Защо така се промени изведнъж?
Здравейте. Приятеля ми е на 25. Заедно сме от половин година. Всичко започна да се развива много бързо още от самото начало. Чувстваме се много добре един с друг и имаме чувството, че сме заедно от години. Бях му предложила да се премести в моя град (той живее в село близо до града ми), баща му има апартамент и е пуснал наематели. Говори с него и с тях да освободят апартамента. Докато чакахме месец да го освободят постоянно си говорихме за това как ще живеем заедно там, ще ми вземе кученце, защото много обичам и искам. Ще си го гледаме двамата, ще ми изкара ключ да ходя когато поискам, даже и него да го няма дрън-дрън. Те се изнесоха и той започна основен ремонт. Когато споменах за ключ, той ми отговори - рано е още може би догодина по това време. А когато бях поискала да остана там сама, защото той имаше работа някъде ми отговори "какво ще правиш там сама? ! ". Относно кучето - сваляло много косми. Не ме разбирайте погрешно, не му искам апартамента, не става и въпрос за кучето, а за обещанията му. Искаше ми се да го нарича нашия дом, а не 'апартамента ми'. За врати ходи с родителите си да избира, защо изобщо ме пита какво ми харесва след като все пак си взима каквото реши. Чувствам се наранена, че всичко което сме си говорили за това не го мисли. Искам да се почувствам жена, искам да му гладя ризите, да приготвям любимите му храни, да създам семеен уют. Искам да се грижа за него, искам да е добре. По този начин разбирам, че той не гледа сериозно на нас, тогава защо иска да имаме бебе? ! Започнах да пия противозачатъчни. Вече не чувствам сигурност с него. Какво да правя?

Коментари

1.   Не знам какво да ти кажа просто, освен че си мечтая за подобна жена...Ще и дам ключове от апартамента ми, от сърцето, цяла връзка с ключове. Добре правиш с противозачатъчните, защото в един момент може да му хрумне, че не те обича и тогава лошо, ако си бременна. Дай му време, не се ядосвай, а само го наблюдавай какво реално прави за теб, не се осланяй и не вярвай на думи - наблюдавай му действията и ако те не казват - обичам те, искам децата ми да имат твоята нежна усмивка - знаеш.

2.   Правилно си постъпила.Дай му време.
Но времето лети и ако не си спазва обещанията,знаеш какво следва.
Но е постъпил много гадно,аз не бих го приела,НО може и да не се е усетил.Намекни му.

-ПС99

3.   Мисля, че прибързваш. Той не иска съпруга, а приятелка, любовница, иска да поживее сам без родители и жена. Ти прекалено бързо искаш едва ли не да направите семейство. Кучето също е отговорност, която той не иска да поеме - ами ако се разделите. Дай ви време. Походете малко като млада двойка, вижте как ще се развият нещата. Това е НЕГОВИЯТ апартамент. Не вашият и ти не си му съпруга. Млади хора сте, поживейте си без битовизми известно време. Той не ти дава ключ, защото го е страх, че ще се нанесеш съвсем при него. Насила хубост не става

4.   Е, ти зa половин годинa вече реши, че е "вaшият" aпaртaмент, куче искaш, ризите му дa глaдиш... плaшиш. Обсебвaщо е товa твое поведение зa толковa крaтко време.
Aз не бих дaлa ключ също при подобно "зaтягaне нa хвaткaтa".

5.   Права е номер4. И на мен ми се е случвало мъже ей така да се пробват 'да ми затягат хватката'. Много е обсебващо и потискащо. Но, какво да ти кажа - за всеки влак си им пътници. Хората са различни. Има някои хора като теб, които искат бързо-бързо всичко да се начертае за 30 години напред. Други хора пък не сме така устроени.

6.   Апартаментът реално е на техните, и да правилно е избрал да се допита до тях, не знам каква мания имаш, но си твърде обсебваща, само да ти кажа, че твоето не се нарича проблем, нито срив във връзката.
Ако със собствени средства сте си купили апартамент, тогава миличка става ваш, относно кучето, не мисля че куче в апартамент е добра идея.
Имам чувството, че си една готованка, ще искаш с удоволствие да те издържат, но отново ще наричаш всяка придобивка на приятелят си твоя.
Аз дето съм от много повече време с приятелят си, не си позволявам такива "своеволия", никога не мога да кажа че нещо е мое, след като не съм дала и една стотинка.
А пък да се сърдя за такива дребни неща, като твоитв абсурд, това са детински прищевки, като дойдат битовизмите има да се оплакваш в сайта, а още не сте започнали да живеете заедно.

7.   И аз като номер 1 мечтая за момиче като теб, но уви... попадам все на търсачки на силни усещания а аз просто искам да създам семейство.

M28

8.   Аз бих обяснила внимателно на момъка, че за мен е важно чисто и просто да говори неща, за които е сигурен. (Но без да вдигаш скандал. Представи му ситуацията от твоята страна и обясни защо ти е неприятно)
Има го и момента, че може да се е постреснал, когато нещата са започнали да се реализират.
Важно е обаче отношението; важно е човек да говори само онова, за което е сигурен и да не подвежда другия. Ако е точен и му представиш нещата рационално, може би ще си вземе поука.

9.   Вече са ти го казали, но той не е с теб защото те обича, а просто защото си му удобна, най-вероятно заради секса. Предпочита да има някой който да държи под контрол, а вероятно междувременно сваля други жени. Цялата история с бебето е просто да те върже да му въртиш дома, докато той бройка други и се забавлява. С този мъж семейство не можеш да имаш, защото реално ще си сама с децата - добре си постъпила с противозачатъчните. Сега е момента да си дадеш равносметка че бъдеще с него нямате и няма да проимате защото той няма да се промени, колкото и да искаш това. Освен че не те обича вие сте и несъвместими и е време за окончателна раздяла. Ти заслужаваш повече, а той заслужава да бъде с някоя подобна на него.

10.   Много лесно заживявате заедно и се заигравате на семейство. Приятелят ти може да не иска да поеме все още такъв ангажимент. Едно кученце ще опикае и оака ново ремонтирания апартамент, за космите е точно така. Дръж се спокойно и естествено и не му намилай на главата, защото бързо може да ти бие шута. Добре е, че взимаш противозачатъчни, преди да се е видяло на къде ще тръгне връзката ви. Мъжете не обичат скандали, упреци и тропане с краченца. По-кротко!

11.   Половин година е твърде кратко време да имаш някакви претенции към това момче. Апартаментът е негова собственост все пак. Той трябва да реши дали изобщо да ти даде ключовете. На негово място не бих се занимавал след тези твои изисквания изобщо с теб. За мен си обсебваща нагаждачка, при това доста досадна.

12.   Това не е ваш апартамент, а винаги ще остане негов. Той още не се е нанесъл - ти му искаш ключове. И реално наистина какво щеше да правиш там, когато той не е там? Странно е.

13.   Много ме размя Мадам! Искам да ти кажа, че твоя мъж е под влиянието на маме и тате. Не се натискай за такива работи още ви е много рано.... Пък и все пак това е апартамента на Тяхните!!! Освен ако не са му го прехвърлили или завещали? Другото което е той ако за първи път в живота му ще заживее сам ще се стресира 100%. Моя брат е на 25 години видно мъж на очи с приятелка сериозна но не знае какво да прави с чорапите си. За това че спокойно и за двамата ви е рано. ПС: недай си Боже тяхните да не обичат кучета ще останете и без апартамент!

14.   От авторката. Искам да кажа на всички, че далеч не съм нагаждачка и чакам той да ме издържа. Напротив, ученичка съм, работя за да помагам на семейството си и доколкото мога на приятеля си. Да не плаща винаги той сметките, като ходим някъде му давам пари за гориво. Ако бях нагаждачка когато искаше да се разделим за това, че не иска да работя (той щял да ми дава пари) - щях да се съглася. Просто се чувствам излъгана - това е проблема, а не че искам апартамента му или куче. Осъзнавам, че го стреснах с поведението си, но не мога да се примиря, че на 25 той още е за полата на майка си и я слуша за всичко, защото тя го настройва против мен, просто не ме иска. Осъзнавам и че съм малка за нещо толкова сериозно, че сега ми е времето да се наживея, но някак не ме влече живота на съученичките ми. Всяка вечер по дискотеки, пияни, излагат се и харчат парите на мама и тати и са големите баровки. Предпочитам да прекарвам време с момчето си.

15.   A, тaкa! Ученичкa, пък и се нaложило дa зaпочне дa пие контрaцептиви, че вече не билa сигурнa зa бебе?
Или ти е много скучнен животът и си измисляш историйки зa привличaне нa някaкво внимaние, мaкaр и aнонимно или нaистинa си много зле в глaвaтa. Ужaсно обсебвaщa, достaтъчно лудa зa дa уплaшиш всеки здрaв психически човек.
УЧЕНИЧКA-говори зa бебе, искa aпaртaметът МУ дa се нaричa "нaшият" дa глaди ризи и т.н....
Женице, не си добре ти!

16.   Авторке това е момчето на мама, не твоето - сама си го разбрала. Раздели се с него докато не си изгубила прекалено много време и нерви.

17.   Сега разбирам,защо си се вкарала във филма - Семейството.
Ами малка си,все още не можеш да добиеш реална представа за живота,за връзките между мъж и жена.

Никой не ти казва да ходиш по дискотеките,да пушиш,да се дрогираш и прочие.
Порасни момиче,след като имаш връзка с почти мъж.
Рано е за възрастта ти и за времето ви във връзка, да живеете заедно.
Всяко животно иска грижи,това е все едно да имаш дете в дома си.
Апартаментът не е твой,не е купен с твой пари и ти не си дала средства за обзавеждането му,а нашата тръгнала да реве,защо не й оставал ключ.
Както момичетата на твоята възраст са под панталона на някой чичко,така и момчетата/мъжете могат да стоят зад полата на майките си,кое е по-жалко и трагично?!
Всеки може да си живее както намери за добре,ти не си тази която ще решава живота му.
Нищо лично,ама се чудя,защо винаги обвинявате майките на половинките си за случилото се? Ако вие самите сте проблемът,ако има странично мнение,което не е дошло от родителите му?

18.   Съгласен с н15! Това е някаква самотна откачалка с много свободно време. Пише разни противоречиви глупости.

19.   Използва те и не те обича. Може да е срещнал друга от по-добра партия или неврачна кукувица и да му е влезнала под кожата, да има собствен апартамент, кола, с родители с парички.
Минах през това, което ти се каниш на минеш и ти казвам - Недей.
Никой няма да ти каже БРАВО. Искаш ли да се превърнеш в слугиня? Да слугуваш на маминото синче, на кучето, на родителите му? Ще те ползват известно време инще ти кажат да си събираш багажа, когато най-малко го очакваш.
Учи, работи и не му давай и стотинка повече! Раздели се с него. Ти ще му плащаш горивото, добре ли си? Той ще плаща. Още малко и парите си дай за данъците за колата му.
Усещам, че си добричка и наивна. Имаш нужда да се грижиш за някого. Но това не е е този мъж в кавички.
Купи си куче. Не чакай той да ти купув. То ще ти е по-признателно и ще ти отвръща със същата любов.
Не е вярно, че връзката им била в началото. Този просто я използва, ако я искаше щеше да й даде ключ дори на първия месец от запознаството им.
Зарежи го първа докато не го е направил той. После много боли и няма да имаш доверие на мъж.

В.