Проблеми с Wi-Fi-я
Здравейте. Може да ви прозвучи странно, но използвам смартфони от само 1 година. Преди хич не ги харесвах. Майка ми ми купи едно простичко леново (нарочно с малка буква) и аз яко се зарибих. То работеше добре в началото, но след месец-два бъгяса здравата и не можеше да хваща интернет вкъщи на едва 5 метра от рутера. Показваше ми, че има уайфай, а то нямаше и това ме вбесяваше. Накрая не издържах и го строших със злоба и после за капак го бих с метлата, защото ми изпили нервите. После вуйчо ми ми подари стария си телефон самсунг (отново нарочно с малка буква). Той беше същата работа, като леновото, само където не бъгваше толкова. Един ден се опитвах да отворя един сайт и бях седнал точно до рутера и тъпия боклук не можа да хване интернет сумати време и аз се вбесих и го врязах в пода. Изтърпя месец след това и после тъчскрийн функцията му спря. Нашите ме наказаха без телефон за 3 месеца. После пак щях да си взимам самсунг, но видях един телефон Xiaomi Redmi Note 4X. Той имаше по-добри характеристики от самсунга, който аз бях намислил да си взема и то втора ръка, понеже според самсунг парите растат по дърветата. И пак Xiaomi-то беше по-евино. Взех си го. Беше супер в началото. После малко по малко след два месеца употреба започна да създава проблеми. Изваждаше ме от по-силните приложения и това ме вбесяваше. Проблема с интернета в последно време пак започна и съм на косъм да го строша и него, защото вече не мога. Както си гледам клипче или играя на игра или се браузвате нета спира. Този проблем вече ми скъсва нервите. Не знам дали понеже съм карък все ми са падат телефони, които не хващат малко подобие на интернет или проблема е в рутера. Моля, ви, дайте някакви предположения. Ще съм ви много благодарен. Вече смятам да се върна към Нокията с копченцата. Забравих да кажа, че рутерът ми е за към 20-на лева. Благодаря ви.

Коментари

1.   Да, проблемът най вероятно е от рутера и преди да си оправиш проблемите с телефоните, оправи си тези с гнева

2.   Доста приматско е държанието ти. По скоро проблем с нервите трябва да се казва историята ти. Според мен по скоро трябва да треснеш у земята рутера вместо телефоните, ако си държиш на твоя метод с тряскането де. Иначе има и други методи, като например рестартиране на рутера и телефона, връщането на телефона в заводски настройки и изчистването му от всичко, също обаждане до интернет доставчика.

3.   Като имаш проблеми с интернета от къде пишеш? Интернета не е най-важното нещо хора, преодолейте го. Кефиш ме какъв тъпанар си. Ако се познавахме сигурно щяхме да сме много гъсти. Продължавай в същия дух и скоро и Нокията ще се повреди при теб и ще бъдеш в списъка на Гинес :)

4.   Как може да се впрягаш толкова заради един телефон! Можеш да живееш и без него

5.   Защо по дяволите историята ти е в любов и изневяра???

6.   Ами много вероятно е проблемът да е точно в рутера ти. Преди да си счупиш поредния телефон, първо опитай да рестартираш рутера (изключваш го за поне 10 секунди и го включваш пак), да си рестартираш телефона и ако пак не става - пробвай друга мрежа.
Рутер за 20 лв. обикновено е доста некачествен и даже е очаквано да прави такива проблеми.
А и още един съвет - опитай се да си контролираш гнева, защото ще си навличаш проблеми в живота така. Канализирай енергията в търсене на решение на проблема и ще видиш колко по-добре ще ти се получават нещата. :)
Успех ;)
Ж29

7.   "рутерът ми е за към 20-на лева" - Това отговаря ли ти на въпроса? А на бас, че и iphone x да вземеш ще ти спре нета, пък троши с метлата ;)
Иначе аз съм с Xiaomi Redmi 4X и по-як телефон за тия пари няма.

8.   Проблемът не е в телефона, а в телефониста. Гарантирам ти, че и чудото на телефоните да си вземеш, пак така ще свърши - на пода, убит от метлата. За мобилния интернет нищо не пишеш, подозирам, че положението е същото. Тези телефони са компютри, изискват известна грижа и поддръжка. Рестартираш ли го редовно, чистиш ли ненужни файлове? Кой знае с колко излишни приложения си го задеъстил. Вместо да се тръшкаш и да трошиш, направи си труда и си въведи телефона в ред. Ако съм ти родител, никакъв телефон няма да получиш от мен.

9.   Леле, ти си максимален тъпанар.
Аи строши го и тоя да ти стане благо (отново) на душата.
Сори ма си ламер с главно Л.

Дори да се оправи рутера ти (което е повече от очевидно че е проблем)(е може и интернет доставчиката ти да е кофти), ще продължиш с детинските ти изпълнения.

10.   Кое е по вероятно да е скапано: рутер за 20 лв или смарт телефон за 200 лв.?
Смени си рутера!

11.   Моето момче/момиче проблема не ти е в рутера, а в това, че телефоните, които използваш са очевидно слаби. Моят телефон никога не ме изхвърля от което и да е приложение, отлично работи с wi-fi, както и с интернета, който ми влиза в конкретния план. А с изказването, че според Самсунг "парите растат по дървета" (предполагам това значи че телефоните на самсунг са скъпи) изобщо не съм съгласен. Телефонът ми е вече на година и половина някъде. Като цена беше 300 лв (не е с план, а отделно), което е доста евтино, ако питаш мен, за смартфон и е чудесен!

13.   А ти пробва ли дали те не ловят безжичен другаде примерно в някое кафене или в парка ? Защото ако другаде хващат нет без проблем а у вас не то проблемът е в рутера ти, а не в телефоните и ти си ги потрошил напразно . Колкото до наказанието , което са ти дали вашите малко ти е аз на тяхно място щях да те напердаша, да ти забраня да излизаш и да те оставя с телефон за 10 лева макар , че и това ти е много сигурно и него ще потрошиш ! Също така подкрепям горните коментари да вземеш мерки за проблемите ти с гнева , защото с такива нервни изблици не виждам коя жена би те търпяла! Днес си изкарваш нервите на телефоните а утре на жена си и на децата си .

14.   Ти с тея нерви няма да останеш и с този телефон за дълго. И аз съм с леново и става това с wi-fi удома да не хващам интернет, но аз си имам и мобилен интернет и си ползвам само него. По-добре и ти си плащай за мобилен интернет отколкото да трошиш още телефони. Че родителите ти едва ли са милионери.

15.   Влез в настройките на рутера и смени на първо време канала, на който излъчва и честотната лента. Най-добри са 1, 6 и 11 канал, но пробвай и с някои от останалите. Възможно е ефирът да е прекалено претоварен.

Не мога да повярвам какви нелепици изчетох. Пак е добре, имаш някакъв смътен проблясък, че проблемът би могъл да бъде и в рутера. Сигурно ще трябва да изпочупиш поне 20 телефона за да си сигурен?