуждото и неуловимото е винаги привлекателно. Ако се съберете да живеете заедно и започнат битовизмите - "защо си оставил капака на тоалетната вдигнат", "какво толкова говориш цял час по телефона с майка си" и прочее неромантични неща, ще спреш да се побъркваш от любов по него и тръпката драстчино ще намалее.

2.   Просто той вероятно наистина те иска само за секс! Спри и се отърви от него, иначе само ще страдаш, от опит ти го казвам. Търси пълноценна връзка, такава с развитие и взаимност. Ще ти е трудно, вижда се, че го обичаш, но замисли се.. какво ти дава тази връзка... само те ограбва!

3.   От авторката: Не е женен, живее сас семейството си. Знам, че трябва да го преживея по някакъв начин, но как? Аз само като си представя, че повече няма да го виждам и ми се къса сърцето. Трябва ми друг, да го заменя с друг, но уви, този друг го няма!

4.   Лечението за една стара любов е само нова любов. Друго, мисля, не помага, от собствен опит ти го казвам. От написаното личи, че той явно не иска нищо повече от секс с теб, а срещите за секс, разбира се, няма как да ти позволят да спреш да мислиш за него. Опитай да излизаш с приятелки, забавлявай се, търси нови запознанства.
Аз съм в почти същата ситуация, с тази разлика, че съм омъжена. Поддържам връзка (само секс, разбира се) с мъж, доста по-млад от мен, когото виждам всеки ден и няма как да не мисля за него.

5.   Като не е женен какъв му е проблема, или и той е от страхливите?
Не го търси и не му пускай да видиш какъв ще е резолтата!
Хайде успех с поредния страхливец....

6.   Опитай да се отдръпнеш колкото и да ти е трудно. Ако той не е с теб само по навик и заради сигурния и редовен секс веднага ще реагира. А ако не - по-добре опитай да го зарежеш. Унизително е да обичаш някого толкова, винаги да си готова да си до него, винаги да си на разположение, а той просто да запълва рвемето си. А сигурна ли си, че си единствена? Ако за него връзката е неангажираща може да си вижда и с други. Любов, любов, но нали любовта трябва да се подхранва, да се поддържа? Ами той интересува ли се какви са проблемите ти, как си в дните, в които не сте заедно и пр.? Не изстиваш ли поне малко като усещаш, че отношението му е супер егоистично?
Така, че опитай да се отдръпнеш и тогава ще видиш резултата и ще решиш как да продължиш нататък.

7.   Съветите да се отдръпнеш за малко са съвсем на място. Не го търси, а като те потърси той за секс, измисли причина да си ангажирана и да нямаш възможност да се видите. Опитай се да изглеждаш непукист, в повечето случаи действа.

8.   Здравей! Той наясно ли е, че ти изгаряш от чувства? Има ли представа, че го обичаш? ! Сподели с него емоциите, които извират от сърцето ти... Не се страхувай, че ще бъдеш отритната... Рискувай! Разбери какво се крие под повърхността... Или ще се удавиш, или ще се спасиш!

9.   № 4--абсолютно си права!!
Даже и заради секса да е--няма лошо))

11.   Направи това, което те съветва Богът на думите:

Когато си на дъното на пъкъла
Когато си най тъжен и злочест
От парещите въглени на мъката
Си направи сам стълба и излез
Светът когато мръкне пред очите ти
И притъмнява в тези две очи
Сам слънце си създай и от лъчите
Създай си стълба и по нея се качи
Когато от безпътица премазан си
И си зазидан в четири стени
От всички свои пътища премазани
Нов път си направи и сам тръгни
Трънлив и зъл е на живота ребуса
На кръст разпъва нашите души
Загубил всичко, не загубвай себе си
Единствено така ще го решиш

12.   Към № 11 - само да допълня, че този Бог на думите е Дамян Дамянов и наистина е невероятен поет.
Колокото до авторката - по-добре сама, отколкото със съзнанието, че я използват и не оценяват любовта й.

13.   Започни да му бягаш. Накарай го да те забележи! Намекни му, че има друг, че и той е за теб само еднодневка... Мъжете обичат лова, не обичат умрелия и достъпен "дивеч". Знам, колко ти е трудно, но ако разбере, че си влюбена в него, нещата стават оье по-сложни. Опитай! Ако има чувства към теб, по това ще си проличи...