Обрязан пенис..?
Здравейте! Момче на 14 години съм и от време на време чета по някоя статия, но попаднах на една свързана с обрязаните пениси. И бих искал да с обрежа в скоро време, а не съм правил и секс. Поговорих с мама и тя ми обясни, че е по хигиенично, но нещото като конец, което държи кожичкат може да с скъса и по време на секс. Има ли момчета и мъже, които са се обрязали на моята възраст или по-стари.

Коментари

1.   Аз съм на 21 и преди 5г. ме обрязаха по медицински причини но мога да ти кажа, че обрязаният пенис изглежда много по добре от тоя с кожичката! Много по одбре изглежда, по хигиенично... От начало може да ти е малко некомфортно но се свиква! :)

2.   Хигиенично е да си го миеш редовно. Обрязването е осакатяване. Ще съжаляваш, когато пораснеш, ако се оперираш сега.

6.   Хигиената няма общо. В другият случай издърпваш количката и се минеш. Дори кожичката предпазва от навлизането на бактерии в канала. По-скоро липсата на вода в пустините, религия са причините.
Обрязването с лазер е добър вариант. Това с конецът и скъсването са неверни неща. Няма такова нещо.
Не виждам причина на 14 да мислиш такива неща. Можеш да го таправиш по-нататък, когато вече си правил секс и узрял за такова решение.

7.   Майка ти не е наясно какво означава обрязване. Не се отрязва само "конеца", а кожичката, която покрива главичката му! И няма никаква опасност от скъсване при секс.

8.   Приемам, че премахването по приумица на каквато и да е невъзобновяваща се телесна част е вредно за организма.
Ж30

9.   Мъж на 30. Обрязах се поради медицински причини - фимоза (свиване на кожичката отпред и трудно забелване). Мога само да кажа, че ако знаех колкото по-добре е да съм се обрязал още като пеленак. И секса е по-добър, и е по-хигиенично. Само да кажа, че като се обрежеш главата губи свърхчувствителността си и можеш да ебеш колкото си искаш, аз клатя по над час и свършвам когато видя, че й и омръзва и каталясва горката :), а това повярвай ми е много голям плюс за всеки мъж.