Защо смотаните момичета са такива гаднярки
Записах се на курс по испански и като цяло момичетата в групата не са нищо особено, доста смотанички. Последния път трябваше да се разместваме за някакво упражнение и две пуснаха някакви пасивно-агресивни коментарчета на своя си език (живея в чужбина), който не разбирам много добре. Разбирам, че като природата не ги е дарила с някаква красота са комплексирани, но означава ли това, че им е позволено да се мръщят за това че ще седна до тях все едно съм гнусен? Това е странното, че съм мъж, изглеждам доста добре, но смеят да пускат пасивно агресивни коментари. Следващия път ще им тегля една майна на български да видим как ще реагират, макар че като словачки може и да разберат какво казвам. Виждал съм надути и красиви, но повечето от тях обикновено не те отразяват вместо да падат толкова ниско че да коментират, но смотаните жени май са само два типа - или много приятелски настроени, или пълни вещици на каквито приличат. В такива случай е вярна поговорката, че външната красота показва вътрешната.

Коментари

1.   Само да си кажа - по принцип не съдя хората и се отнасях добре с тези гаднярки. Третирах ги като хора и дори винаги съм приятелски настроен към всеки, но често чувам такива коментари от подобен род индивиди.

2.   Абсолютно си прав за двата типа.
Аз съм красива жена и имам същите наблюдения.
Или коментират пасивно-агресивно (или пък с чиста агресия) или са супер яките хора.
Не им обръщай внимание.
Дръж се на ниво, като готин тип.
В даден момент ще им писне и ще те оставят.
А може и да станат по-добронамерени към теб.

4.   Кажи им няколко думички на български и ще млъкнат. Като знаят да се правят на интересни, покажи им кой го умее повече.

6.   Подари им по едно цвете и им гледай сеира след това.
Дръж се с достойнство и не ги обиждай!

Успех!

7.   Голям майтап сте с това пасивно-агресивно. Станахте едни мимози и тънкообидни принцове и принцеси, да ви се ненагледа човек. В общуването с други хора ще срещнете, както добре, така и зле настроени. Ако тръгнете да плачете всеки път, когато ви погледнат накриво, ще си изплачете очите. Правилното поведение е да не им обръщате внимание. Да станете малко по-дебелокожи.
Отделно, внимавай със самостоятелните преводи от непознат език. Може дя си мислиш, че значи едно, а то да е съвсем друго. Един познат ми разправяше, бил в Сърбия и общо-взето се разбирали в компанията. Обаче станало време да си ходят и нашият бил в една посока с някакво момиче и казал "Хайде, да те карам! ". За малко да го набият, на сръбски това означава, " да те чукам".
И не. Смотаните момичета не са злобарки по презумпция. Имах две колежки в универсиъета, които няха юбер смотани и грозни, но много добри и услужливи хора. За разлика от вирналите носове красавици.

Дядо Торбалан

8.   Правят го от злоба, че си хубав, и не им обръщаш внимание.
Няма да се променят.

9.   Aз съм женa и също съм си "пaтилa" от грозновaтички. Но е типично поведение и зa двaтa полa когaто комплексите им ги ядaт от вътре. Елементaрнa зaвист. В нaй-добрият случaй просто поглеждaм с нaсмешкa зa миг и пълен игнор. Кaквото повикaло.
Инaче съм достa социaлен човек, но вече съм нaсоченa към по-грозните, рядко сa без комплекси, обичaщи себе си.