Тя подозира за чувствата ми
Здравейте,

Преди две седмици пуснах тема "Как да й призная чуствата си? ". Момичето, което харесвам се сближи с едно момче от нашата група и май си стават все по-близки. Не знам точно какви са им отношенията и дали аз не преувеличавам, но двамата вече са излизали няколко пъти, а се познават от съвсем скоро. Вярно май са излизали само с компания, но все пак аз не съм излизал с нея дори така, освен веднъж на кафе. Мисля, че и в момента също са някъде навън, а довечера може да ходят на дискотека. Тя ме покани и мен, но аз не съм за такива места. Как е възможно да има хора, на които нещата им се получават веднага, а аз цяла година да не смея да я поканя на среша и да седя като пълен тъпак. Нямате представа колко гадно се чувствам в момента. Какво да правя? Отчаян съм.

Благодаря предварително!

Моля редакторите да публикуват темата.

Коментари

1.   Автора: Объркал съм заглавието, за което се извинявам. Искам да кажа, че тя не подозира за чувствата ми.

2.   Бреййй, тая тема да не съм я писал аз пиян? В абсолютно същата ситуация съм.

3.   Ами брат, тя те е поканила, ти си отказал... не схващам какво искаш?

5.   Когато искаш нещо, не сваляй очи от него.

6.   Моя съвет е да действаш смело и да покажеш на момичето, че го харесваш и искаш нещо повече. От срам и да чакаш удобния момент, няма никаква полза! Ако и тя те харесва, нещата ще се получат, ако ли не - кофти, но такъв е живота понякога. За това ти я покани да излезете!

>М.31г<

7.   Не идеализирай една мацка и да я мислиш години наред (правил съм го и не е продуктивно ама хич).

Каниш я на кафе, ако дойде почваш леко да я натискаш и ако откликне почваш да мислиш за втора среща. Ако не - следващата. Няма защо да го мислиш толкова много. Нали знаеш: една патка мислила мислила и накрая умряла.

8.   Автора: Освен, че ми е изключително гадно, съм и страшно объркан. От една страна, хем искам да си я избия от главата, понеже знам, че тя не би била щастлива с мен и връзка между нас не би изтраяла дълго по редица причини, хем страшно я харесвам и е едно от най-свестните момичета, които съм срещал, както съм споменал и в предишната ми тема. Какво трябва да направя? Да се боря за нея или да се постарая да я забравя? В момента ми е толкова гадно, задето съм я видял с друг, че все едно чувствам, че сме скъсали. А представете си, какво би ми било, ако тръгнем заедно и в действителност скъсаме.

9.   Отново съм 7. Както казах мисленето в такива случаи е противопоказано. Аз съм изпадал в такива ситуации. Мисля си за някое момиче, идеализирам я, почвам да си представям как сме заедно. Представям си по какъв романтичен начин си прекарваме времето и така нататък... Хората затова са казали "филм". Т. е. филмирал си се. Както и аз съм се филмирал много пъти. Нещата никога не изглеждат така, както си ги представяш в мечтите и идеализациите.

Затова вместо да си избираш да страдаш, си избери нещо по-продуктивно. Аз като изпадна в такива идеалзиации започвам да играя компютърни игри и ми е много по-добре. След няколко часа игра вече гледам на момичето по съвсем друг начин :) Т. е. разсейвай се с нещо.