Дете, брак, изневяра
Здравейте. Жена съм, малко под 30 годишна. Женена съм с едно дете. Не знам от къде да започна, ног главата ми е адска каша. Първо от семейството си. Имам прекрасно дете и любящ мъж, но нещата от както се роди детето нещо куцат. Станали сме мълчаливи, открито аз понякога не го понасям. Дразни ме, криво ми става, но понякога всичко е ок. За романтика в нашето семейство не можед а се говори грам. Секса е малко по задължение, аз съм длъжната. В определени периоди съжалявам горчиво, че избързах толкова с детето. Но не ме разбирайте грешно, детето ми е смисъла на живота ми и в никакъв случай не съжалявам, че го има. Що се отнася до мъжа ми той е чудесен човек, всеотдаен, грижовен, не е конфликтен, винаги поставя нас пред всичко останало. До тук всичко е ок, но идва едно голямо но. Преди години, преди да се вземем с мъжа ми имах друга връзка. Мога да кажа най—голямата ми любов. Много го обичах, до ден днешен е специален за мен, но тогава нещата не се случиха, той замина за чужбина след като се разделихме, а аз се омъжих. Та, с този човек се срещам от година, връзкат ни е просто секс два пъти в месеца, но за мен нещата се крият много по—дълбоко. Аз го обичам, много го обичам. Това е осъзнат избор, ясно ми е, но тези два часа, в които се виждаме аз съм друга — чувствам се щастлива, спокойна, усмихната. Не съм сигурна, че бих напуснала мъжа си заради другия, защото все пак има дете, което с нищо не е виновно за грешките на родителите си, най—вече на майка си, но понякога имам чувството, че ще полудея в собствената си каша. С другия мъж многократно сме говорили на темата, и двамата осъзнаваме, че между нас не може да имасе нищо повече, но виждам, че и неговите чувства не са напълно заровени. Споделих си драмата, която сама си създавам и някакви глупави илюзии. Благодаря

Коментари

1.   Хубаво, кво пък?! Щом мъжете твърдят, че няма лошо настрани/извън семейството да се забавлява човек, предполагам, че подобни забавленията от страна на жените трябва да приемат нормално.
Тракай си на воля.

3.   Ако съм в мъжа ти, ще те осъдя да плащаш издръжка за детето и правото да го виждаш 1 път на два месеца. И после ще ти счупя главата, защото не знаеш как да държиш на човек, който се грижи за теб, нищо, че и ти сама се грижиш за себе си. Ако съм на негово място, много бой ще ядеш, сериозно.

4.   Е как да е добре бракът след като ти му изневеряваш?

5.   Според мен си за лудницата, както и аз, но това е друга тема.
Потърси консултация с психолог и/или психиатър. На колко години е детето? Кой и как се грижи за него? Ти можеш ли да се грижиш за него, а се срещаш с други мъже?
Потърси консултация с психолог! Ако си от София ще ти дам координати.

8.   Любящ, мил, грижещ се, вероятно обръщащ ти и внимание, и хоп - айде голямата любов другаде и секс два пъти в месеца. Хем да те обгрижват, да ти дават сигурност и стабилност, хем да се.... другаде. Може и някой трети да намериш, дето да те извежда(да има романтика). Не съм никой да ти кажа, че не заслужаваш такъв мъж, но ще го кажа.

9.   Какво да ти кажа, не е престъпление, но е тъпо от твоя страна. Накрая заслужаваш да останеш без нито един. Жените сте ужасни, аз също съм като твоя мъж, е явно за вас не е достатъчно.

10.   Когато всеотдайният ти мъж разбере, илюзиите ще се изпарят. По трудния начин. После ще ревеш за компенсация за тези 2 часа в които се чувстваш щастлива, спокойна и усмихната. Пито, платено, само дето за 2 часа кеф, после ще плащаш цял живот. Кой - каквото сам си направи и цяло село не може да му направи.

11.   Житкай между двамата. Какво ти пречи, ни акъл, ни образование? Прави кеф на любовника. Той ще е доволен до време. Възползвай се.

13.   Тъй като ПЕРФЕКТНО те разбирам, бих искала да ти кажа, че е добре, че осъзнаваш, че не може да имаш нищо повече от това, което имаш с другия в момента.И дано остане така, а да не си създаваш излишни илюзии.Че и той.
Моята ситуация е подобна на твоята.Само който няма дете, не може да разбере, че появи ли се то, всичко се променя.ВСИЧКО. Милие жестове и думи, нетърпението да видиш любимия човек, пеперудите в стомаха...животът се променят до там, че тези малки красоти, които са ни накарали да се влюбим, не са сякаш изчезнали, а сякаш никога ги е нямало!
И тогава и при мен се появи човек, благодарение на който аз поддържам семейството си семейство.Не правим секс.И не мисля да го правя.Но разговорите ни, докосванията и онези наши моменти, безобразно грешни, са нещата, които ме балансират, карат ме да се чувствам спокойна и щастлива.И тези неща пренасям вкъщи. И това ми помага много.
Аз съм обичана жена.Вярно, че не е от когото трябва, но съм обичана.И това е прекрасно.И ако някога мъжът ми разбере и ми поиска обяснение, бих му го дала. И дано тогава успее да види най-накрая себе си.
Стискам ти палци-бъди обичана и щастлива, без значение от кого.
И тегли една майна на моралистите.

14.   Съжалявам, но не бих искал да съм на мястото на мъжа ти... Ужасна история.

15.   Ти не би напуснала мъжа си, защото не изпускаш клона, като повечето, но а. не се знае любовинка дали ще те вземе и то с детето
б. знае се, че мъжа ти като разбере, ще поиска да го напуснеш и едва ли тогава ще можеш да избираш, както си въобразяваш, че правиш сега.
Да питам все пак - защо се жените като не сте сигурни в човека, а после ох ама аз обичам друг, защо забърквате такива невъзможни каши? Продължавайте да се жените за пред обществото, пък после кой ми... в гащите.

17.   Защо повечето (надявам се не преувеличавам) жени постъпвате така - спонтанно се заражда нещо във вас, правите гo без да обмисляте достатъчно нещата, и накрая се жалвате че сте сгрешили? Давате ли си сметка какво причинявате на децата си? На човека до вас? На родителите си? На вас самите? Всяка втора тема в сайта е за изневери! Имайте срам!
Не го казвам с лошо, но вие жените, докато не си зададете въпроса "Как ще се почувствам ако изпитам болката, с която съм наранила някой", никога няма да бъдете истински обичани. И именно това е причината повечето мъже да ви гледат като парчета месо. Вие сами си го правите така.

1017 Brick Squad

18.   Сама казваш, че сте говорили с другия, че между вас не може да има нищо. Значи ще е много глупаво да напускаш мъжът си. Ако с другия много се обичахте и 2-мата той даже щеше да настоява да зарежеш мъжът си. Но той като ти говори, че нищо няма да се получи, не очаквай нищо от него. Изяснете се очи в очи, какви са му намеренията. А децата са тъпа причина да стоиш с някого. Стой с човека който обичаш, но който и той те обича.

20.   Докато обичаш другия няма как брака ти да върви. Какво би те накарало да спреш да го обичаш? Може би е само тръпка, може би мъжа ти също има някакви притеснения. Ако толкова се обичате, разведи се и заживей с него. Ще приеме ли той детето ти и виждаш ли се с него? Как ще се чувстваш ако спрете да се виждате?

21.   17, един мъж трябва да е бъде със стотици жени, за да може да си позволи да генерализира.
И тогава ще бъде субективна генерализацията...

22.   Номер 17 много си прав. Аз съм от тези жени, които описваш и в момента много ме е срам. Не съм достойна и готова за деца и едва ли някога ще бъда предвид миналото си. Аз съм на 30, без деца. Много дълго време чаках неподходящи мъже и сега сърбам попарата си. Обвинявам само себе си и моето падение, но аз съм си виновна да остана сама в живота. Аз съм като недоразвита, толкова мъже са ме използвали, с мое позволение, че никога няма да стигна до нормалния ход на живота - брак, деца и т. н. Живота е суров.
Преди се отказах по собствено желание от детето си, сега и някога да искам (въпреки, че съм възрастна вече), никога няма да се престраша предвид манипулациите, на които се подложих. Примирих се с факта, че ще си умра сама. Явно такава е волята... Човек като мен не заслужава да има деца, предвид мизериите, които сътворих преди години, когато бях млада и необуздана. Сега просто се радвам (доколкото мога) на децата просто като ги видя покрай мен.
Почти не излизам от вкъщи, за да не се сблъскам с деца и да изживея вътрешно отново страданият си. Знам, че не съм добре и съм за лудница. Няма какво да ми го казвате вече.
В момента си чета една книжка " Жените, които обичат твърде много" и си плача заедно с героините вътре. Съвсем скоро ще се запиша в група за взаимопомощ. Пожелавам ви лек ден и се надявам всеки да намери призванието си в този свят и живот. Аз все още не съм го намерила и се питам защо съм се родила. Поздрави и на вас.

23.   Ако любовникът те обичаше, щяхте да заминете заедно за чужбина. А не да се разделите. Има и много двойки, които са на разстояние един от друг, но пак са двойки. Според мен ти го обичаш, но той теб-не. И сега си рискуваш семейството заради мъж, който не те обича. Защо? А ако утре мъжът ти разбер, ще паднеш от два стола на земята. Мисли за последиците преди да правиш нещо.

24.   Това е живота и всички го знаете, приказките са друго нещо.

25.   Така е. Това е живота. И приказки не съществуват. Поне лично аз се убедих. Или поне не вярвам в това. Приказките са за наивните, които обичат без да познават същността на мъжете си. А те в повечето случаи са използвачи или с нечисти мисли и намерения. Това е от моя опит.
Според мен любов не съществува. Истинска любов! Всичко друго са триъгълници, измами, сплетни.
Любовта е имагинерно чувство, подхранвано от нашия мозък и птеживявания. Добри или лоши.
При истинската любов, ппне това което съм чела се отделят ендорфини в кората на мозъка, които променят нашите възприятия.

26.   Незнам какви чувства имаш към бившия си, но със сигурност НЕ и към мъжът ти.
Найстина си направила каша, но рано или късно мъжът ще усети твоята тайна по начина по който ти ще се издадеш с твойте постъпки, нервност, студена спрямо него, изкуственото ти държане спрямо него и детето, твоята разсеяност докато мислиш за бившият ти.
По нагоре ти споделиха, че бившият не те обича, щом не е пожел да бъде с теб заедно с детето ти. Нищо няма да се получи между вас, единственото което ще направиш е ЩЕ РАЗБИЕШ два живота, един на мъжът и един на детето ви. От два стола право на земята, тогава ще го осъзнаеш и ще блужеш раните. Мисли за последствията, притегли везните мила, виш плюсовете и минусите.
Поздрави и дерзай!!!!!!