Отчаян и отегчен
Привет на всички. Историята ми е малко сложна. На 18 години съм и имам уж връзка вече 4 години. С момичето се запознах когато бяхме 8-ми клас. Тези четири години за мен бяха доста динамични. Обаче вече се чувствам толкова отегчен от търсенето на любов и сродна душа и ще кажа защо. През всичките тези 4 години дори и за на която съм, винаги аз съм давал в тази връзка, като се започне от любов и нежност до подкрепа, помагане и др. Момичето е доста затворено, но постепенно започна да си показва същността. Все едно ме мрази. Нито си показва любовта по подобаващ начин - дойде, прегърне ме и ме целуне и с това се решава въпросът според нея. Аз се нуждая от обич, работата не е само в ласките, трябва и жестове да се показват.. Много е дълго за разказване, но вече искам да изляза от тази връзка. Неприятно ми е и се чувствам гадно, като гледам как в много други връзки момичетата дават всичко за момчетата си, а при мен само аз давам, а не получавам нищо в замяна... Нужна ми е обичта, уважението към мен, но нищо от това не се вижда при мен. Чакам да свърши 12 клас и просто да се махна от тази връзка, но за този период от време доста неща видях, пък и съм се зарекъл отсега нататък във връзка аз да съм пасивният откъм всичко, защото явно така се печели любов...

Коментари

1.   Ти като мъж ако си пасивен, нищо няма да постигнеш. Малко са жените, които ще те гонят. Повечето сме свикнали мъжът да е инициативният (говоря за началото, за свалката) и тълкуваме липсата на инициатива в един мъж като липса на интерес, следователно му теглим една.
Вече в една установена връзка е добре двамата да дават по равно от себе си. Но да минеш от едната крайност в другата няма да ти донесе нищо добро.

2.   Сигурен ли си,че проблема е в нея? Това,че не си показва любовта по начин,по който ти искаш,не означава,че не те обича. И защо чакаш да свърши 12 клас,за да кажеш край? 4 години са дълго време,сигурен ли си,че просто тръпката не е изчезнала? Ако не искаш да си с нея просто и го кажи,нека не се залъгва момичето,защото разбирам колко голяма е болката. Дай малко по-подробно.

3.   Все едно слушам (чета) себе си. Преди 4 седмици излязох от 4-годишна връзка с точно такъв човек. Давах й всичко и получавах минимум от това всичко обратно. От дълго време знаех, че тази връзка бъдеще няма, явно и ти си го осъзнал това за себе си. Хубавото е, че когто приключи, ще осъзнаеш, че не е толкова зле, колкото си си мислил най-вече защото няма да има какво толкова да ти липсва. Обичах бившата си и ми беше тъпо в началото като скъсахме, но знам, че това е пътят напред. Както веднъж ми каза един приятел, по-добре 2 години, отколкото 20 за такива връзки (е при нас ще да са 4 години, но надявам се схващаш). Аз съм 3ти курс, по-голям съм от теб, но дори и сега чувствам, че навреме се измъкнах. А ти, ти си още 12ти клас, просто се постарай да влезеш там, където искаш и остави тази връзка, която не ти дава нищо. Няма смисъл да си казваш "ще стане по-добре след време" - щом за 4 години не е станало, няма и да стане. От това, което написа, виждам че вече сам знаеш истината и пътя, аз само ще ти кажа, че няма от какво да те е страх - ще ти е тъпо няколко дни, седмица, месец (едва ли) но след това ще видиш, че се чувстваш по-добре дори и да си сам. По-лошо е да очакваш нещо от някого и да не го получаваш, отколкото да не очакваш нищо от никого, защото тогава, като не го получиш, няма да си разочарован.
А относно бъдещите връзки, няма мужда да си задник за да вървят нещата, но поне вече ще знаеш да не си обезценяваш усилията и вниманието, като ги даваш безрезервно, мислейки си, че и другият човек ще направи това (защото няма да го направи). Уважавай първо себе си и това, което можеш да дадеш на хората, за да го уважават и те. Всичко най-хубаво, по-добри дни идват!

P. S. Фокусирай се повече върху себе си, а не върхъ умиращата ти връзка. Тренирай, учи, яж правилно, намери хоби, излизай с приятели и се запознавай с нови хора - изтъркано клише, но е ефективно!

4.   Раздели се още сега. Какво чакаш?