Аз съм жена и обичам жена
Здравейте, приятели! Историята ми е дълга, надявам се обаче да не ви отегча с нея. Жена съм на 26, омъжена за добър и стабилен мъж, който се грижи за мен и дъщеричката ни. Той работи доходоносна работа, малката ходи на градина, а аз съм образована млада жена и започнах работа по специалността си, за да има с какво да се занимавам, т. е. работя основно за удоволствие. Той е първата ми любов, първият ми интимен партньор и сме заедно от над 10 години! Никога досега не съм му изневерила, макар, че като всяка жена съм имала не една възможност. С този увод искам да кажа, че обичам и ценя съпругът ми, секса също винаги е бил на ниво.
Проблемът ми е само мой, защото той никога не би заподозрял, а и не бих му дала повод да се усети какво се случва в душата и сърцето ми, с цел да не се разклатят иначе стабилните ни отношения. Истината е, че аз съм влюбена, даже по-скоро обичам Жена, повече от 2 години. Тя е мой пряк шеф. Да уточня -преди да започна работа при нея, аз не съм я познавала, дори не я бях виждала. Първоначалното ми мнение за нея беше, че е човек с висока самооценка за себе си, което говореше за виждащото се от всички колеги, високо самочувствие. Не я харесвах. Не исках да я засичам дори, защото не харесвам хора, които се държат надменно(тогава така я определях). Но в един момент отношенията ни започнаха да се объркват. Тя се държеше с мен добре, аз го виждах, но го отдавах на това, че съм млада, новопостъпила и иска да ме съветва и помага да навляза в работата по-бързо. Месец по-късно започнах да усещам, че търся вниманието и целенасочено и че ако не я видя и един ден, започва да ми липсва. Опитах се да стопирам нещата, опитах се да я избягвам, да не разговарям с нея дори служебно, за да не навляза в тресавището безвъзвратно. Колкото повече се опитвах, толкова повече не ми се получаваше. Докато един ден тя беше усетила нещата и поиска да поговорим. Тя също е омъжена и с дете. Притисна ме, разбрах, че е прочела мислите и чувствата ми и признах всичко. В края на разговора беше объркана и ми каза, че засега може да ми предложи само приятелство. От онзи разговор, досега вече 1 година ние сме приятелки, извън службата! Като кажа приятелки, това значи безрезервно приятелство, което изградихме на основата на доверието помежду ни. Но аз я желая... желая да я докосвам, да я целувам, да я обичам, искам постоянно да е около мен, за да я обгрижвам, не давам косъм да падне от главата и. Истината е, че тя отскоро започна да изпитва нещо подобно към мен. Тя е много по-голяма от мен и знам, виждам, че ме желае, но сякаш не може да си го позволи, не може да даде воля на чувствата си и желанията си. В командировките винаги сме деляли една хотелска стая и съм я докосвала и целувала, когато и където съм пожелаела и тя никога не се е възпротивявала, напротив, насърчавала ме е да си го позволявам. Усещам всяка нейна мисъл, преди да е казала думата си аз вече знам решението си... има страшна химия помежду ни и огромна телепатия... но нещо винаги не ни достига, за да се отдадем изцяло на желанието ни, а това са именно семействата ни. В омагьосан кръг живея, копнея за нея, а и тя за мен, много по-силно е желанието и чувството и от двете ни, сънувам я денонощно... но неможем да си го позволим заради семействата ни.. твърде морални сме! Скъпи приятели, обръщам се към Вас за помощ и съвет! Къде е истината? Как да продължим оттук, нататък! Не е само сексуално привличане, а и дълбока емоционална свързаност. Не можем една без друга... Невъзможна любов ли е това и може ли да съществува такава любов между две жени? Много въпроси, без отговори. Благодаря Ви ако сте стигнали докрай в четенето на истинската история от живота ми!

Коментари

1.   Винaги бих съветвaлa човек дa бъде тaм, където сa сърцето, рaзумa и душaтa му. При вaс (или поне при теб) към моментa рaзумът ти е при съпругът ти, остaнолото при нея.
Тaкa че, рaзберете се твоят и нейният рaзум.
Имa много хорa и тук в сaйтa които бъркaт тръпкaтa или просто желaнието зa секс с някого зa чувствa, изглеждa, че при теб не е тaкa.
Aми щом и делите хотелскa стaя в комaндировки...е, имaш възможност дa нaпрaвиш кaквото искa(те)ш зa дa минете през консумaциятa и с мaлко време след товa прецените дaли е желaнието зa интимност сaмо или е любов (двупосочнa).
Aко е любов...един живот, еднa любов, щaстие!

2.   Щях да кажа, че е такава глупост младите хомосексуални хора да се женят заради обществото като прочетох, че си омъжена, но дочитайки историята, разбрах цялата истина. Ти явно си от тези хора, които обичат заради качествата и могат да изпитат сексуално привличане към човек от който и да е пол. Бисексуална в някакви измерения. Но както си се въздържала до сега, можеш да го направиш още веднъж. Нито трябва да напускаш съпруга си (ти го обичаш и сте създали семейното огнище заедно), нито да му изневеряваш (с жена е също толкова предателство, колкото и с мъж, стига да не сте от "отворените" семейства, които аз лично отричам). Да не говорим, че тя ти е шеф - винаги нещата тръгват надолу, като започнеш афера на работното място. Запазете колегиалните отношения, приятелството, защото в днешно време е рядкост и горе главата!

Julian

5.   Аз пък съм мъж и обичам жени така, че всичко е наред :)

6.   Aко не искaш дa я изгубиш трябвa дa продължиш дa се прикривaш, ти пaк си себе си , но се предпaзвaш от фaктa че нямa дa я зaгубиш. aз живея от 8 години тaкa. Женени сме, имaме си и децa, много пътувaме зaедно с нея и се измъчвaм ужaсно, a тя дори и любовник си нaмери с които сa чудеснa двойкa и сегa сa кaтотинейджъри a aз едвaм издържaм много боли, a кaто сме двете се държим зa ръкa, гушкaме, говорим си с чaсове..но стрaхът е.по силен aз не могa дa си предстaвя животa без нея. Успех! И дa добaвя че и моето желaние е свързaно и сексуaлно имaлa съм отношения с женa и знaя колко е хубaво.. допир..нежност..чувствa.. секс...

7.   Човек веднъж живее на този свят и неговата мисия е да търси сродната си душа.

8.   Аз ще ти разкажа нещата от другата страна, от страната на мъжа ти. В общия случай отношението на повечето е "е, щом се обичат, да се вземат". Подозирам, че той няма нищо против еднополовата любов, особено тази между жените. От чисто сексуална гледна точка е възжуждащо за повечето мъже да гледат две жени.

Не така стои въпроса обаче ако такава жена е съпругата ти. И майката на детето ти. Няма да навлизам в подробности но съм сигурен, че никой от мъжете ви не би бил особенно щастлив ако разбере какво правите по ъглите и хотелските стаи. Защото изневярата си е изневяра, без значение пола. Това не е някаква хлапашка тръпка колкото да пробваш нещо ново. Още повече когато между вас наистина има близост, не е въпроса само да си бъзнете бобчетата. Това, че изневеряваш с жена не променя нещата. Най много боли изгубеното доверие, факта, че реално погледнато мъжът ти не е човека до теб, той е просто за удобство и комфорт. Формалност. А ти през цялото време си мислиш за онази. И лъжеш всички останали. Може би се успокояваш с факта, че не лъжеш, просто им го спестяваш но ти гарантирам, че от другата страна това не смекчава нещата.

Сега, знам, че ще ми заговориш за платонична любов, за възвишена симбиоза, въобще "Титаник" ряпа да яде пред вас. Аз не подлагам под въпрос това което чувстваш. Нито го осъждам. Само по себе си това са красиви чувства и извън контекста не виждам нищо лошо, даже напротив.

Но както ти каза - ти работиш за удоволствие. Мъжа ти ти предоставя всичко. Пари, подкрепа, рамо във всяко едно отношение. А ти го лъжеш. И ако му кажеш, е много вероятно нещата между вас да се променят. И тогава вече едва ли "ше работиш за удоволствие". Доста удобства от живота ти, неща които ти приемаш за даденост, ще изчезнат. И ти много добре го знаеш това но си траеш , самозалъгвайки се, че понеже видиш ли това вашето било истинска и голяма любов, ви оневинява. Чак се чувствате "твърде морални". Що не обсъдите въпроса си със семейства си, ма така цветничко, без да им спестявате детайлчета, особено по комадировките си, и да видим доколко ще се съгласят със вас, че сте много морални?

И ако все пак вродената ви способност да се самозалъгвате и да виждате само позитивното у самите себе си ти попречи да видиш как стоят нещата реално, ще ти обрисувам и следната картинка, да видим дали ще ти хареса - мъжът ти също си е намерил една такава мъжка половинка която много харесва, във всяко едно отношение. И докато си играе с детето ти, през цялото време си мисли какво ще направи на приятелчето си в хотелската стая при следващата командировка. Няма да влизам в детайли, просто си припомни вие какво правите, и какво ти се иска на теб да и правиш, и си представи това да го прави мъжа ти с друг мъж. Поиграй си малко с тази идея да видим дали ще ти хареса.

Има и още един аспект - ние мъжете имаме един израз - "не си го вади там където си вадиш хляба". Може да звучи анатомично некоректно във твоя случай, или може би просташки но голата истина е, че смесиш ли професионалните и служебните аспекти, гарантирано ще изкочат проблеми от всякакво естество.

Пак казвам - аз не ви съдя. Ако имате смелостта да излезете пред всички и кажете за истинските ви мисли и деяния и свалите картите пред близките ти, аз бих ви аплодирал. Но силно ме съмнява това да се случи. Защото знаете какво ще загубите, нали?

9.   Пишеш " Не можем да си го позволим заради семействата ни.. Твърде морални сме! "
Какво не можете да си позволите авторке? Казваш, че си я докосвала и целувала, когато и където си пожелала и тя никога не се е възпротивявала, напротив, насърчавала те е да си го позволяваш. От казаното по-горе аз разбирам че си й правила и орална любов там долу. Е, какво още трябва да си позволите, ами вие вече сте направили всичко. Ами продължавайте да го правите. Но не се оправдавай с вашата "моралност". Ако ти беше толкова морална нямаше да правиш секс със жена. Или ще кажеш, че това което правите не е секс, така ли! Женска логика.

10.   Жена съм, на двадесет и четири години. На работното си място срещнах жена, която завладя ума и сърцето ми, измъчвахме се близо година, нито аз нито тя бяхме готови за подобна връзка. Напуснах работа, смених държавата, минаха осем месеца от тогава, изграждам живота си от нулата, а всеки ден мисля за нея. Надявам се някой ден да изпитам такава любов отново и да е споделена. Но не мисля, че това птиче ще кацне отново на моето рамо.

11.   Авторката:към 8 и 9. Не съм изневерила все още на съпруга си, номер 9: не не съм правила орална любов на нея, нито тя на мен.. докосвала съм я и съм я целувала на по-интимни места, места като вратлето... ухото, но никога в уста и там долу.. казвам по-интимни места, защото аз не си се представям да правя секс с нея... не мога да си обясня това чувство, което е в мен, не искам да предам съпрута си, но Тя е постоянно в мислите и сънищата ми.. обичам да я гушкам, да усещам аромата и, да я целувам нежно.. но не мисля че ще мога да стигна докрай в леглото с нея, .. случва ми се за първи път да помисля за някакъв вид изневяра(защото приемам че и това което съм направила с нея до момента е) и никога не съм предполагала и помисляла, че тези мисли и желания ще бъдат свързани с Жена. Благодаря на всички коментирали темата ми!

13.   Моят съвет е да изживеете този романс - година две, три. Вече си изневерила душевно а и почти физически. Ако не стигнете докрай това няма да ви опрости постъпката но цял живот ще те гори и ще съжаляваш че си пропуснала любовта на живота си. А това е труден живот. Изживейте моментите за които постоянно мислите и си представяте. Знам какво е от опит, повярвай ми. Пътувайте, заспивайте и се събуждайте заедно, любете се, говорете, мечтайте. Така след време ще си много по-спокойна уверена и щастлива. Това е много по-добре и за семейството ти.
Иначе стреса и болката могат да те съкрушат. Така не се живее. Следвай сърцето си, но и разума! Успех.

14.   Авторке,
Аз няма да те съдя. От написаното от теб ми се струва, че вие двете отдавна сте прекрачили границите на работните и на приятелски отношения. И също така ми се струва, че е доста взаимно. Виж, ако само ти имаше някакви чувства, а жената не ти обръщаше внимание, бих те посъветвала да не се занимаваш и да се тормозиш излишно. Но в случая мисля, че и двете сте на една вълна. Такъв вид отношения на любов и пълно духовно отдаване към един човек са рядкост... И считам, че живеем един живот, в който и без това има толкова малко радости и истински неща.
Моят съвет е, да поговориш с нея открито, да и’ кажеш че искаш да си с нея и да изчакаш реакцията или направо в леглото да действаш. Сега вече ако тя те отхвърли ще ти в гадно, но ще ти олекне и ще те отрезви, защото ти в момента живееш в паралелна реалност и се тормозиш. Знам че е трудно... страхът от отхвърляне и тн... но си заслужава!

15.   Авторката
Благодаря Ви, хора за коментарите! Ще послушам номер 13 и 14! Предстои ни командировка Декември месец, ще поставя открито въпроса, защото така иначе не се издържа. Обичам я, а и тя мен, но сякаш и двете чакаве едно и също нещо-другата да поеме нещата за разговор и решение. Казах че имаме огромна телепатия една към друга и мисля, че тя също обмисля разговор именно тогава. И повярвайте ми знам до какво решение ще стигнем, защото ние отдавна го знаем, но нямаме смелостта да го признаем една пред друга! Когато се усамотим в подходяща обстановка, далеч от хорските очи, на по чаша червено вино, разговора ще потръгне от само себе си. Вече съм наясно със себе си-ще си позволя да прегреша с нея, защото го искам, копнея и желая повече от 2 изпитани години. Нямам търпение да я докосна, да се сгуши в мен и да държа света в ръцете си с нея! Нямам търпение да ме докосне нежно и да изпитам това чувство на наслада и пълнота, което изпитвам, когато съм с нея... та аз мога да свърша и само от допира на тялото и с моето, когато лежим една до друга, чувството е уникално.. такава любов, споделена пожелавам на всички! Благодаря Ви от сърце!

18.   Здравейте, авторке, дълго се чудих дали да пиша и какво, но реших да споделя, че ми е позната подобна ситуация. Разбирам Ви напълно. Мога да Ви кажа само да се опитате или да изживеете тази любов, ако тя е взаимна, или да се отдалечите една от друга. Не слушайте другите, просто бъдете дискретни. Хората не са безгрешни и не са мерило за добро и лошо. При мен също имах усещането, че е взаимно, но жената нямаше моята смелост да се бори за нас заедно с мен. Бях готова да застана срещу кажи-речи целия свят, но какво мога да направя за малодушен човек. Не ми остана друго освен да се опитам да я забравя, макар да знам, че няма.
Една жена

19.   Човек е длъжен да се откаже от любовта и щастието заради тъпи норми и скрупули. Животът е несправедлив! Хората се влюбват, и това никога няма да се промени. Тезата за моногамията и верността нямат нищо общо с реалността, а са само предлог човек да подтиска чувствата си. Или ти ще страдаш, или той - все едно е.

20.   Номер 14 съм,

Браво за смелостта авторке, недей да я губиш, действай открито и директно. Имаш само какво да спечелиш в тази ситуация, какъвто и дс е изхода! Желая ти любов и щастие.

21.   Бе мен ми е ясно за какво копнееш ти, както и да го наречеш. и беше ясно как ще свърши тази ваша история. ама така е, вие си живеете във ваш си свят, където най важното сте си самите вие. всичко останало е на втори план. шото "го заслужавате". и "не се издържа". Да се чудиш на хората за които думички като "откровенност" и "дълг" не са просто термини които се използват в ПР ситуации. А при вас всичко е ПР - разбирай създаване на някакво мнение(разбира се, то не отговаря на истинските ви мисли и желания, т. е. - манипулация, т. е. - лъжа) за самите вас, пред останалите.

И как ли те издържат тези хорица... И как ли пък издържат факта, че "не работят просто ей така - за удоволствие". Ама това са риторични въпроси, хората като теб никога не си ги задават. Просто не им остава време от всичките тези изречения които започват с "аз" или са в първо лице единствено число... И света е длъжен така да се нареди, че да си изживеят романса. "Защото го заслужават"...

За финал ще ти кажа само 1 - радвам се, че няма да съм на местото на децата ви. Колкото и "модерно" да е времето според вас. Защо, нема да си губя времето да ти обеснявам. Те ще ви обеснят, след време... По скоро отколкото си мислиш.

22.   Интересно ми е, ако авторът на темата беше мъж - женен, с деца и иска да изневерява на жена си със своя колежка, дали щяхте да пишете същите неща? Тогава сигурно авторката, както и 13 и 14 щяха с камъни да го убият - говедо, женкар и т. н. Но когато жена е влюбена в друга жена е някак си по романтично, чувствително... като в сериалите.
Авторке, както и да го въртим, каквито и да са ти подбудите, дали с мъж или жена - ти престъпваш брачната си клетва. Без "но", без оправдания. Щеше да е също толкова лошо, ако се беше нахендрила на пръчката на някой колега, просто нямаше да звучи толкова красиво.
Сега, дали моногамията е нещо нормално или любовта с брачния партньор може да трае вечно - предполагам, че при различните хора е различно. Дали аз някога бих изневерил - досега не съм го правил. Надявам се да съм достатъчно силен, за да не ми се случи, но не искам да се заричам. Може и аз някой ден да се влюбя в друга и да не устоя на изкушението. Но ако го направя, ще съм с ясното съзнаение, че предавам половинката си, без да си търся извинения. Всеки може да се влюби, но действията ни вече са въпрос на избор - предаваме партньора си, разбиваме семейството си и тръгваме да гоним някаква моментна емоция или осъзнаваме чувствата си, приемаме ги, но действаме правилно, отдръпваме се от обекта на желанието и оставаме верни на семейството си.
За мен в подобна ситуация почтените изходи са три - партньорите се разделят, договарят някаква форма на отворена връзка (в различни варианти - може само секс, ако другият не знае, може и да си споделят) или си налягаш парцалите и третият остава само във фантазиите ти. Всякакво друго лъжене, мишеене, криене ни принизява нас самите. Секс ще се намери, любов ще се намери, но трябва да пазим достойнството си и да стоим зад думите и клетвите си. Надявам се, ако попадна в ситуация като авторката, да имам сили да устоя.

23.   Авторке, колкото и да се напъваш да ни уверяваш, че за 2 години не сте прегрешили няма да ти повярвам. Нали сте спали вече много пъти на едно легло, е никога ли не сте си допирали голите тела едно до друго. Аз ако съм на твоето място няма да издържа. Хайде признай си. Само ми се иска да зная какво е чувството да си правите орална любов една на друга. Сигурно това е зашеметяващо, нещо неповторимо, не подлежащо на описание!

24.   Авторката
До 23-когато го направя ще го опиша цветно... досега не се е случило това, което си мислиш!
Спала съм много пъти с нея на една спалня.. но до орална любов не се е стигало! Заспивала съм сгушена в нея, целувала съм я по рамото, зад ухото, по вратлето.. но дотук. Не казвам че не е било любовно докосване и целуване, но съм се контролирала, защото не съм била сигурна дали да го направя, а и тя не беше. Колсота и да го желая не бих го направила ако тя не го желае.. ако се случи ще разказвам.

25.   А как би реагирала, ако твоят мъж искаше да ти изневери с мъж? Или с друга жена? Този двоен стандарт е отвратителен!

26.   Мисля, че чуствата са греховно понятие и когато двама се обичат в случая трябва да си поставите условия при. които да го правите без да навлизате в интимности. Според мен има намеса на нечисти сили ако ме разбираш правилно
Трябва да си поставите граници да ги обсъдите и ако не можете да ги спазвате да се отдръпнете една от друга

27.   Авторке, какво се случи, има ли развитие по темата?

28.   Коментарът под №22 е блестящ. Адмирации!
Авторката е интелигентен човек и няма да сгреши, ако го прочете отново.

ж37

29.   Авторке и аз искам да разбера дали има развитие :)

30.   Аз см мъж с жена лесбийка. Имаме и деца. И моята беше тръгнала така, за едната хомосексуална любов да разруши семейство, че и 2 деца... Е, да го кажем така - 2 години се борих с тази напаст (другата жена лесбийка), която най-безсрамно искаше да ми разбие семейството. Какво направих когато жена ми ми призна? Не реагирах като идиот, а спокойно. Всяка жена иска сигурност като цяло, имаме и деца, обича ги. Отстъпих до там, че да й позволявам срещи с другата. Болеше ме, но трябваше ако исках да я задържа. Знаех, че времето е мой съюзник, не техен, оная никога не може да й даде сигурност и истинска любов. Може какво? Хомосексуални ласки. Плюс никаква сигурност, плюс обществени подигравки, плюс разбито семейство. И така малко по малко започнах да компрометирам другата, полека-лека. На всеки голям проблем, а той живота ги дава бол все гледах първом да изтъкна ролята на другата жена каква е - т. е. никаква, тогава го решавах. И така моята проумя едно - лесбийството е само за секс и разнообразие, но живота - при семейството и при мен. Щом го проумя знаех, че на връзката й дните са преброени. Щом скъсаха вече явно компрометирах не просто другата, а всички лесбийки и вече и през ум не й минава на моята за подобни глупости.

31.   30, само ти така си мислиш. Както няма бивши ченгета, така няма и бивши лесбийки. "Там където е текло пак ще тече". Просто жена ти е осъзнала, че има какво да губи и е решила да си трае, поне пред теб. Ти можеш ли да сложиш ръка на сърцето и да кажеш, че вече и вярваш, че тя няма подобни мераци? Ами ако се появи една ей такава която почне да и обеснява, че имат духовна връзка и че погалването на катеричките е естествено допълнение към тази връзка, тя дали няма да подаде, как мислиш? Много по вероятно е изобщо да не разбереш, точно както тези двете жулитеки тука си крият "любовта" пред мъжете и семействата си.

32.   22 - извинявай но голяма глупост си написал с тия камъни! Любовта си е любов и който се бори за нея ще я изживее. Който не се е борил, не я е срещнал или се е уплашил ще чете за чуждите любови. Успех на авторката. Номер 13 съм, мъж и говоря от опит. И аз с жена :)

33.   Здравейте! Авторката съм.
Пиша за развитието на темата ми.. До секс не се е стигнало до този момент, но чувствата са си чувства и ние знаем, че рано или късно нещата ще се случат. На този етап сме оставили нещата така и си живеем живота без да избързваме.. времето е пред нас. Но повярвайте няма по гореща целувка от нейната на врата ми и няма по възбудена жена от нея, когато ръцете ми се разхождат по ОБЛЕЧЕНОТО и тяло(не мога да си позволя да я докосна на голо). И двете знаем и желаем да се случи, но не бързаме, за нас по важни са приятелството и чувствата, не толкова секса, защото и двете сме семейни и го получаваме в семействата си! Обожавам момента, когато я притисна до стената и я целуна по вратлето, а тя ми се дърпа защото слуша разума си(някак сладко е), и още по-хубавият момент в който не иска да се дърпа, а напротив да се подаде на чувствата си. Точно в този момент няма по-възбудена жена от нея, няма човек, който да ме е молил с влажен поглед да продължа... но нещо все ме спира. Знам че я обичам безумно и я желая неистово, знам че е споделено и това ме държи... Хора, влюбена съм в жена и това е най-чистата и истинска любов, която някога ми се е случвала! Подяволите моралистите-искам да се чувствам жива, а с нея точно така се чувствам-тя е въздухът, който ми е необходим за да живея. Останете със здраве.

34.   Има ли развитие тази история? Много е вълнуваща.

35.   Обичта няма пол. възраст, религия. Обичта си е обич откъдето и да идва при вас. Уважавайте човекът който ви е подарил сърцето си. Повярвайте ми така е най добре за всички.

36.   Много е изкушаващо да опиташ и да изпиташ нещо ново и вълнуващо, обаче това, което отдаваш, като любов и внимание на въпросната еднополова единица, ще го отнемаш от мъжа си и децата (детето). А това си е измяна. Не се набърквай в такива филми, защото основното ти призвание е да родиш и отгледаш деца, да ги възпиташ, да им дадеш образование... А с тия паралелни страсти нещата във връзката сто на сто ще почнат за куцат. Освен това, едно дете е недостатъчно за нормално българско семейство, все едно се се отчели вече и не ви пука. Ако всички разсъждават като вас, след 40 години тук няма да има българи, само цигани и турци.

37.   "По дяволите моралистите" - пишеш, а преди това, в самата тема пишеш, че твърде сте МОРАЛНИ, за да си ого позволите... От което личи, колко дребна и лицемерна душица си. Освен всякакви необуздани желания, у човека има и понятие за дълг, а ако го няма , значи не е човек, а животно. Дори и животните са по-морални в поведението си от някои "хора". И освен това,щом пращаш по дяволите всички , които не мислят като теб, защо въобще питаш нещо тук? Прави , каквото ти скимне и си троши главата. Явно това е измислена история и е част от сценария за разрушаването на традиционното българско семейство, на устоите и на критериите на българите. В крайна сметка, всеки ще си получи заслуженото. Няма грях ненаказан. Ще се разкайваш жестоко, но няма да има кой да те чуе.

38.   35, а къде отива уважението към съпруга, който ѝ е подарил сърцето си? Ако той имаше афера, щяхте да оревете форума какви свине са мъжете.
Гадна работа. На всеки може да се случи да се увлече, но нали затова сме разумни същества. Въпрос на избор е дали да изневеряваме на половинките си.
Ако авторката беше необвързана, бих я подкрепил с две ръце да следва сърцето си.

39.   Бори се за тази жена и за любовта си, защото живота е един. Отдай се на чувствата си. Моралистите естествено ще кажат да си седиш при семейството си, но щом сърцето ти е другаде, какъв е смисълът? Позволи си да бъдеш щастлива, за да не съжаляваш по-късно. Аз самата имам вече 2 години връзка с жена, доста по-голяма от мен. Разликата ни е 26 години. В началото и на мен ми изглеждаше невъзможна любов, но ето ме сега, по-щастлива и обичана от всякога. Когато се запознахме аз бях на 18, а тя на 44, имах сериозен приятел от 3 години когото родителите ми и всички около мен харесваха, наистина беше много добро момче. Обаче от момента в който я видях, не можех да спра да мисля за нея и нямаше как да продължа досегашния си живот, след като бях открила истинското щастие. Прекратих връзката си с приятеля си, още преди да е станало каквото и да било помежду ни. Впоследствие разбрах, че тя също има чувства към мен, но разликата в годините я спират. Тя обаче също реши да послуша сърцето си и вече 2 години сме заедно и сме толкова щастливи, както в началото. Никога не съм се чувствала толкова добре, както с нея. Сега очаквам моралистите да ме анатемосат!

40.   39, аз съм от моралистите, които ще започнат да те анатемостват. Но хайде да направим разлика между теб и авторката. Ти си на 18, имаш гадже и се увличаш по друг човек. Най-нормалното нещо е да скъсаш с приятеля си, вместо да му губиш времето. Така че в твоя случай си постъпила правилно смятам.
Но прави разликата - авторката е омъжена жена, с дете. И къде отиват семейните ценноси? Авторката как ще обясни на дъщеричката си, че я е оставила задето я е засърбяло и не е могла да си държи гащите вдигнати? Всеки може да се увлече, но нали затова сме разумни същества - да не се поддаваме на моментната емоция.
Баща ми едно време ни изостави, за да "търси щастието си". Изкара известно време с втората си жена, направи ѝ дете и... пак хукна след друга, понеже се бил влюбил. После остави и третата, поне без дете. Интересно ми е романтиците, които следват авторката да кръшка, те ли ще гледат детето ѝ? Малката ще израсне или без майка, или без баща. И в случая не става дума за мъж, който се държи зле с нея и я прави нещастна. А за детска прищявка.
Авторке, моля те, имай отговорност към детето си. Не разбивай семейството ви.

41.   Номер 40, не е нужно да оставя детето и мъжа си и да им се обяснява. Може просто да има паралелна дискретна връзка с тази жена, да се обичат и да са щастливи. Има много жени, които са семейни с деца и на по-късен етап от живота си осъзнават своята друга сексуалност. Има и много мъже в подобна ситуация.

42.   От 40 до 41, не виждам какво общо има тук сексуалността? Ако авторката се беше увлякла по мъж, каква е разликата? И защо аферите със същия пол да са по-различни? Ти би ли приел/а партньорът ти да има връзка с друг човек зад гърба ти, ако разбереш? И ти би ли могъл/а да правиш любов (в случая явно не е само секс) с друг човек и пак да даваш нужното на половинката си?
Това с дискретните връзки в един момент се разбира. Баща ми опита "дискретна връзка" с друга жена, в резултат на което съсипа живота на майка ми, на децата си, на другата жена, както и собствения си. Стана за смях на целия град с "дискретното" си криене и мишкареене. Отношения, основани на криене и потайност са токсични. Интересно ми е, като мъжът на авторката я хване и ѝ бие шута, ти ли ще обясниш на детенцето, че ще расте без един родител, понеже на майка ѝ ѝ се е приискало да лиже катерици?

43.   Подозирам, че на повечето проблема им е, че си говороят от своята камбанария. Виждате ли, става дума за различни случаи. Ако единия участник е на 18 и е решил, че се е влюбил в друга жена, в това няма нищо лошо. Нямаме право да я виним, защото иска "да лиже катерички". Повечето жени обичат "да гълтат салами". Как това ги прави по "лоши" във вашите очи? Изобщо не става дума за това. Макар, че си мисля, аз поне, може би единствен сред автор и коментиращи, че това играе решаваща роля за нашите действия. Това което искам да акцентувам е, че само по себе си това не е проблем. Аз нямам нищо против ничия сексуалност. Това което имам против е, че следването на тази сексуалност, в това общество, с тези порядки, води до катастрофални последствия за останалите. Хората които досега са те подкрепяли и дали много повече за теб, отколкото ти за тях. Не казвам, че трябва до края на живота си да си им предан и да живееш както те очакват. Не казвам, че трябва "да обслужваш мъжа си само защото се очаква така от теб". Казвам, че най малкото което им дължиш , е откровенност.

39 и идея си нема какво точно значи да "заобичаш друга жена", когато вече имаш съпруг и деца. тя е била на 18 когато е решила че обича друга жена. Виновна ли е? не. Плюла ли е на години всеотдайност от страна на мъж, семейство и деца? не. Трябва ли да я анатемосваме? Да, ако сме в арабските страни където "близването на кетерици" се наказва със смърт чрез камъни.

не такъв е случая с авторката. тя "работи за удоволствие". не е нужно да обясняваме на средно статистическия българин който "бъхти" по половин година (че и повече) за нова кола, за да стане ясно, че иде реч за жена която е презадоволена отвсякъде и не защото е много обичлива, умна, или кадърна. А защото мъжа й и предоставя всичко на тепсия. За нея И ЗА ДЕЦАТА. Осмислете тази малка разлика в главните букви. Кво прави тя? Натиска се с тази нейна "нова любов" по ъгълчетата и по командировки. Това прави ли я по "възвишена" защото тя "лети на крилете на любовта"? Не. Не лапа салама на колегите си, но и се иска да "близне катеричката", на тази своя нова любов. Но понеже са "много морални" затова "засега" (забележете избора на този термин, който ясно ви показва, че това е временно), само се "опипват през дрехите". Щото са "твърде морални". Като , че ли ние не знаем, че това ще завърши със възможно най... хм... "интензивното стимулиране на ерогенните им зони".

Пак казвам - не е важно какво аз или вие си мислим по въпросът. Много по важно е какво съпруга, семейството му и децата им ще си мислят по въпросът след време. Което , повярвайте ми , е пределно ясно, без значение какво си мисли авторката сега и с какви думи ще го обрисува. Хайде опитай се да обясниш на децата си, че ти пулсира катеричката като я видиш , и ти се иска да "потънеш в нея" (подбрах правилно термина, нали? ). Не можеш до безкрай да очакваш хората да мислят като теб, само защото не си осъзнала, че луксозния живот който живееш, ти е предоставен на тепсия. Сега това което очаквам, е да видя как на практика ще се изпълни това което авторката си мисли - "по дяволите практическите проблеми, аз я обичам, тя ме обича, и това е всичко което има значение"... :)

44.   И на мен ми се иска да чуя развитието на историята... :)

45.   До 43, смяташ ли че авторката трябва да се чувства виновна или да търси нечие одобрение? Не на всеки може да се случи. За мен това е дар и същевременно изпитание. Както и да се развият нещата, едно е сигурно, че не може да продължава до безкрайност.

46.   Защо изобщо в тази тема се използва думата любов като в 99% от случаите става въпрос за похотливост. Секса, нагона е физическа категория и е добре познат и на животните. Да се въздига секса в идол е изключително затъпяващо, защото това е една много примитивна, животинска категория. Любовта вече е нещо висше, много изискващо от нас за да го постигнем. Смятам, че много хора възприемат сексуалността като любов и после имат големи разочарования. А извращенията като изневяра, сексуални фантазии, хомо и лесбо са признак за сериозно духовно боледуване.

47.   Аз съм момче обаче си падам по мъже е и?? Такъв съм се родил, и не е само въпрос на секс защото аз не съм правил секс още с никой, нито съм гей защото не съм женствен и се обличам и се държа като всеки на моята възраст, не съм и би защото харесвам момичетата но по друг начин, не сексуален, но като започна да правя секс ще е с мъже. Нищо лошо не виждам и в секса между жени, красиво е а и тялото си е твое и избора с кой или коя да бъдеш също! Да не ти пука!

49.   Как се развиха нещата?