Жена ми е нещастна след раждането...
С жена ми сме заедно от гимназията още, сега сме на по 32 години и двамата. Този януари ни се роди първото бебе, момченце. Дотогава не сме имали никакви проблеми в общуването. Повреме на бременността жена ми беше ангел. След раждането обаче много се озлоби към мен и като цяло е негативна към всички. Нацупена все, мрънка, дразни се на малки, дори нищожни неща. Не знам какво да правя. По никакъв начин не съм я предизвикал, винаги съм я подкрепял и не сме имали и битови проблеми. Верен съм й. Пък и тя не само към мен, а към всички е негативна, както вече казах. На бебето вече гледа като на товар, аз му обръщам повече внимание и двете баби. А това бебе беше много желано от нея. Не иска да говорим, отбягва ме. Не правим все още секс, нямаме романтични мигове. Не знам какво да правя. Знам, че това е форма на следродилна депресия, но колко време ще трае още? Насила не мога да я заведа на психолог или да ходим на семеен терапевт, тези неща са взаимни.

Коментари

1.   Сега има много ангажименти,може да не се наспива,еднообразно и е.Може да намериш някои да гледа детето за малко,излезте някъде.То всъщност е минало доста време от раждането.

2.   Здравей, наборе. Аз съм на вашите години с жена ти. Родих преди 2 години и аз. Сега ще ти обясня и се надявам да съм ти от помощ. При мен се случи по-същият начин. Не можех сама да се позная след раждането, станах невъзможна и раздразнителна. Дразнеше ме всичко, започнах да се държа ужасно с мъжът ми и т. н. На това му се вика класическа следродилна депресия. Имай впредвид, че жена ти е с толкова объркани хормони в момента, че и идея си нямаш. Освен тези физичекси нерзположения го има и моментът на отговорността и семейните здължения. Децата са най-хубавото нещо на света, но си изискават време и доста напрежение по отглеждането им. Повярвай ми, като поотрастне малкия след 1-2 год. , жена ти ще се оправи. Убедена съм, че така ще стане точно, като при мен. Тогава вече ще започне истински да се наслаждава на майчинството и към теб ще се промени. За сега само търпение и подкрепа.

4.   Следродилна депресия си е. Най-добре ти намери сили да й помагаш и да си разнообразявате живота. Минимум разходки. Правете всичко за семейството заедно, казвай й колко много я обичаш - така ще улесниш възстановяването.

5.   Прави са коментиралите по-горе - депресия. Освен почивка и сън, жена ти има нужда и от витамини B комплекс.

6.   Потърси специализирана помощ, това не е шега. Аз щях да откача, да не влизам в подробности. Лечение е нужно, разходки няма да помогнат нито шопинг с приятелки.

7.   Следродилна депресия. Не е нещо необичайно. Подкрепяй я, не я упреквай за нищо.

8.   Следродилна депресия. Хормоните и тяхната игра имат отношение към настроението и афекта. Въпросът не е за психолог, а за психиатър и често се налага проседяване и на хормоналните нива и изписване на лекарства.