Надявам се ТЯ никога да не прочете това!
Здравейте!

Чудя се как се описват повече от шест години в няколко реда? Ще започна отначало пък каквото стане.
Запознахме се, чрез общи познати и още същата вечер я изпратих и си разменихме телефоните. След два дена излязохме на среща само двамата и си прекарахме страхотно. Всичко стана ужасно бързо. Започнахме да се се виждаме и да излизаме всеки ден. Прекарвахме часове в разговори. След по малко от месец дойде и секса. Беше невероятно! Имах чувството, че сме създадени един за друг. Малко след това си дадох сметка, че съм хлътнал до уши. Прекарвахме всяка вечер заедно или в нас или при нея. Една вечер и казах, че съм влюбен а тя ме погледна стреснато и си замълча.

За да не си помислите, че това е поредната пубертетска история ще ви кажа, че тогава бях на 27г. а тя на 20. Имал съм доста връзки преди това но този път беше различно.

Така минаха няколко месеца докато дойде рождения ми ден. Получих най невероятния подарък, който съм получавал някога. Нещо дребно, на пръв поглед безстойностно, гравирано по поръчка със заветните думи "ОБИЧАМ ТЕ... ". Не мога да опиша с думи чувствата си в този момент. След толкова време на чакане разбрах. че чувствата ми са споделени. Скоро след това тя се пренесе при мен и започнахме да живеем заедно. Всичко беше прекрасно.

Мина близо година. Един ден тя ми заяви, че детската и мечта е да работи в чужбина и търси възможности да я осъществи. Аз реагирах остро - не исках да се разделяме. И до момента това е единствената тема за която сме се карали. Не след дълго предложението за работа дойде. Последваха скандали, уверения и клетви. Бях на кръстопът - или да я пусна или да се разделим. Избрах първото. Замина!

Върна се след няколко месеца крайно разочарована - не беше попаднала на хора. Тогава си помислих, че това е добре и ще се откаже но уви. След още няколко месеца реши, че иска да работи на на кораб. Последваха познатите истории със скандалите и клетвите за вярност от нейна страна. Отново трябваше да правя същия избор и отново замина. Отново няколко месеца чаках на телефона за заветното "ало", Изолирах се от всички. Почти никъде не излизах. Другите представителки на нежния пол ги отрязвах още докато ме погледнат, а те не бяха една и две повярвайте ми. Попаднах в омагьосания кръг от работа вкъщи и от вкъщи на работа. Но въпреки всичко не се чувствах зле.

Дочаках момента на завръщането и. Всичко пак беше прекрасно. За съжаление този път беше съвсем за кратко. Два месеца след като се върна ми заяви, че смята пак да заминава на кораб. Този път го приех значително по добре. Може би бях претръпнал или може би го очаквах и аз не знам. Нямаше скандали. Имаше само клетви за вярност и уверения, че това е за последен път. След още два месеца замина отново. Последваха познатите отпреди месеци на мъка и луди телефонни сметки. Чувахме се по два пъти на седмица и всеки път се уверявахме взаимно колко се обичаме и си липсваме един на друг. Крояхме планове за общо бъдеще. Изобщо всичко беше О. К. Така и не усетих как мина времето и тя се върна отново. Бях на седмото небе. Най-после всичко щеше да се нареди -тя каза че няма да заминава повече. Но имах едно наум и бях решил да изчакам с вземането на най важното решение - брак. А тя искаше точно това дори настояваше. Исках да се уверя, че е била искрена в решението си да не заминава. Проведохме един разговор и и казах какво мисля по въпроса. Не го прие много леко но нищо не каза. Тук искам да вметна, че година преди това и бях избрал пръстен и щях да и предложа, точно преди да ме информира, че смята да заминава за преден път. Както се сещате това промени плановете ми тогава.
Минаха още няколко месеца и дойде повратната точка на нашата връзка. Обещанията и уверенията се изпариха при отново появилото се желание за кораб. Стигна се дотам че решихме да си дадем "временна" почивка. Тя се изнесе- аз настоях за това.

След месец на мълчание се чухме, видяхме и всичко почна отначало. Продължихме да поддържаме връзка докато тя чакаше заминаването си. Нещата не бяха както преди но аз бях доволен и на това. Надявах се че въпреки всичко ще сме заедно. Да ама не!

Замина! Този път без обещания и без планове -все пак бяхме "временно" разделени. До последно ме гледаше в очите и ме уверяваше че никога не ми е изневерявала. Да ама не!!!

Съвсем случайно се срещнах с бивша нейна колежка от кораба. Реших да я попитам и изненада: разказа ми всичко. Не можех да повярвам на ушите си. Тя (жената на живота ми, човека на който най много съм разчитал и вярвал, човека с който съм споделял абсолютно всичко, човека който поставях преди себе си за всичко, човека който смятах за най-важен) ме е мамила по най-долнопробния начин. Не само, че е имала връзка на кораба но дори са живеели заедно!

Останах потресен. Не можех да повярвам. Отказвах да повярвам. Започнах да ровя, да търся други нейни колеги - исках да разбера истината. Уви истината се оказа точно толкова черна колкото и звучи. Всичко е било една лъжа. Всички обещания, уверения, клетви по телефона и в очите са били лъжа. Наглостта да иска брак веднага след като се върна тогава. Просто нямам думи. Свързах се и с други нейни бивши колеги, които потвърдиха всичко. Света ми окончателно се срина. Всичките ми мечти се изпепелиха и остана само огромна черна дупка. В последствие потърсих информация и за настоящия и кораб. Оказа се че нещата се повтарят. Хванах я десетки пъти в лъжи. Явно така ми е било писано.

Не съм поглеждал друга жена повече от 6 години. Винаги съм бил верен и какво получих накрая...? Всичко това се случи преди четири месеца. Тя тогава беше все още на кораба. Изчаках да се върне за да и кажа, че знам всичко. Тя дори не се и опита да отрече. Вероятно още се чуди как съм разбрал или не - изобщо не я интересува. Мисля че това няма значение. Всичко свърши това е ясно.
Сега седя пред компютъра и пиша не защото имам някакво извратено чувство да разказвам на хората какво съм преживял просто имам нужда да споделя.

Знам, че трябва да продължа напред. Знам, че трябва да я забравя. Има моменти в които си мисля, че мога да и простя всичко. Докога ли ще се заблуждавам? В мен остават ония моменти на първата целувка, на първата среша, на първото "обичам те". Живота наистина е скапан!

Надявам се, че не съм ви отегчил прекалено и поне някои от вас ще прочетат това което съм написал докрай. Ще се радвам на някой смислен коментар.

Коментари

51-57 от 57

55.   Както съм писал и на други места, мъжът трябва да мисли с по-голямата от 2-те глави! Не те упреквам, а те съветвам! Успех ;)

56.   Авторе, това, което ни поднася живота е просто поредния урок, който трябва да научим. аз научих, че не трябва да се доверявам на никого, освен на себе си и се потвърди мисълта, че на всяко добро дело се отвръща със злина. Знам, че боли, и знам, че ще те боли още дълго, такива сме хората... но и природата си знае работата. Ще си намериш това, което търсиш и съм сигурна, че тогава ще си узрял за него, а до тогава, грижи се за семейството ти, защото това са единствените хора, които няма да те предадат.
Лола

58.   Животът не е скапан.
Хората са тези, които го правят скапан.
Животът е красив както и истинската любов e красива.
Красивата лъжа не е сравнима с грозната истина, но ако трябва човек да избира, разумният човек би избрал грозната истина пред безполезната, но красива лъжа.
Компромиси във всяка връзка са нужни за да остане връзката жива, но взаимни компромиси и не всякакви компромиси и не на всяка цена.
Връзка от далече не е връзка и в този смисъл компромиса е бил безумен. Когато човек обича не се разделя с обекта на любовта си, но както е писано "човек не може да слугува на двама господари" на истинската любов и на финансовия интерес, кариера и просперитет, но далеч от любимия.

59.   Братле, колкото и да е гадно всичко, което си преживял, според мен трябва да си щастлив. Представи си, че се беше оженил за тоя боклук? Не всички жени и хора са такива, но явно не си случил. Ще ти е много трудно, но почвай да ги караш наред известно време. Малко ще ти олекне - поне да освободиш напрежението. Задължително излизай с приятели и опитай да се забавляваш, спорт също и си търси нова мацка, тоя път без да възлагаш много надежди за бъдещето!

60.   Тъжно, но факт. Не мисли, за това колко много я обичаш. По-скоро помисли, ккщереагираш,ако евентуално се върне при теб, защото вероятно ще го направи. Когатое поискала брак се е скарала с онзи на кораба и е дошла при теб търсейки сигурност. А щом сее върнала веднъж,значи онзи не е много надежден. За това очаквай завръщане и помисли, какво ще правиш. Моят съвет е да затвориш тази страница и да се съсредоточиш в нещо, което си заслужава! Може да си влюбен, но не си играчка!

61.   Човек, разкарай този боклук завинаги от живота си!
Трябва да си щастлив, че не си се оженил за нея и да гледаш чужди деца.
Пий едно, тегли една путка майна и продължавай напред.
Има читави жени все още - не се отчайвай!

62.   Авторе, най-добронамерен съвет: ЗАБРАВИ Я! ОПИТАЙ СЕ ДА Я ЗАБРАВИШ, КОЛКОТО И МЪЧНО И ТРУДНА ДА Е ТОВА!!!
И да... наистина ПО-ДОБРЕ, ЧЕ СТЕ СЕ РАЗДЕЛИЛИ ПРЕДИ ДА СКЛЮЧИШ БРАК! Тогава вече / ако имаше брак / ядовете и униженията, които щеше да изтърпиш от онзи боклук, са несравними с болката в момента...
послушай № 61... Жени като тази твоята бивша хойкат, хойкат, търсят нови и нови авантюри, нави връзка... В един момент се сещат, че им трябва и семейство / поне за пред обществото /, да изглеждат реализирани като, , нормални" съпруги или майки.. Тогава се хвърлят и омайват, някой влюбен балък и... го разкатават... Не са малко случаите, в които мъже без да подозират, отглеждат чужди деца... Че дори и са под чехъл... РАДВАЙ СЕ, ЧЕ ИСТИНАТА Е ЛЪСНАЛА ПРЕДИ ДА И ПОДАРИШ ПРЪСТЕНЪТ!!!! Това, чете е напъвала за брак, ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ ЧЕСТО Е В ЧУЖБИНА И НЕ Е ПОСТОЯННО С ТЕБ, Е ПОКАЗАТЕЛНО, ЗА ДА СВЕТНЕ ЧЕРВЕНАТА ПРЕДУПРЕДИТЕЛНА ЛАМПИЧКА...
Ще ти кажа, какво щеше да стане, ако се беше оженил за, , НЕЯ", Тя щеше да продължи със стария си живот, под благовидният предлог, че изкарва пари за семейството и детето/децата... ти щеше да стоиш в България с децата, тя навън и свободно да си изневерява, с който и както си поиска... за пред хората в България ще сте, , семейство".... Ще го играете на семейство за по 3-4 месеца в годината, като е тук... Ти това ли искаш??? Съмнявам се, че нормален мъж изобщо би приел тази перспектива... Връзка от разстояние - не е връзка!!!
Тя няма да те потърси, просто защото е умна и знае, че много те е разочаровала и много те боли... затова и не можеш да простиш... Едно от малкото хубави неща на болката е, че те кара да се осъзнаеш и да възприемаш по-адекватно чуждите поведенчески прояви... Да не прощаваш... Има неща, които не се прощават... Простиш ли веднъж изневяра, просто си аут... Превръщаш се в удобният, сигурен мухльо, който й е мъж за пред хората и с който да отгледа дете/деца... работя с много жени и общо взето маниерите и намерата им са ми ясни... само да подчертая работя основно с обвързани и омъжени жени... Просто не можеш да си прадставиш, как изневеряват и как оправдават действията си с ревността на съпрузите, със семейната рутина и с вечното, , той не ме разбира"...
Ще я забравиш / ако вече не си я забравил / и ще ти остане като горчив далечен, смътен спомен и ПОЛЕЗЕН ЖИТЕЙСКИ УРОК!
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, ПОДЧЕРТАВАМ ДЕБЕЛО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ЖИВЕЕМ ВЪВ ВРЕМЕ И В ОБЩЕСТВО, В КОЕТО НЕ МОЖЕШ ДА ИМАШ ДОВЕРИЕ НА НИТО ЕДИН МЪЖ /МОМЧЕ ИЛИ ЖЕНА / МОМИЧЕ, С КОЕТО СИ... Това е много неприятно, но е РЕАЛНОСТТА! Поне вече няма да живееш с розови очила...
Компромисите в една връзка следва да са с мярка и до време... не може, жена или мъж, които се кълнат че обичат някого да искат, да настояват и при това системно да отсъстват в чужбина било на почивка или на работа сами...
Щом това започне да се случва, явно просто не сте един за друг и се разделяте... КОМПРОМИСИ СЪС СЪРЦЕТО, ЧУВСТВАТА И ДОСТОЙНСТВОТО СИ ЧОВЕК НЕ БЪВА ДА ПРАВИ! Това да я пуснеш или да го пуснеш в чужбина сам/сама, нее като да откажеш цигарите, в името на ближния или да приемеш да отглеждаш кучето му или други вредни навици, които да преглътнеш в името на бъдещия живот... Връзка, в която сте фактически разделени, а някой от партньорите си играе с чувствата на другия в стил:, , Иди ми дойди ми" - просто не е връзка, а патологично състояние на заблуда у по-наивния и доверчив партньор... Трябвало е да се разделите още при първото и излизане в чужбина... Така щеше да си спестиш много болка, много унижение, много излъгани надежди и напразни очаквания...
Поздрави и само напред...
Радвай се, че си жив, здрав прав, материално осигурен... че имаш сестра ти до себе си... Работи за себе си... Не си поставяй за самоцел да срещнеш, , Жената на живата ти" и ще откриеш своя партньор.... Но следващият път, с другата, постави нещата открито и ясно., а без компромиси и недомлъвки от твоя страна... Нека човекът отсреща да знае, че номера с играта върху чувствата ти няма да има...

51-57 от 57