Има ли срамна работа
Искам да ви питам, смятате ли че трябва да се срамувам, ако си изкарвам с честен труд парите, имам предвид работа като камериерка. Жена в на 30 г съм, добре изглеждаща, малко капризна, досега се оправях някак, но вече съм без работа отдавна и имам възможност сега като камериерка да започна. Честно казано не ми е приятно, все едно чистачка. Имам си самочувствие, и не ми е лесно, все едно готин мъж, да стане общ работник, но май в такова време живеем. Работата е сезонна, по морето. Какво мислите?

Коментари

1.   Според мен срамна работа няма, с изключение на това за пари да продаваш любов. Не включвам и някои преследвани от закона дейности, които за някои са си работа. Какво като си камериерка - в днешно време всеки изкарва хляба си както успее и когато е с честен труд естествено, че нищо срамно няма. Имам приятелка, която е инженер по профисия и от години е козметичка. Налага й се да прави дори кола маски на гейове. И какво от това? Има достатъчно средства, грижи се добре за детето си и пр. Така, че да не ти пука.

2.   Аз съм студент и работя като камериер почасово. И не смятам, че има срам на работа

P. S. Не знам, знаеш ли, че едни от мъжките фантазии са с камериерки :))

Т.

3.   :)
Срамна работа наистина няма...
животът си е твой и ти решаваш какво ще правиш с него... да си камериерка е възможност да не си безработна, поне за определено време, но само толкова ли можеш - няма ли и други възможности? !

4.   Не е срамно, няма срамна работа, но е гадно. Черна работа за малко пари... затова всеки гледа да е по-напред в йерархията, защото като е долу - прост работник, както се казва... никой не го уважава, не го считат за човек. Това най-много тежи, а не самата работа, нито даже заплащането. Работила съм всякакви неща, знам от опит това, което ти казвам.
Ако нямаш друг изход започни, пък ще видиш. Междувременно можеш да търсиш друго... млада си, имаш възможности. Но не позволявай да те унижават, никога, заради нищо.

5.   Да не ти пука :))) Няма от какво да се срамуваш, ама въобще!

7.   Срамно е да седиш и да чакаш нещо от някого, само който не търси не намира. Е, директори особено не се търсят, както ми обясниха запознати, такива щатове били заети за години напред. Започвай и работи добре, няма да останеш незабелязана, важно е да те познават повече хора и то в добра светлина. Иначе познавах доста готини мъже в чужбина, които се гнусяха от каква да е работа - попиляха добри пари и се прибраха тук да се жалват от западната демокрация. Жените зад граница повечето работят като камериерки и не се жалват. Интересно е, че тук има понятие срамна работа - дали заради авторитета, дали заради одумки от познати, дали заради криворазбрано самочувствие - един бог знае, а отатък границата всички предубеждения изчезват. Започвай, бъди независима.
Мечо Пух

8.   Преди две години и аз бях в същото положение като теб. Но, разбира се и представа си нямах от естеството на работата. Винаги съм мислила, че срамна работа няма, но започнах работа като камериерка в един хотел. Продължих да мисля по същия начин, докато не се сблъсках с отношението на рецепционистите, млади, току що завършили момичета. Начина по който разговаряха с мен, с пренебрежение, с чувство на превъзходство, дори начина по който гледаха. Така всъщност се държаха и с другите камериерки. Имам претенции за култура, вродена интелигентност, богадство на знания. Дадох да се разбере, че трябва да се срамуват от начина си на държание, още повече, че човек има периоди на падение и възход в живота си. Че човек не бива да си въобразява, че когато е по-добре, на по-висок пост в работата си т. н. -винаги ще е така. Ние получаваме уроци непрекъснато, които трябва да вземем под внимание. Та това искам да ти кажа-на мен работата не ми тежеше, въпреки че е мръсна работа, направо си си чистачка, даже още по-гадно. Но не можех да търпя някой да се държи с мен неподобаващо. Това ми тежеше, караше ме да се чувствам некомфортно душевно. Може би всеки човек различно би приел това, зависи от характера на индивида. Помисли си дали ти ще се чувстваш добре, като в повечето хотели даже обучават рецепционистите си на безкруполно държание към по-низшия персонал. Аз не издържах повече от няколко месеца, а и заплащането е мизерно. Успех ти пожелавам!

9.   Няма срамна работа, стига да носи пари.
Уважавайте труда си!

*Syndrome

10.   Има, има - наемен убиец, примерно! Не вярвам повечето такива да разказват с гордост за професията си на децата си, да им показват трофеи и т. н...

11.   Току що обиди всички жени, които работят като камериерки. Мислиш се за нещо повече от тях ли?

12.   няма нищо срамно естествено, що за въпрос?
срамно е да си крадец и мошеник в нормалните държави, но тук е нещо супер възвишено да си такъв. сбъркана държава

13.   Срамна работа няма, има само срамни болесто.

14.   Авторката-към 11-не съм искала никой да обидя. Може би само жените, които са били пред моя избор разбират за какво говоря. А и не мисля, че има жена, която да е горда от това, че е камериерка, разбирай чистачка. Какво остава за млада жена, която нито е тъпа, нито е грозна, нито е без самочувствие, просто обстоятелствата са такива, че понякога няма друг начин.

15.   Пак казвам, не е срамна самата работа, срамно е отношението към хората, които я работят. По-добре чистачка отколкото някой друг да те издържа. Никой, който си изкарва с честен труд прехраната, не е за срам, напротив, както казаха по-горе. Да не мислиш, че ако си магазинерка или офис сътрудник, ще е по-различно? Пак ще има над тебе, винаги има някой над тебе, който ще те гледа извисоко и ще те презира. Младостта и красотата, които споменаваш, не може никой да ти ги вземе. Само се пази, пази се. Не ги оставяй да те унижават, където и каквото и да работиш.

16.   Гладът е по силен и от тока. На тия времена работата не се подбира. Аз съм със висше образование, но сега бъркам и нося бетон в един строителен обект... Така че срамна работа няма ;)

17.   И аз съм с висше образование, но съм втора година без работа. И не подборам кой-знае колко. Само раб. време ми е проблем, заради децата. Няма срамна работа. Такъв е момента сега. Започни. Ще си търсиш нещо по-добро нататък. Нали е работа. Без пари не се живее.
Наостина е гадно отношението на някой надути пуяци и руси кифли, но смятам, че те го правят от простотия.

18.   Аз съм с полувисше образование, по професия съм учител, обаче работя в хлебозавод, в пакетажа, а преди това в шивашка кооперация. Няма голям избор и е по-добре, отколкото да крадеш.

19.   Боже... Що за глупост? Важното е какъв човек си, а не каква работа работиш... Ако си тъпа кифла ще е срамно независимо каква ти е позицията... Ако си интелигентен, добър човек, няма значение... Тези, които ще те преценяват не по личността ти, а по работата... биха били типичните и аз не знам вече как да ги нарека... повърхностни хора

20.   Не е срамно въобще, достойно и честно е! Успех!

21.   Здравейте, виждам, че темата е стара, но все пак който е работил като камериер/ка би ли обяснил каква е разликата между това да бъдеш една чистачка и това да бъдеш една камериерка, защото тук някои казаха, че било даже по-лошо да си камериерка? ! Защо така?
И какви са недостатъците на тази позиция? Казвате черна работа сякаш е наистина нещо толкова лошо.... Това май ми се струва, че само един простак ще нарече камериера и чистача, че е нещо долно, аз бях чувала даже, как един възрастен мъж, който на хотел не е стъпвал и изкара, че камериерките били леки жени...? ! Надявам се гостите в хотела да не гледат на една камериерка така, че това вече е на зле.

Та имам още един въпрос -навсякъде ли изискват специални униформи и нещо по-специално за камериерка или може и аз като една обикновена млада жена да работя, има ли някакви изисквания за външност и в смисъл иска ли се голяма издържливост тежка ли е много работата, защото аз съм слаба и до сега не съм работела някаква работа при която трябва да вдигам и нося нещо тежко само на каса в магазин съм била, а сега ще търся нова работа и си мисля дали да опитам като камериерка.
Моля някой да пише.

22.   За мен няма срамна работа, освен може би депутат. Макар че знам ли, дори сред тях може да има честни хора... Срамно е човек да се оплаква, че няма работа и да чака на други да го издържат. Аз съм програмист в момента, работил съм и като общ работник, и чинии съм мил в определени моменти. Никога не съм се срамувал. И ако излизам с една жена, ще ми е все тая дали е камериерка или маркетинг мениджър, стига да си допаднем. Виж, такава да ми стои вкъщи и нищо да не прави не бих изтраял. А и докато го работиш това, може да търсиш преквалификация и реализация в по-доходна и престижна сфера.

23.   До 21 - първо искам да те поздравя за нагласата. Срамна работа няма, има срамно неработене.
Аз като студентка съм работила всякаква работа, включително съм чистила тоалетни и изобщо не ме е срам от работата! Днес имам 2 домашни помощнички, един градинар и още много други подчинени във фирмата си, но винаги се отнасям с тях с уважение, а и знам какви изисквания и съвети мога да им дам - с две думи всяка работа си има майсторлък и съм научила също при чистенето тънкостите, защото и да чистиш е майсторлък и не всеки може да чисти качествено и бързо.

Работата като камериерка не е срамна или черна. В началото (първите 1, 5 месеца) обаче ще ти се стори много трудно, защото ще работиш под наблюдение, работата ще ти е нова и има известен натиск по отношение на времето, защото стаите трябва да се изчистят до еди кога си. В началото ще ти е трудно, но после бързо свикваш, защото стаите обикновено са едни и същи и като си изчистила един път по-основно като си имала повече време, после по-лесно ти става. Аз при чистене разпусках дори и медитирах, защото бях и студентка с много трудна специалност и се радвах да чистя. Днес нямам време да си изчистя къщата и имам дом. помощници, но понякога се хващам, че чистя вече чистата кухнята, лъскам си ей така, за да разтоваря...

Била съм и чистачка, и камериерка, но за да се издържам временно и все пак ще ти кажа, че е по-добре човек да е камериерка, макар че е по-трудно в началото, защото в един хотел можеш да направиш кариера - почваш като камериерка, но като се наложиш ще станеш главна камериерка - тоест вече ще следиш работата на другите и няма сама да чистиш, а ако имаш компютърна грамотност ще ти дадат други задължения с времето - да набираш данни, а ако знаеш английски и рецепция, управител и така нататък. Това е една от малкото възможности за необразован човек да направи кариера от долу нагоре.
В туризма като цяло не важат дипломи, а стаж и да се докажеш.

Ако има униформа ще ти я дадат те. Ако работиш на морето искай и безплатно спане и се сприятели с хората от кухнята - така храна няма да плащаш или направо попитай шефовете за останала храна
Ако няма униформа най-удобно е да работиш в черен клин или някакъв разтегаем пангалон, тениска с якичка тип polo shirt или с някаква ризка с къси ръкави (бяла)! Така и е ясно за всеки, че си камериерка.
Но знай, че ако си млада, това няма да е последната ти работа, а както ти казах, ако покажеш качества ще се издигнеш и няма дълго да си само камериерка

Успех

24.   Номер 22 и специално 23 много Ви благодаря!

Ами не знам все още дали ще ме наемат като камериерка, понеже нямам такава квалификация и имам притеснения относно външността си, тъй като съм само 149 висока... , не съм изобщо лицеприятна, отделно имам някой кожни дефекти, белези и винаги са ми създавали проблеми със самочувствието и да бъда сред много хора. А виждам в обявите за камериер/ка изискват умения за работа в екип и подчертавам -приятна външност, което на мен ми липсва, та даже и не съм си помисляляла нещо като издигане в кариерата, хаха, просто се нуждая и силно се надявам да ми дадат работа и да мога да се справя.
И не знам освен в хотел другъде взимат ли камериерки или вече ги водят чистач/ки - примерно тези, които чистят по апартаменти, вили и бунгала-явно там е различно. Май, май ще се отвори шанс за работа само като чистачка. А аз исках камериерка, защото дават настаняване на място и не е да обикаляш и пътуваш в жегата.

25.   до 22/24 от 23
Виж, не знам ти какви очаквания имаш към работата, но те взимат хората да чистиш и подреждаш, не си на модно ревю. Като човек, който спи често по хотелите и у нас, и в чужбина ти гарантирам, че няма никакви изисквания за външност - от доста време у нас камериерките масово са на 50 , така че това, че си млада, мотивирана, ЗДРАВА е достатачно и нещо повече - огромно предимство.

Трябва да имаш добра лична хигиена - тоест да се къпиш 1 път дневно, да носиш чисти дрехи и да си с вързани коси. Това имат в предвид под „приятна външност“ - тоест да не се яви някой без зъби, с брада до коленете и мръсен, миризлив.
Ако имаш проблем с акне специално ти препоръчвам фон дьо тен да ползваш на Руби Роиз - към 18 лв. струва, но покрива много добре гланц за устни приятен, миришещ на чисто парфюм от Рефан и готово.
На интервюто се яви с прилежен черен панталон, бяла ризка и хубаво изчистени дамски обувки, сако дори да е топло.

И защо да не те вземат?
И пак повтарям -длъжността е камериерка, не чистачка, защото е различно от чистене - имаш и други задължения и те обучават също как да посрещаш гости, как да се държиш при влизане в стая, да сменяш леглата, да подреждаш мини бар и така нататък. Много повече е от чистачка
Не се замисляй изобщо, но настоявай за спане и при възможност за храна, но храна ако не дадат ти казах да питаш в кухнята - срамно не е и вместо да се хвърля, ти ще пестиш.
Самият факт, че си младичка е достатачен за длъжността, защото ще си мотивирана, готова да учиш и така нататък. Старите хора са повредени от комунизъма колкото и да е жалко и затова всички работодатели търсим да назначим хора под 30-40 г. Аз имам и хора над 50-55 г., но не са от повредедени, а работливи
Важно е да си работлива, дисциплинирана, мотивирана, положителна и както казах - с добри хигиенни навици и готово.
Успех и умната - сезонът е твой! Бързай да кандидатстваш и смело заминавай!!!

26.   Отново много благодаря номер 25, много си мила. Желая ти всичко хубаво! :)