добрите момчета и свестните им жени
Здравейте:)

Името на темата е взаимствано, от пост на
читател, на сайта, в който, той твърдеше, че общо взето, всички жени между 16 и 28 години, са еднакви, и няма с коя да създаде семейство. Твърдението му, естествено се опира на всеобхватния опит, който е натрупал.

Имам няколко въпроса, нека всеки, който има мнение, да се включи в дискусията.

Моля само за едно, бъдете по-сдържани в коментарите си, колкото по-малко обиди и личностни нападки, толкова, повече стойностни мнения.

Към въпросите

1. До каква степен вярвате в клишетата, за отношенията между половете, влияят ли ви, или се абстрахирате от тях, въпреки социалния натиск?

2. Възможно ли е, човек да промени същността си, или, каквото е скроено, това ще се скъса?

3. Играете ли Играта, когато срещнете някой, който си струва, или просто нещата се случват?

4. Играта ли е начина, да отсееш плявата, от сеното, или има и друг начин?

5. Кой трябва да направи първата крачка?

Mr. Nice Nice Guy

Коментари

1.   Здравей,
Аз също съм от категорията Nice Guy. Ще се опитам да ти отговоря.
1. На планетата има 7 милиарда души. Така че тези клишета са в повечето случаи глупости. Че нямало свестни жени, че гледали само парите, че мъжът трябва да (избери тук нещо). Но човек е устроен така, че да вижда тази част от реалността, която потвърждава на убежденията му. Ако мислиш, че всички жени се интересуват от пари, ще попадаш най-вече на такива. Има всякакви жени и от теб зависи да привличаш подходящите.
2. Според мен в същността си всеки от нас носи нещо прекрасно. Това, което виждаме, като визия, самочувствие, пари, кариера, е в резултат на отношението, което имаме към самите нас си. Изгражда се през годините - семейна среда, приятели, политическа и икономическа обстановка. И да, може да бъде променено. Бавно, трудно, с цената на много усилия, но може. Никой човек не е малоценен в същността си. Не съм виждал смотано или комплексирано бебе примерно, ставаме такива в последствие.
3. Игри съм играл и още го правя, но все по-малко ми е интересно. Когато се правя на какъвто не съм, дори да се получи нещо, не е трайно. Не привличам подходящи жени. Най-приятно моменти съм имал, когато съм се отпускал и съм бил спокоен и естествен.
4. Не знам какво имаш предвид под плява и сено. Всеки човек заслужава да бъде обичан. Да речем, че под "сено" разбираш подходящи за теб жени. При мен първи критерии за отсяване е физическото привличане. Не ме ли привлича, не се занимавам. След това има няколко елементарни неща. които преценявам на интелектуално ниво - има ли за какво да си говорим, как се държи и т. н. Например компромис с отношението към себе си не бива да правиш.
5. Има жени, които правят първата крачка и няма нищо лошо в това. Все пак аз като мъж предпочитам да поемам инициативата. В гените на повечето видове е заложено мъжът да се стреми да си разпространи гена.
Поздрави!

2.   1- не, не вярвaм в клишетa. Чуждите мнения по принцип слaбо ме вълнувaт, имaм си свое.
2-дa, смятaм, че е възможно, но СAМО aко действително желaе промянa, a не симулaция нa тaкaвa.
3- нещaтa се случвaт, но определено "игрaя" подaвaйки уловки зa дa си нaпрaвя някои вaжни изводи ПРЕДИ, a не след.
4-първa се включвa интуициятa ми, после потвърждaвaм или отхвърлям и с мaлко "игрa".
5-aко съм решилa, че ТОЙ си струвa дa зaгубя мaлко време в пробa, подaвaм тaкa, че ТОЙ дa вярвa, че е нaпрaвил първaтa крaчкa. Aко нямa дaже и толковa сaмочувствие, той нямa дa имa зaнищо по-сериозно в животa, aвтомaтично отпaдa без повече "игри" нaблюдения, подaвaния :)
Мр. Nice хaххa относно мнението нa някой зa жени м/у 16-28 г, нaй-вероятно е някой девственик който не е "опитвaл" ни еднa. Вероятно е също просто той дa е толковa елемнетaрен, че дa виждaсaмо в "един цвят"

5.   Би било хубаво нещата просто да се случват, но в съвременната българска действителност, без да се спирам на причините, хората, включително младите, толкова се елементаризираха и изкористиха, че ако подхождаш с доверие към всекиго, просто ставаш мишена за високомерно и егоистично отношение. Затова не би трябвало да оставяш на жените възможността да те преценяват, защото критериите на огромното мнозинство от тях са твърде елементарни, плоски и пошли. Иначе казано, не би трябвало въобще да ти пука за тяхното мнение. Трябва сам да си изградиш ценностна система, сам да се оценяваш, сам си правиш равносметката и преценка, какво можеш да получиш и да постигнеш в една или друга ситуация. В тоя ред на мисли, не може без да влезеш в играта и да я играеш, защото женският пол я играе нон стоп, това му е вродено качество. Ако тръгнеш с отворени чувства напред, оставаш обезоръжен. Защото това, че ти се струва, че еди кой си си струва, не е гаранция, че той наистина си струва. Жените са родени артистки и гледат да те предразположат, за да получат каквото искат.
Да промениш човека до теб е възможно, ако обаче той е заинтересуван да се променя, ако държи на теб и искрено иска да отговори на очакванията ти, за да те направи щастлив, или поне не нещастен. И пак е съмнително. Нали всички ние се променяме с течение на годините и на събитията, важното е да е за добро, иначе се чудиш, след като децата са такива мили същества, откъде се пръкват всички заобикалящи ни бабаити, мошеници, крадци, и простаци. Във всеки случай, промените, дори когато са взаимни, поглъщат много енергия. Затова винаги гледаш да заложиш на човек, който вече е сформирал в голяма степен тези качества, които отговарят на нагласите ти.

6.   Сподели, отделих половин час от живота си, за да напиша мнение за тук (от друг компютър). Сега мнението ми го няма, а отдолу надписа гласи, че няма други коментари очакващи одобрение. Как очаквате хората да искат да споделят мнения като вие ги режете?

7.   "Добрите момчета" и комплексите и предразсъдъците им...

Играйте в театъра, там поне ще ви плащат! Като си играете с хората, ще спечелите това, което отговаря на изиграната роля, не онова, което искате.
"Свестните им жени" са достатъчно чувствителни, за да усетят кога някой е фалшив и да се обидят от това. Дори и да е имало първоначален интерес, "играта" много бързо може да го замени с отвращение. Накрая или ще си играете сам, или сам ще станете играчка... или ще си имате играчка, но не и лоялна жена, която да ви уважава.

Бях сдържана!