Спешно ми трябва съвет, мъдрост, помощ
Имах връзка с момиче 2 години и половина така стана, че се разделихме опитахме пак, но не се получи. Минаха 3 години откакто се разделихме. Тя вече е семейна има си дете. Не изпитвам нито гняв, нито завист, но аз не спирам да мисля за нея, сънувам я много често, което е убийствено когато се събудиш сутрин. Едната част от мен вярва, че един ден пак ще бъдем заедно, а другата ме казва - що за глупости си мислиш- та те са семейство. Моля за няколко съвета...

Коментари

1.   Позната картинка.
Насочи вниманието си и енергията си към ДРУГА.
Пък туко-виж те е излекувала :)

2.   Не става ясно на каква възраст си. Ако си на 20 имаш време да преживяваш бившата. Ще ти мине. Ако си над 30 се замисли за свое семейство, че времето лети.

3.   Зависи какви са нейните чувства към теб

4.   Обичаш ли я всичко е възможно

5.   Това, че я сънуваш, не значи, че чак трябва да се филмираш. Не е и нужно да я забравяш, все пак, не си изпаднал в амнезия. Ако можехте да бъдете заедно, щяхте да бъдете. Били сте заедно, после сте се разделили, опитали сте, но нищо не е станало. Продължи си живота без нея. Не, че няма случаи и на събрали се след години, но това не е сигурно, за да се обричаш на мисли по бившата.

6.   Направи си автопсихотерапия. Под формата на няколко мацки една след друга. На мен ми помага безотказно за дълбоки душевни рани. Въпросната автопсихотерапия приключва по естествен път като се влюбиш в следвщата. Но няма как да срещнеш следваща любов, ако не си надживял предишната.

7.   Ще ти задам риторични въпроси - какво те кара да си мислиш, че от 3тия път пък ще ти се получи? Щото си си се променил и си станал неустоим и тя ще си зареже вече установеното семейство заради твоите поредни обещания?

8.   Намери си друга.

Alpha, ж. 28

9.   Не те познавам и не мога да бъда сигурна дали моя съвет е правилен. Според мен в момента си сам и си спомняш за хубавите моменти, за това как ви е било приятно в дадена ситуация и си мечтаеш това да се върне. Колкото и изтъркано да звучи нова приятелка ще ти помогне да се избавиш от това. Някъде бях чула, че не забравяме човека, с който сме били заедно, а се научаваме да живеем без него. Карл Маркс има една много хубава поговорка Битието определя съзнанието. Погрешно е да ти казвам да спреш да мислиш за нея, но трябва да направиш усилие да спреш тези мисли. Как, ти сам ще решиш-но нови приятели и занимания поне малко ще ти помогнат, кой знае може да намериш и своята сродна душа стед тях. Желая ти успех в преодоляването на тези мисли, което наистина е не лека задача
Bucha

10.   На мен ми се случва да сънувам една бивша с която не съм се виждал близо 20години! Винаги след такъв сън няколко дни мисля за нея и дори си мечтая един ден пак да се срещнем, както преди! При нас остана нещо неизказано и все още искам да се свържа с нея, за да и го кажа, но най-вероятно никога няма да го направя! Най ми тежи, че започнахме да се разминаваме като непознати. И аз като теб слагам нещата на кантар и стигам до извода, че и тогава нямаше да се получи нищо, но какво да се прави- немога да заповядам на сърцето.
п. с. Дори не стигнахме до секс

11.   Всичко минава с времето не че забравяш преди години срещнах този когото избягвах дълги години стана случайно доверих му се разказах му част от живота си премълчах за ужасяващи неща от живота си но така и не се стигна до момента на искренност Дай си време Успех

12.   P. s. Aко е щастлива остави я забрави я аз самата забравям любовта си един щастливо омъжен мъж