Грешка ли беше?
здравейте,реших да пиша тук , защото имам нужда да си събера мислите.и може би да помоля за съвет
Става въпрос за бившия ми приятел, всъщност предпоследния хе-хе
бяхме заедно близо 3 години, минахме през много хубави времена заедно , имаше и малко кофти моменти,
проблемът е, че той нямаше желание да се издържаме сами.Тоест да си плащаме сметките и храната, очакваше това от баща си.
Той отказваше да поемем този ангажимент на 30 години
В последствие аз се преместих и си намерих нова работа и после и приятел, с който заживяхме заедно-.....е не ни не се получи ,разделихме се,моят любим котаракт Себастиян умря , с момчето което бях се разделихме по ужасен начин,и сега ми остават само хубавите спомени от живота ми от предишната ми любов...
аз му изневерих, не знам как бихме могли да се съберем отново,,,само ако не го бях направила, сега можехме да сме заедно
но държанието му и по-точно отказът му към сериозен финансов ангажимент в живота ни ме огорчаваше ужасно много.
Сега много ми липсва, съжалявам , че прибързах,
Любовта е търпелива......
Дано си науча урока

Коментари

1.   Ще ти кажа, че за 30 годишен мъж не е нормално да не може да поеме отговорност за живота си и да чака мама и тате да му плащат сметките, каквато и да е любов, това няма да свърши добре.
Имам един въпрос към теб, как си имала втора връзка след като все още си обичала бившия, към втория младеж имала ли си чувства ?

2.   Дрън-дрън, тa пляс. От 30 годишен недорaслек се хвърлилa нa друг, дето сте се рaзделили по "ужaсен нaчин" и сегa кaто нямa нaоколо някой също толковa жaлък кaто тези двaмaтa, тa дa ти зaкaчи, ще връщaш към първия. Сети ли се инaче, че ти не си нешо повече нито от единия от двaмaтa. Нямa лошо де, поне не ти зaкaчaт сериозни мъже, предпочитaт дa остaнaт свободни зa ЖЕНA.

3.   Ами, всъщност ние няколко месеца бяхме разделени и започнахме да си говорим по телефона с друг човек.
Една вечер ,горе долу по същото време , отидох до бившия ми и му казах ,че съм си харесала друг и ще излезем .той беше с приятели и не реагира. Така и стана .с този другия бързо ни се получиха нещата. Но нещо липсваше. Аз самата не осъзнавах ,че бившия ми приятел ми липсва,въпреки че беше лентяй и тревоман. и още по бързо ни се провалиха работите ,колкото и свестни да беше новото ми гадже.трябваше да забавя малко нещата.
Сега не знам за кой от двамата ме е яд повече.най вече за милото ми коте. То беше невинната жертва на личните ми драми,които можеха да не се случват ако бях малко по разумна.
Много ми липсва.
Моля за прошка.
Съжалявам че не бях по силна .и добра. И вярна.
..

4.   Ами, всъщност ние няколко месеца бяхме разделени и започнахме да си говорим по телефона с друг човек.
Една вечер, горе долу по същото време, отидох до бившия ми и му казах, че съм си харесала друг и ще излезем. той беше с приятели и не реагира. Така и стана. с този другия бързо ни се получиха нещата. Но нещо липсваше. Аз самата не осъзнавах, че бившия ми приятел ми липсва, въпреки че беше лентяй и тревоман. и още по бързо ни се провалиха работите, колкото и свестни да беше новото ми гадже. трябваше да забавя малко нещата.
Сега не знам за кой от двамата ме е яд повече. най вече за милото ми коте. То беше невинната жертва на личните ми драми, които можеха да не се случват ако бях малко по разумна.
Много ми липсва.
Моля за прошка.
Съжалявам че не бях по силна. и добра. И вярна.
..

5.   Не си направила нищо погрешно, освен факта че не пробираш мъжете много добре и обвиняваш себе си за недостатъците на бившия ти. Проблема му не е в липсата на финансова ангажираност а катастрофална невъзможност за поемане на каквато и да е отговорност. Какво бъдеще мислиш ще имаш с подобен човек, дори да си плащаше сам сметките той няма желание за честен труд и живот, иска всичко наготово. Смяташ ли че би могла да отгледаш деца с подобен тип - по-скоро ще гледаш и него като дете, докато той ти прахосва заплатата и живеете в мизерия.

Погледни реално на нещата и се абстрахирай от фантазиите в които си се вкарала че обичаш този човек. Чисто и просто си обсебена от него защото имаш ниско самочувствие и не си получила валидация от негова страна. Той те е потъпквал и това несъзнателно те кара да мислиш че си под неговото ниво и сега си изпуснала най-готиния мъж на света едва ли не, само че не е така. Опичай си акъла и продължавай напред, пропиляното време никой няма да ти върне, но можеш да се промениш така че да не се повтарят подобни изпълнения. Грешките са за това - да се учи от тях човек, не да се самосъжалява докато ги повтаря.

6.   Извинявай, но нещо не си в ред. Имаш нужда от специализирана помощ. Лекувай се.

7.   до номер 6 от авторката -препоръчай ми някакви лекарства, ти какви взимаш?