Сам съм, друга няма..
Здравейте.. читатели.. Моля ви прочетете всичко от до..

Ще ви споделя моята история.. и ще ви помоля (особено дамите)
за мнение в коментарите.. благодаря предварително :)

Аз съм момче на 19 години..

Та защо се реших да пиша..
Ще започна от себе си- Аз съм лесно влюбчим човек..
Впечатлявал съм се винаги от скромни - интелигентни и
дисциплинирани момичета.. проблема ми е че съм
асоциален.. и срамежлив.. не мога да ги заговоря..
А и те не проявяват никога интерес към мен.. вероятно защото не съм мочето идеал.. и не съм красив.. а по-скоро странен..
нисък.. рошав.. и леко луд..

Винаги съм искал да поговоря със някое момиче.. да обменяме идеи.. мисли.. и да дискутираме наистина съществените неща в живота.. наука.. литература.. философия.. музика.. с две думи..
да вършим нещо наистина смислено пред това да пушим
наргиле в поредната дискотека.. да пием уиски и да си правим лигави селфита..

Момиче на което да посветиш стиховете си..
И заради което да извършиш нещо откачено..
не просто за да се докажеш че можеш..
а защото наистина си заслужава ценното и внимание..
Момиче което да придава смисъл на безсмисленото ежедневие..
Времето което трасира покрай теб и те изсушава бавно..
Понеже по безболезнено агонизира онзи който не е сам..

Както и да е.. и да обяснявам няма да ме разберете..
Така и не намерих момиче което да търси същото..
Те са рядкост.. и са недостъпни..
Затова се затворих в себе си.. и не смея и да погледна някоя
директно в очите.. притеснявам се.. и ги избягвам..
Страхувам се да предприема нещо.. страхувам се от самия провал.. защото осъзнавам че шансовете ми са минимални

Тежко е че.. сега..
те предпочитат високите момчета с пленителна усмивка..
остри скули.. здрави мандибули и яка мускулатура..
Все черти на външния вид които прикриват гнилата душа отвътре (за щастие.. има и изключения)
На момчетата това им повдига самочувствието и те стават беземоционални и.. самоуверени.. могат да си позволят да бъдат арогантни и надути защото никога няма да бъдат сами..
Затова.. масово не оценяват момичето което имат.. не се възползват от компанията и.. не и отделят достатъчно внимание.. просто искат "да го минат" и след време "игра" започват да си говорят на "ти" уважението изчезва.. следват караници.. и сетне идва време за "следващата".. или следващия..
А момичето.. иска някого с когото да сподели и да я подкрепя..
Но не разбирам защо проявява такъв мазохизъм? Защо не забелязват нас "интровертите" толкова ли сме отвратителни всъщност? (Наистина ли? )

Ироничното е.. че стават точно такива каквито те (момчетата)
ги искат.. "лесни еднодневки"..
не мислят.. не се образоват.. - момичета на све книги без интереси.. без мечти.. нямат самоуважение.. снимат се полу-голи пред огледалата.. само колкото да "хванат нещо".. гордеят се с плътта си.. продават се евтино.. а се представят за "специални"
Къде е "романтиката" в това? Това ли наричат "любов"?

Чувствам се изчезващ вид в един постепенно изстиващ свят..
Съмнявам се да ме разберете.. извинявам се ако съм обидил част от аудиторията която е разпознала себе си в описанията по горе.. (всеки има право да бъде какъвто желае)
но няма ли да е по - добре ако всички бяхме малко по.. чувствителни?
Обикалям улиците а срещу мене сиви погледи..

Ако имате нещо което искате да споделите.. моля оставете коментар.. :) толерирам хейта..

- Mithridates (Vates)

---
Моля админите да публикуват историята ми
Благодаря предварително

Коментари

1.   "А и те не проявяват никога интерес към мен.. вероятно защото не съм мочето идеал.. и не съм красив.. а по-скоро странен..
нисък.. рошав.. и леко луд.. "

Точно като теб изглежда моя човек, в който се влюбих от пръв поглед - странен, луд и рошав. Изобщо не е красив, нито нищо, просто най-обикновения човек, който съдържа в себе си невероятни качества на характера, които ме накараха да се влюбя в него.
Тъй че, не губи надежда. Правилното момиче за теб ще се намери все някога и ще се влюби в теб точно ЗАРАДИ ТОВА, КОЕТО СИ ТИ, без маски, без излишно суетене.

2.   С 8 години съм по-голям от теб, но имам същите наблюдения още от 5 годишен. Хората, в по-голямата си част, са като животни. Женските харесват силните мъжки. Мъжките гледат да оправят колкото се може повече женски. Като цяло бозайническият мозък още си го носим с пълна сила. Наблюдавал съм изключително демотивиращо поведение и при жените, и при мъжете. Дългогодишен приятел ме предаде заради момиче. Момичета зарязват гаджетата си, за да опитат с някой по-вървежен, който само ги минава няколко пъти и после ги захвърля. Намразил съм интимните отношения и от 4 години не съм излизал с жена, въпреки че съм имал предложения. Объркан съм. Хем не искам да съм сам, хем не искам да се занимавам с болшинството от днешните жени.

3.   Всички хора са различни. Приеми се какъвто си, заобичай се и повдигни самочувствиетоси. После започни да ухажваш момичетата. Ако не го правиш няма как да си намериш момиче. Научи няколко вица, разказвай им ги за да ги разсмееш. Води го на кафе, докосвай ги уж случайно по ръката. Изобщо. действай вместо да размишляваш.

4.   Можеш да го играеш неразбран ексцентрик, но аз помня "стихотворението" ти, написано за пет минути. Повярвай ми, никоя жена няма потребност да ѝ се посвещават подобни недомислици. Слез на земята, вземи се в ръце, образовай се, закали се и ще ти потръгнат нещата.

5.   Тези, които си падат по описаните от теб момчета... не са по-различни от самите тях. До там им стига акъла. Едно себеуважаващо се и интелигентно момиче никога няма да се хване с такъв примат.
Продължавай да се развиваш и обогатяваш. Не спирай да мислиш, да четеш, да се учиш. И когато се научиш достатъчно и се подготвиш за 'нея'... тя ще се появи, няма страшно.

Аз съм същият като теб. В началото на 20-те си години, а започвам да се заглеждам по малко по-възрастни от мен. Поради простата причина, че са по-зрели и на моя акъл. Съветвам те и ти да направиш същото.

Язък за еволюцията като цяло, но какво да ги правиш. Като са глупави и нямат желание да се развиват - това ще да е положението. Странното е, че си мислят, че правят нещо, което вече е даже смешно за теб. Не се тревожи. В края на тунела... ВИНАГИ има светлина, винаги! :)

Откажеш ли се - нищо няма да спечелиш.
Но опитайки си, не спирайки да го правиш все нещо ще 'изкочи'. Туко-виж си хванал златната рибка или по-скоро... русалка :)