С какво сгреших?
Здравейте. Пиша тук за съвет, защото като цяло не съм споделяла това с много хора. Казано накратко преди седмица се видях с едно момче за първи път, като преди това от доста време си писахме-главно се уговаряхме да се видим, но все нещо изникваше. Той е малко по-голям от мен, ако това има значение. Та отидохме на кино, той се държа доста мило, обръщаше ми внимание през цялото време, целувахме се, гушкахме се и всякакви подобни лигавщини, говорихме си и като цяло мина доста добре. След това ми писа да му пиша като се прибера, което не направих, просто защото много ми се спеше и директно си легнах веднага щом се прибрах. На следващия ден ме пита дали съм добре, отговорих му с „да, защо” и това беше. Не ми сийна, не ми писа повече. Продължава да следи какво качвам в социалните мрежи, но не се сеща да ми пише и това си е. Да отбележа също, че ме пита къде искам да отидем като се видим пак, но втори път едва ли ще има. Знам, че звучи обсебващо и глупаво от моя страна да изпадам в размишления, но просто наистина харесах момчето и останах със същото впечатление за него. Въпреки това от чиста глупава гордост няма да го потърся. Ако може мъжката половина да даде мнението си, каква може да е причината за „проблема ми” ще се радвам много, защото да си призная това доста ме измъчва напоследък. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ще ти кажа как би ми се сторило на мен, макар да съм вече на 28. Всичко окей с киното, но си му казала, че ще пишеш/звъннеш. Най-малкото, човекът е стоял 2-3 часа вечерта(не си е легнал) само за да изчака да драснете няколко реда, пък макар да са и "изморена съм, извинявай, прекарах супер, лека нощ". Има много хора, които си играят с теб, да проявиш интерес, а после се правят на недостъпни. В случая момчето би могло да си помисли, че му го правиш нарочно и изобщо да не иска да се занимава или и той да ти прави нарочно.

2.   Ако смяташ целувката с човек за лигавщина, ти не заслужаваш да си щастлива никога.

3.   Доста инфантилно поведение си имала спрямо момчето, аз ако бях на неговото място, втора среща нямаше да има. Могла си да му драснеш няколко реда, тоест - била си длъжна, за да му покажеш желание и Уважение! На следващия ден, вместо да се извиниш за това, ти си му писала - ''да, защо''. А, сетне, чак щяла да чака от гордост той пак да я потърси ? Не знам на колко години си, но дано да си на 15-16, иначе лошо за теб.

4.   Той те епомолил да му пишеш като се прибереш. Може да се е притеснявал как ще се прибереш. Ти обаче не си му писала и той се е засегнал. Дръж се коректно с хората, които харесваш.

6.   Знам, че беше малко глупаво от моя страна, но ми се стори, че го казва просто ей така и не го интересува много много, за да му се обяснявам. Въпроса е, ако се е „засегнал” аз ли да му пиша сега?

7.   Много момичета сте така. Смятате, че всеки мъж ви е длъжен, а на вас ви свиди и една дума за без пари. Че сега и "от гордост" няма да му пишеш. Много е неприятно така, изглежда, че си го използвала, за да си повишиш самочувствието.

9.   Всички обвинявате момичето. А момчето толкова като се е притеснявало, защо не я е изпратил до у тях, вместо да я кара да му пише като се прибере. Аз съм момиче и ако бях в същата ситуация като твоята, много щях да се обидя ако момчето не ме изпрати до вкъщи. Така че, мисля, че човекът, който трябва да се сърди, е авторката, а не въпросния младеж.

10.   Е как може да се чудиш и да не го потърсиш.

11.   Не е голям проблем, че си забравила да му пишеш вечерта, като си се прибрала. Било е късно, спяло ти се е - случва се. Можеше да му пишеш обаче на следващия ден. Общо взето, макар и че е малък детайл, правиш впечатление на човек, на когото не може да се разчита.

По-големият проблем е с това „да, защо“, което си му отговорила. Имай предвид, че при текстови съобщения липсва интонацията и езика на тялото, които по принцип носят близо 90% от комуникацията, особено що се отнася до свалки и флирт. Заради това един такъв текст може да бъде изтълкуван по хиляди различни начини. Лично аз това „да, защо“ бих го възприел като арогантно и високомерно, един вид „Добре съм, естествено. Ти какво очакваш? Защо ми пишеш? Не ме занимавай повече. “. Съответно той това и прави - не те занимава повече.
Другото е, че въпросът ти „защо“ е напълно излишен. Знаеш, че те помолил да му пишеш, когато се прибереш. Знаеш, че не си го направила, така че би трябвало да знаеш защо ти пише.

Не искам да те обидя, но с такова поведение и такава криворазбрана „гордост“ ще филтрираш свестните момчета/мъже и ще ходиш с по-груби и агресивни типове, които не разбират от намеци и не се отказват лесно. След време ще пишеш по форумите „Къде са свестните мъже? “.