Мъж Козирог и Жена Овен?
Забелязвам, че тук има хора, които разбират от астрология и споделящите често споменават зодиите си, а аз намирам доста истини в нея. Едновременно с това, сайтът е и най-добрият за споделяне, на който съм попадал, въпреки че хейтъри се намират навсякъде.
Моята натална карта е шарена, но най-много отговарям на Слънцето си в Козирог (25 декември 1979). Аз съм целеустремен, амбициозен, социален съм и разговорлив, но отделям личния живот от обществения. Пресявам умело важните хора в живота си. Не съм стиснат и давам пари за благородни каузи, но изобщо не одобрявам харченето за глупости. Саркастичният хумор винаги е бил пред просташкият. Имам широки възгледи, но харесвам хората с класа, които контролират емоциите си. Не безчувствените, а тези, които не позволяват на чувствата да ги завладеят. Такъв съм и аз. Не държа да съм лидер, но е факт, че имам лидерски качества и си падам философ. Ако щете вярвайте, но за 38 години веднъж не съм изгубил контрол и избухнал. Ядът си го превръщам в нещо конструктивно. Моята съпруга е Овен (4 април 1984) и тя отговаря идеално на зодията си. Съвместими сме според наталните карти, имаме благоприятни аспекти, но и много спорове заради очевидните ни разлики в характерите. Имаме еднакви възгледи и цели, но нейният нрав е убийствен. Никакъв контрол на чувства и мисли. Говори без да мисли, действа без да мисли. Процесът "анализ" напълно липсва. Такава интелигентна и амбициозна жена е, но се изсира, с извинение, върху всичките си позитивни качества. Избухва много. Понякога за малки неща. Позволява на настроенията да я завладеят. Обича да се налага без аргументи. Лидерството се печели с качества, не насила. Днес е станала с нещо нагоре, ще ме вкара в миша дупка. Но така не може. Досега винаги съм я балансирал и макар че тя "командва", психически аз съм устоят в тази връзка. Ако бяхме двама като нея, сигурно щеше да стане меле. Но понякога си мисля, че ако имах човек като мен, щеше да ми е по-спокойно. Обичам я, но искам някак си да потисна бурните й емоции. То поне в щастието да беше такава. Яростта й е най-силното чувство. Като е на кеф, пуска страхотни шеги и внася едно приятно настроение, което обаче не може да се сравнява с буйните изригвания. Ако не се промени, няма как да е майка на децата ми, абсурд. Искам уравновесен човек. А тя настоява сега да имаме дете. Няма начин докато се държи като болна от биполярно разстройство! Какво мога да направя? Трябва ли нещо в себе си да променя? Обичам я, ако това има значение. Иначе нямаше да сме още заедно. Но любовта не е най-важното в един брак, в една връзка, въпреки всеизвестното клише.

Коментари

1.   Представители на две рогати и упорити зодии са трудно съвместими. Всеки от вас иска да е водач. Трудно съжителство.

2.   Само като те чуя как говориш за нея и ще ти кажа да скъсате. Не може да казваш, че приятелката ти е болна от биполярно разстройство. Никой човек, който има чуства не би си позволил да си го помисли даже. Скъсай с нея и намери някоя, която да обичаш. Тук идва малкия проблем, че си леко възрастен и такава може и да не намериш, но по-добре сам отколкото да се съсипваш така.

3.   Ами човек моите родители са тези зодии - баща ми е козирог, а майка ми овен :)
Аз също съм козирог, като теб декемврийски - ние сме по - така.. леки.. характери, докато баща ми е януарски и там работата е леко страшна :)
Значи назад в годините е имало адски скандали вкъщи точно заради характерите им и по - конкретно заради това, че не могат да разбират един на друг вътрешния свят.
Баща ми ми е казвал много пъти как аз го разбирам, а майка ми не може, съответно и майка ми ми казва същото за него. А пък някой от тях нещо като ме критикува, мърмори и. т. н. ми казва: (баща ми:) 'еииий точно кат майка ти си начи' или (майка ми:) 'иии ква си бащелковица' ;D Обратния вариант пък е:'браво маме, и ти си козирог, ама не си като татко ти', а той: 'а така, ти умееш да разсъждаваш и си тактична, търпелива, мислиш правилно, не си като майка ти'
Но е факт, че вече 31 години са все още заедно :)

Виж сега в момента марс е във везни - прави напрегнати аспект и с твоето и с нейното слънце, уран все още е в овен, транзитен плутон е в козирог и нещата за козирог, овен, везни и рак са си напрегнати като цяло. А и ти си с плутон във везни - напрежението хич не ти е малко меко казано. Но към 2024 плутон влиза във водолей, а след още 20тина години ще е в риби и ще ти е по - окей.

Съвета ми за това как да се справяш с характера на жена ти е: значи запомни, настрой се, че при овена нервните състояния са кратки! , да бурни, истерични, ама кратки. На овена му минава бързо. Като почне да се дразни нещо просто се настройвай все едно е завалял пороен дъжд, ако щеш и градушка.. ама знаеш че до няколко часа наай - много ще мине, даже по - често до няколко минути :) Нека си повика, успокоявай я, изслушвай я и така.

Също ако все пак имате дете не викайте, че е много натоварващо и стресиращо за дете - карайте се тихо нощем във вашате си стая. Ама ако успееш да не ѝ връзваш толкова на характера няма да има адски скандали. То и нея би било добре да я съветвам как да подхожда с теб, за да има наистина полза от коментара ми, но уви - няма как сега.
Трябва да се научите да разбирате един на друг вътрешния свят.

Сега, ти си прецени дали я обичаш или просто си с нея колкото да не си сам. И ако е второ веднага я оставай.

4.   *Може ли да си на 38 години, и да разсъждаваш по примитивен начин?

*Животът ти ли зависи от зодиите?

*Никой, не може да ме накара да се откажа от любимия човек, само защото не си подхождаме по зодии.
Ясно си личи, че всъщност не обичаш жена си, чисто и просто търсиш оправдания пред себе си, за да я зарежеш и да не се чувстваш гузен.

*Цитирам – " Но любовта не е най-важното в един брак, в една връзка, въпреки всеизвестното клише. "
Точно любовта е най-важното и водещото в една връзка или един брак, след това са уважението и компромисите.
Ако не обичаш, тогава защо си с нея? От парична изгода, от удобство, от комплекси?

*Да ти е посягала някога?

*Да ти вика, когато сте навън или с приятели?

*Да те обвинява, въпреки че няма за какво?

*Всеки човек е изнервен, било то в работата или в друго, трябва ли този човек да се нарича болен? !

*Ти какво правиш, когато е изнервена?

*Съжалявам, ама не може само да се оплакваш, като си й съпруг си длъжен да й помогнеш.
И не защото си длъжен, а защото я обичаш, и това й поведение те наранява, за да избегнете по-нататък непоправими последствия.

*Оставяй жената навреме, за да си търси щастието, а ти си търси съвместим зодиак.

5.   *Може ли да си на 38 години, и да разсъждаваш по примитивен начин?

*Животът ти ли зависи от зодиите?

*Никой, не може да ме накара да се откажа от любимия човек, само защото не си подхождаме по зодии.
Ясно си личи, че всъщност не обичаш жена си, чисто и просто търсиш оправдания пред себе си, за да я зарежеш и да не се чувстваш гузен.

*Цитирам – " Но любовта не е най-важното в един брак, в една връзка, въпреки всеизвестното клише. "
Точно любовта е най-важното и водещото в една връзка или един брак, след това са уважението и компромисите.
Ако не обичаш, тогава защо си с нея? От парична изгода, от удобство, от комплекси?

*Да ти е посягала някога?

*Да ти вика, когато сте навън или с приятели?

*Да те обвинява, въпреки че няма за какво?

*Всеки човек е изнервен, било то в работата или в друго, трябва ли този човек да се нарича болен? !

*Ти какво правиш, когато е изнервена?

*Съжалявам, ама не може само да се оплакваш, като си й съпруг си длъжен да й помогнеш.
И не защото си длъжен, а защото я обичаш, и това й поведение те наранява, за да избегнете по-нататък непоправими последствия.

*Оставяй жената навреме, за да си търси щастието, а ти си търси съвместим зодиак.

-Maryjane

6.   Цялото това словоизлияние на автора крещи: "Перфектен съм, перфектен съм, перфектен съм, вижте всички колко съм съвършен". Обаче тези перфектните често наистина завършват сами. Никой не си пада по хвалипръцковци, съжалявам :)

7.   Мери Джейн, за какво всеки път ги слагаш всичките тези звездички?

Авторе, трябваше да пуснеш темата в раздел Други, там май повече биха обърнали внимание на зодиите.

9.   Авторе, разбирам че въпроса ти не е толкова зодиакален, просто се дразниш се от характера на партньорката ти. Всеки си има плюсове и минуси. Бъди сигурен че, ти не си безгрешен. Въпроса е в компромисите, да приемеш човека такъв какъвто е. Не пишеш от колко години сте заедно, имате ли деца. Това също е от значение. Жените на тази възраст, са много чувствителни на тема деца, и ако нещо пречи да се получат нещата, стават избухливи. Виждам, че се колебаеш в отношението към жена си, но въпреки това няма да те съветвам да я изоставиш. Най-лесно е да си обърнеш гърба. Между другото, аз бях с жена-овен години и качествата на характера които описа са точно същите. Ти трябва да се отнасяш към нея и да бъдеш такъв какъвто както тя иска, независимо дали на тебе характера ти го позволява или ти харесва. При мене нещата бяха такива че, връзката ни беше навлязла в труден период и за двамата, поради странични проблеми. Тя не издържа психически и сложи край. Така че те, съветвам ако искаш да си с нея, опитай се да намалиш напрежението, обръщай повече внимание, опитай се да бъдеш такъв какъвто тя иска, защото в противен случай един ден тя ще каже край и ще осъзнаеш че си си загубил времето. Знам че е, егоистично но....
Това ти го казва мъж на 38г., с почти загубени 10г. с жена-овен.

10.   Имам една приятелка, на която родителите и са овен и козирог. По принцип навсякъде пише, че овен и козирог е невъзможно да са заедно, но при тях не е така. Живеят си хората живота, радват си се на оставащите им години. Като цяло може би не всичко зависи от зодията, а и от характера на човека.

11.   Авторе много точно си описал характерът на жена- овен. Мойте две думички по въпроса : бегай - НА-ДА-ЛЕЧ от тва първосигнално същество!
"опитай се да бъдеш такъв какъвто тя иска" - е що? Отде - накъде? Да се чуства като плужек ма само и само да е с нея ли? Бреех да не й е златна *******?