Какво да направя, за да си го върна?
Здравейте, аз съм на 16, а той на 17. Познаваме се от 2 години и мога да кажа, че беше любов от пръв поглед. И двамата тренираме волейбол. Един път останах да гледам момчетата с една приятелка и го видях за пръв път и просто се влюбих както в играта му, така и в него. След като се прибрах вкъщи, той ми прати покана във фейсбук и почна да ми пише. Писахме си всеки ден и почнахме да се сближаваме. Проблемът е, че аз си имах гадже и нямаше как да направя нищо.. След като скъсах с гаджето си, почнахме да излизаме в една компания с даденото момче и той много ме харесваше, но просто винаги ставаше нещо и не тръгвахме. Мина 1 година откакто нищо не се получаваше, но няколко дни преди Коледа просто не исках да увъртаме повече и му казах, че го харесвам и искам да тръгнем. За жалост на него вече му беше писнало и ми каза, че не иска повече връзка. Аз разбира се го убеждавах, че не искам друг, а именно него, но той вече не изпитваше същото /или поне така казваше/, защото няма как да си кажеш спирам да харесвам някой и да стане на секундата. Когато ме отряза, аз продължавах да ми пиша, да излизаме и да се опитвам да направя всичко, за да тръгнем, но без резултат. Имах чувството, че все още ме харесва, защото ми казваше, че ме обича, когато му пращах снимки ми казваше, че съм красива и просто си мислех, че имам шанс... И така стана лято.. Един път отодохме на басейн и тогава може да се каже, че беше най-хубавият ми ден, защото постоянно търсеше начин да ме метне, гушкаше ме и за малко да се целунем.. Тогава всичките му приятели ми казваха, че сигурно ме харесва и всичко ще се нареди. Аз много го ревнувах и постоянно страдах, когато излезе в компания с момичета.. Минаха 1-2 месеца и един от приятелите му ми каза, че си има гадже.. Тогава изпаднах в депресия, от тогава всеки ден рева и си мисля за него.. Рождения ми ден беше в края на ноември и реших да му направя подарък с мисълта да оправя нещата и по някакъв начин да променя отношенията ни. Понеже вече съм в друг град и накарах приятелка да му го подари. След като получи подаръка ми, той ми звънна и мо благодари 716252 пъти и ми каза, адски много му е харесал. Също каза, че ще си сложите снимките на бюрото му /един от елементите на подаръка беше наши снимки/. Минаха 2 седмици от рождения му ден и всеки ден го сънувам и просто искам да е мой. Моля Ви дайте ми съвет какво да направя и как да си го върна отново..

Коментари

2.   Обсебвала си го, била си твърде настоятелна. Момчетата трябва да "гонят" момичетата, а не обратното, просто им е в природата те да бъдат "ловците", в противен случай много от тях се чувстват притиснати и се плашат. Знам за равенството между половете и че сме 21 век, но това е моят опит до момента - колкото и пъти аз да съм била инициативната и настоятелната, никога не се е получавало. От друга страна, когато оставям момчето да ме търси повече (не, че не проявявам никакъв интерес, просто го търся по-рядко, отколкото той мен, и оставям на него инициативата за повечето срещи, за първа целувка и т.н.) се получава обратното - той не може да издържи един ден, без да ми пише. :)
Според мен отдавна са отминали нещата с това момче, явно е имал тръпка, но му е минала. Не се вживявай, продължавай напред. И имай предвид за в бъдеще - не ги гони ти и не им се предлагай на тепсия, остави ги да са ловци и да се постараят да те "спечелят", така "наградата" им ще е много по-сладка.

3.   Тоест когато сте се запознали ти си била на 14г. И вече си си имала сериозно гадже. После решваш, че искаш това момче. Насила хубост не става. Ако той те е искал щеше да тича след теб. Но той си има друга приятелка. За момента нищо не може да се направи. Може да изчакаш докато се разделят (ако се разделят) и да се пробваш отново. Но на момчетата им харесва те да гонят момичето. А не обратното. Докато ти го преследваш, той няма да прояви интерес.

4.   Според мен това е обещана от бъдещето реалност. Расбираш ма какво искам да ти кажа. Или не ма разбираш?