Излиза с друга
Здравейте!
С приятеля ми сме във връзка от почти половин година. И двамата сме обсъждали, че искаме сериозна връзка и нещата вървят добре. Проблемът е че имаме обща позната, която се води негова близка приятелка, която нон стоп иска да излизат на кафета и тя му разправя любовните си драми, преживявания до най-дребните подробности които ме е срам дори да напиша, искала съвети... Аз направих скандал веднъж като разбрах какви неща от интимния си живот му споделя, в крайна сметка тя няма ли си приятелки ня които да се терзае, какъв е той че да слуша женски тревоги и неволи? Според мен не е нормално тя да му споделя чак толкова лични неща от сорта на какво прави по време на секс, с кого мисли да излиза или е излизала и врели некипели. Той ми казеа че тя била просто приятелка нито тя го харесва нито той-какви са за бога тези приятелски отношения? ! Ок и аз имам наистина 3 много близки приятелки целия ни живот е минал зардно, но нито аз нито те намират за нормално неговото поведение а дори нейното, защото как ще разправяш в такива детайли любовния си живот? Дайте ми съвет как да подходя, трябва ли да му поставя ултиматум да не се виждА с нея или да излизам винаги с тях, макар че тя пред мен не говори такива неща? Ще съм ви благодарна за коментатите :)

Ж. 23г

Коментари

1.   Нека аз да попитам ти пък ква си му, че да му поставяш ултиматуми? Пък и ще ти кажа, че жени под дърво и камък. Ако реши да ти изневери или да те зареже, да не мислиш, че ще го спреш по какъвто и да е начин? Много си глупава, да знаеш. Ето за това не искам да имам връзка с която и да е. Ако ще мис Задник да бъде. Не искам да страдам заради птичи мозъци като теб.

2.   Ако някой от тук ти каже, че това е нормално да се гръмне и да го тестваме по същия начин. Според мен трябва да говориш с него, като уточниш че не ти е приятно и че и нямаш доверие просто. Обясни му го така - "Както вие мъжете знаете на какво са способни жените, така и ние знаем" относно тези приятелства и аз не съм много за.

3.   Няма по-гадна връзка от такава с ревнив партньор. Направи услуга на момчето и изчезни от живота му.

4.   Той може да прави каквото и с когото реши. Не сте женени, за да му държиш сметка. Може всичко да ти казва, но е ясно, че му е интересно с приятелката, щом слуша историите й. Ти по-добре не се коси, че ще се сбръчкаш. :D

5.   Според мен, няма проблеми. В студентските си години имах подобна приятелка. Любовни мъки не ми е споделяла, но приключенията в леглото й не бяха тайна за мен. И ние бяхме постоянно заедно, на лекции и след тях на по кафе. Въпреки това не сме правили нищо нередно, просто защото и двамата бяхме обвързани сериозно и го знаехме. Не веднъж ми е казвала, че би спала с мен при други обстоятелства, честно казано и аз с нея, но поставяйки си ясна граница, имахме само приятелство. И до сега сме с тогавашните си партньори, след повече от 10 години.

М32

6.   Много интересна ситуация. Тази негова така наречена "добра приятелка" имала ли е интимни отношения с твоето гадже? Защото да му разправя така до най-малка подробност неща от сексуалния и любовния си живот, най-вероятно са имали нещо общо преди! По добре предложи на приятеля си и ти да идваш с него, когато излизат те заедно на кафе. Така хем няма да му поставяш ултиматум, който може да доведе до край на отношенията Ви, хем и все едно нямаш нищо против да ходят на кафе, но заедно с теб. :)

>М. 31г<

7.   Разбирам те на 1000%!
Уж тази наша обща позната ни запозна с моето момче, (бях 10-ти клас), а с нея в един клас... нещата се получиха, но те такива вече- най-добри приятели, и тя на него му споделяше точно същите неща, както въпросната госпожица на твоето момче... колко сме се карали, и съм се разплаквала пред него, докато се обяснявам, ама той си държеше на нея все пак... някъде ок. 2 години и нещо им ИЗТЪРПЯХ приятелството и поставих сериозен ултиматум (докато завърша гимназията, отношенията да приключат или ме губи), който той в началото не приемаше, но постепенно се отдалечаваха, постепенно спряха контактите, просто защото си държи в крайна сметка най-много на мен и вече 4 години ми го показва, на вас ви пожелавам много по толкова...
Та... съветвам те да си открита с него, да му го кажеш в прав текст ако той иска ти да си СПОКОЙНА и ЩАСТЛИВА, ще я изтрие от живота си, пък нека тя си намери някоя/някой като нея...

Успех и вс хубаво! И пиши отново

8.   Ай ай моля ви се
Кво го защитавате тоя боклук ще го нарека...
Той е във връзка и трябва да изпитва уважение, към половинката си! Авторке, как показва че те уважава, като ходи с няква си там да му разказва колко свир*и е правила и как си е мятала задника ли? (Сигурна съм че той се възбужда от разкази те и! )
Ти най-малко имай уважение, към себе си, защото той явно няма!
Вместо да ходи да си пропилява времето с оная, може да го оползотвори в прегръдките ти..
Боже боже как може да има такива хора? Че и на всичкото отгоре има и такива които го защитават...
Оставяй го тоя и си гледай живота да види какво е без теб, да си стои при оная... изнервих се.

Към всички защитаващи го!!

Ако авторката си има "много добър" приятел мъж, който и разказва колко му е голям, как го мята на ляво и дясно, на коя по какъв начин го дъни.. как ще се почувства нейното мъжле а?
А вие веднага ще я нарече кур*а ;)

Авторке, сигурна съм че има доста нещо който не знаеш все още!
Или го вкарвай в пътя тоя, или го премахне от живота си Delete. И точка!

11.   Ултиматумите никога не водят до нищо добро. Забраненото е най - сладко, казват. Но и тези срещи с приятелката и споделяния.... на мен лично никак не биха ми харесали.
Моят съвет е: не поставяй ултиматуми, нито да не се виждат, нито да излизаш с тях. Ти вече си показала на приятеля си достатъчно ясно, че техните срещи и разговори не са ти приятни и те дразнят, но той продължава да се среща с приятелката. Тоест на него не му пука особено за теб, за емоционалното ти състояние, а мен ако питаш - и за връзката ви. Така че ще постъпи както на него му е кеф, каквото и да му кажеш. А може и да започне да те лъже, ако вече не е започнал. Че не се среща с нея, например, а ще го прави тайно.
По мое мнение човек, който не се съобразява с теб, на който не му пука, че те дразни и наранява, не е опция за връзка, какво остава за сериозна такава. Аз бих го зарязала, но всеки решава за себе си. Но ако ще оставаш с него, намери си и ти един приятел /желателно с голям.... / и често излизай на кафе с него. Какво ще си говорите, никой освен вас двамата няма как да разбере, но на приятеля си казвай, че той ти разказва как е в леглото, какво обича да му правят и колко мацки му се точат. Ако любимия се опита нещо да възрази, му кажи, че сте просто приятели.

12.   Зарежи го да си ходи при "добрата приятелка" и си намери нормално момче. Такива като него, номер 1 и номер 4 не стават за сериозна връзка, защото приятелство между мъж и жена няма и рано или късно от сладки приказчици на по кафенце ще се стигне до чук- чук в леглото. Но ми е много интересно ако такива мъже имат приятелки, които обсъждат и най- малкия детайл от интимния си живот с такъв "добър приятел" при всяка среща, дали биха били толкова либерални? Вероятно не.
Когато си в затворена връзка, трябва да си поставиш ясни граници, защото обикновено нещата тръгват надолу.

Black Sabbath

13.   Колебая се какво да те посъветвам. Ако му беше съпруга, директно щях да ти кажа незабавно да отсвириш приятелката. Не че не съм съгласна с №3, че е гадно да имаш ревнив партньор, но една колежка на моят съпруг така си споделяше и се оплакваше пред него от нейния си мъж-че се скарали, че я пренебрегвал... Познай докъде стигнаха от дума на дума. Но №1 и №4 и те са прави-ти не си омъжена за него и наистина е смешно да имаш претенции. В друга позиция ще си, ако си съпруга, майка на децата му. Не знам дали само аз така мисля, просто си изказвам мнението. И все пак опитай, говори с него, кажи му, че не ти е приятно. По реакцията му ще разбереш дали държи на теб..