Дали ще прелее от нелегална в реална връзка, но ...
Здравейте. От средата на лятото започнах отношения с моя колежка, като от начало и двамата бяхме обвързани, но при мен нещата се промениха понеже не искам да лъжа и аз останах сам. Малко, но стойностни и споделени, силни моменти – от ония които усещаш че си нямал други, нито ще имаш други в живота си, думи, отношение, както и тя самата казва – „и в дългогодишни връзки липсват такива неща“ – трепери всеки като я докосна … Аз съм на 34 – без брак и деца, (без жилище, но с видима опция за такова), тя е на 29 – също без брак и деца, живее с „нейния“ в негов ап-т (има и свое жилище). На кратко – аз искам нещата да станат официални между нас, но тя не може да направи тази крачка, не иска да се разделя с настоящия й приятел - колебае се и по-скоро като, че ли търси извинение това да не става въпреки, че ясно се чувства щастлива с мен. Много е двойнствена и неустановена в поведението си – сериозно, умно и чувствително момиче е, нямала е много връзки, нито е „бръмчалка“, но доктрината „хем боли, хем сърби“ е залегнала много сериозно у нея. Отдава се на нещо, а после някак се опитва „да се държи на положение“ и да го отрича и изпитва вина за това, а това с мен, съм показал ясно, че не е просто секс и че „е обичала и обичана“. За огр. време което имаме аз съм дал вс от себе си за да й „покажа“ че ще се чувства на мястото си с мен и ще е щастлива поне що се касае до внимание, обич, интимност, секс, общуване и т.н. Искам повече време да прекарвам с нея, но тя отказва с изв-то, че е ограничена от отношенията си, същевременно казва че й е нужно повече време за да вземе подобно решение. Повода ми да имам подобни очаквания за нас е че е показвала - както чрез поведението и със самия факт че е с мен, така и на думи - че не получава онова от което има нужда в настоящата си връзка, че нейния не комуникира правилно или въобще с нея, оставя я на самотек по някакъв безхаберен начин и се движат по инерция, чувства че му е омръзнала ... но въпреки това се натиска при него. Подозирам че навика и домашния уют са онова което я държи там комбинирано с това че е мн чувствителна и не иска да наранява човека с цената на личното й щастие. Като цяло, отношенията са ни колебливи с нормализиране и деградиране с доста гъста амплитуда – нейната несигурност ми влияе, съответно и аз се отдръпвам, после се връщам, като такива неща и от нейна и от моя страна ни дистанцират един от друг – за съжаление стана почти хронично. "Уж" й липсвам и има чувства към мен, но въпреки това не прави някакви крачки или не дава сигнали за даване на шанс на нещо такова като „нас“. От своя страна може би станах твърде настойчив и я изправих пред избор за който не е готова, но мисля, че има достатъчно за да го обмисли. Неустановения й подход, това че се чуди и като че ли го удря на суета не ми харесва и ми говори това, че може би просто се възползва от комфорта на навиците си, а същевременно прибягва до мен за вълнението, докато минава номера, като в посл. време се опитва да го ограничи УЖ за да не ме нарани повече (за което е късно). Имам усещането, че съм оставен в плена на някакъв сладък но неоправдан компромис, който едва ли не тя прави със себе си без да отчита желанието си, и който компромис е бил със заложен ограничен срок на годност – въпреки думите, емоциите и тежестта им. Наистина не ми е давала обещание за нищо, но обещанието в тия неща не се крие в думите „обещавам“, а в друго … Опитвам се да си дам сметка къде е грешката и каква е реалната „тактическа ситуация“ - дали е заради нея, дали заради мен, но като цяло си поех много емоционална щета за последните 2 месеца и не знам как да постъпя … или знам, но се мъча още като „грешен дявол“, защото ми е скъпо и не искам да пускам - не че така или иначе ако се е тръгнало натам ще имам друг избор.

Коментари

1.   Отговарям на въпроса на автора: няма да прелее от нелегална реална в легална реална връзка. Аок искаш само секс, тази е ок, но ако е за нещо повече, бягай надалеч от емоцианални неуверени създания с неустановени подходи, колкото и добре да се....

2.   Връзката ви е нова, твоето едва ли е любов, по-скоро влюбеност. От друга страна разбирам. Ти си сам и честен с нея, тя спи и с гаджето си и ти е гадно. Ако можеш, изчакай да видиш как ще се развият отношенията /тя явно не е сигурна в теб, но ти нямаш вина за това, тя просто си прави сметката/. Ако ли не - раздели се с нея. Не виждам смисъл от такава връзка, която не е равнопоставена и има доза лицемерия от едната страна. Мисля си, че за нея ти си нещо като освежител за връзката й. А това какво ти си мислиш, че си и чувстваш - е друга бира.

3.   Авторе, много ми беше приятно да изчета всичко, което сте написал. Има много сила в думите ви. Вие сте тотално паднал в плен на тази жена. Вие най-вероятно вече сте и наранен, както сам посочвате. Трябва да ви кажа, че такива силни емоции не са за подценяване и трябва да ги удвоите. Щом тази жена е ценна за вас, дава ви комфорта, самочувствието и смисъла да живеете добре, значи трябва да се борите. В днешно време много рядко може да се намери жена с посочените качества. Само че такива жени много избират и от стари рани понякога не могат да отворят сърцето си за силни емоции и продължителни. Ако тя играе в изчаквателна позиция, значи е дошло времето да атакувате настоятелно. Вие знаете как!

4.   Да, ще прелее, от пусто - в празно. Залагаш на куц кон.

6.   Аз ако съм на мястото на " нейния" и разбера за теб, не ми се иска да ти обяснявам какво ще ти се случи! Освен това тая " срамежлива" шафрантия ще се озове набързо къде й е мястото. :-)

7.   Не искам да те отчайвам, но и аз като колегата съм на мнение че залагаш на куц кон. Нима не мислиш че след време ще стане така и с теб, че ти ще си този който е омръзнал. Една жена която изневерява никога не спира :) С една дума боклука даже и в торбичка да е си остава боклук :)

8.   Има някаква причина, която я кара да не къса с гаджето си. Дали е апартамента му, дали са парите, не се знае. Само ти губи времето. Дай й срок, в който да го напусне. И ако не иска, се раздели с нея. И си търси свободна жена.

9.   Жената е свикнала с настоящия си приятел, а теб не те познава още добре. Просто не и се рискува. Страх от неизвестното.

10.   Мисля, че към края на историята си сам стигна до правилното заключение. За една жена сигурността е нещо много важно-явно я намира при приятеля си, а теб така да се каже „ползва” за незадоволените си от него нужди. Явно си влюбен, това е повече от ясно, но ще е по-добре да продължиш напред и да не си губиш времето. Мацката явно вече си е направила план за живота и си е открила развлечение, докато ти седиш и я чакаш.

11.   Аз съм в твоята ситуация. Само че съм жена. Не сме правили секс с колегата и нямам намерение да правя докато не покаже, че има топки и спре да се държи за полата на приятелката и ползва всички облаги.
За твоята колежка какво да кажа меркантилна и явно не е чак толкова срамежлива щом спи с двама. Замисили се. Щом отлага значи нещо сериозно я държи. Може да го обича, но да имат кофти секс. От него финансите и сигурността, а от теб секса. :-) ако може така ще си я кара цял живот.

В

13.   може би още не те познава добре и не се чувства достатъчно уверена
на възраст е в която решенията които взима са съдбоносни т. е. трудни
може би още не може да прецени къде си ти и отношенията ви в ценностната и система
нормално е да е трудно да вземе решение
от вашия избор зависи дали да изберете да задълбочите отношенията си и в един момент те да вземат превес в живота и и да се съберете
или да изберете да се разделите
изчакай и следи тенденцията тя не е равна, върви на тласъци и с промени в посокката, но рано или късно ще изплува - - дали се задълбочавате, или се отдалечавате
ако се отдалечавате, няма смисъл да чакаш

14.   От автора - Вече приключихме с неприятен разговор с наредби преди няколко дни. Каквото и както и да е било понесох си емоционалния демидж, който ще ми държи влага и за доста занапред. От своя страна наистина имах отношение което макар и не обидно беше може би претенциозно, и натрапчиво, и я отблъснах, но аз съм директен и си заявявам намеренията и то спрямо това което ми е показано, а не каквото съм измислил, от нейна страна беше постоянната неосъзнатост и двуякост в поведение и думи - ако нещо не ти харесва, не го правиш, да фо правиш и да севайкаш е детинско и лицемерно. Да кажем, че в началото аз бях сдържан, но след като гледах колко е мила и хлътнала и след като, и прекарахме първите няколко интимни нощи заедно, аз също потънах в чувствата към нея. Впоследствие излезе че съм се лъгал и това е било с предварителен ограничен срок на годност от един човек с крайно неравновесно отношение. След цитирам, думи като:“само с теб се получава така, това го няма и в дългогодишни връзки, правиш ме толкова твоя, обичам да споделям с теб, обичам те, топя се в ръцете ти, пренасяш ме на друго място” последва “не съм виновна че не мога да почуствам същото както ти”... Нарекох я инфантилен неосъзнат лицемер и това е което виждам. Такива хора не само разбиват сърцето, те ти убиват вярата, но може би сам го заслужих.

15.   Добре дошъл на земята. Добре си постъпил.

16.   Браво, винаги е добре да се проявява разум. Ти й даваш сърцето си на тепсия, тя се лигави и се прави на интересна. Няма нужда. Да си стои при рогоносеца, ти давай напред - с необвързана жена.