Дали е женкар?
Здравейте! Момиче на 25 години съм. Миналата седмица бях на среща с едно много готино и чаровно момче на същата възраст, но имам известни притеснения относно него. Та ето я ситуацията малко по-подробно: Запознахме се в Тиндър (откъдето тръгват и част от предразсъдъците), разменихме фейсбук и почти веднага се разбрахме да излезем с идеята, че е по-добре да се опознаем на живо, отколкото да пишем напразно дълги романи в нета. И така и стана. Преди да се видим бях леко скептична и без никакви очаквания, а и ми беше първата и единствена среща от това приложение. Срещнахме се в уречения ден и час, но още от началото нещо ме смути леко - докато пресичахме улицата, той си постави ръката на кръста ми, което най-вероятно не е нищо, но ми е странно човек, който за пръв път виждам да го прави. Но да игнорираме това. Седнахме в едно заведение и си поръчахме по чаша вино. След първите леко неловки 15-20 минути разговорът потръгна доста приятно и естстествено, докато в един момент започна да се усеща, че се появява някаква двустранна химия и нещата ескалираха. Към края на престоя ни в заведението вече ръката му беше върху моята. Второто нещо, което ми се стори странно, бяха комплиментите, които ми отправяше - повечето бяха ок, но тези адресирани към външния ми вид звучаха някак пресилено и неестествено (не че не се харесвам или нещо от сорта, но със сигурност не съм по-хубава от актрисата, която обсъждахме ). Когато си тръгнахме от заведението, той настоятелно предложи да отидем още някъде. Възнамерявах да се прибера след това, но ми беше адски приятно в компанията му и си казах "какво пък толкова" - и отидохме в едно малко и уютно барче. Там всичко продължи супер, оказваше се, че си приличаме в някои свои странности и така нататък. Но имаше още един жълт картон - той ми сподели, че досега не е бил във връзка, при която да е бил влюбен в партньорката си - влюбвал се е 1-2 пъти, но само несподелено и без развитие. Не знам по каква причина допускам, че това може би не е добър знак. Та.. нещата продължиха да ескалират, той се опитваше да осъществява все повече физически контакт - да ми топли ръцете, да ми докосва коленете. В един от пиковете на разговора се опита да ме целуне, но аз деликатно се извъртях. Той повтори този опит още няколко пъти, но аз все се дърпах. В края на вечерта вече стояхме гушнати и се милвахме леко, и всичко беше супер. Ала той ме целуна нежно по врата и реших, че това вече е прекалено, затова настоях да тръгваме, под предлог, че трябва да ствам рано. Това си беше червен картон, тъй като аз не търся просто някаква еднократна забивка или мимолетна авантюра, а целувката по врата обикновено казва "желая те". Докато вървяхме към такситата се държахме за ръце, накрая се прегърнахме за чао, каза ми да му пиша като се прибера, и така приключи над 6-часовата ни среща. Бях в толкова приповдигнато настроение, че едвам заспах. На следващата сутрин ми написа, че е било чудесно, а за толкова кратко време.. и аз му отговорих в същия дух. След това цял ден, и на следващия ден - ни вест, ни кост, ни един написан ред. При което аз започнах да си задавам някои въпроси - дали пък не е търсел секс за една вечер и поради липсата на развитие това да е било прощално съобщение, дали пък се е отказал, защото не съм го целунала ( на първа среща не е ли пък прибързано..? ), дали не е просто някой женкар (има излъчване на такъв), дали пък химията не е била само в моята глава, дали прегръдките не са били прибързани и да е останал с лошо впечатление... но в крайна сметка след 2 дни ми писа, че си милел за мен.. драснахме няколко реда, защото му казах, че съм заета и не мога да пиша и се разбрахме да се уговорим за нова среща като се върнем след Коледа. Отново 2 дена нито дума. На Коледа се реших да му пиша и да му я честитя първа, при което разменихме само пожелания и това беше... срещата - фойерверки, чатът - направо липсва такъв. Реално много ми допада, но не знам дали идеята е добра, защото ме е страх да не се опаря. Премислям го твърде много, но не знам кое как да тълкувам вече, така че ще се радвам на безпристрастно странично мнение.
Благодаря за вниманието и весели празници на всички :)

Коментари

1.   Авторката: В допълнинение да поясня само, че вече се разбрахме да излезем в събота, аз предпочетох да е по обяд или ранния следобяд, и той се съгласи .. поне засега.

2.   Баш си е загорял за секс. Тези, които налитан на първа среща така нахално (след твой отказ е продължил да настоява за целувки т.н.) са просто които нямат какво да предложат, пък загорели и две не виждат.
Много правилно си преценила човека и ситуацията!
Да ходи да блъска злобарки на порно, а ти продължавай в търсенето.
Много е важно мъжът да ИСКА да бъде опознат, да опознава също жената, да уважава дистанцията докато трае времето за опознаване и също желанието и на жената за целувка т.н.
Този направо си е бързал да ти го развее под носа защото няма други намерения, пък най-вероятно и няма какво изобщо да предложи освен органа който ВСИЧКИ мъже имат.
Но ти търсиш и нещо повече от една пишка.
Разкарай го!

3.   Това, че е бил с жени, които не е обичал, само може да ти покаже, че е използвач. :) Хич не го идеализирай и не му приписвай някакви мними качества, които няма, само защото изглежда добре.
Търси секс, авантюрка някаква, човекът, или рибка, която да му клъвне по-дългосрочно, че да не седи на сухо, докато намери заветната споделена лебофф.
Той ако беше се влюбил в теб, щеше да разбереш първа.
Мъжете ги тряска рязко за минути.
Такива филми, да ходите 5 години и да го чакаш да се влюби - няма. Или веднага, или хич.
У лЕво.

жена над 30.

4.   От написаното ми звучи като добре заучен женкар, но не се знае питай го какво търси във връзката си с теб, но без да му даваш идея че си търсиш сериозен.

5.   Мила, иска само секс. Все пак не забравяй къде сте се запознали. На мен винаги ми правят лошо впечатление мъжете, които още на първа среща се опитват да осъществят какъвто и да е физически контакт. Мразя натегачи и ги режа.

7.   Задай тези въпроси на него, не в прав текст разбира се!
Деликатно!

Дон Жуан

8.   От далече си личи, че е женкар! Не се занимавай с него.

9.   Бий му шута и прекратявай, такива бързачи са ясни

10.   Любовта не е чат. Този мъж иска направо по естество.

11.   По това, което пишеш разбирам, че си интелигентно, умно и добро момиче. По описаното за момчето - просто не те заслужава. Трябва ти по-умен мъж. Ж, 26

12.   Неслучайно хората са измислили лафа за женската логика. Специални новини за авторката и други подобни заблудени девойки - ако някой мъж е "женкар", ще го разберете след като ви е изчукал и оставил. До тогава ще ви говори и прави това което искате да чувате. Подобни мъже "усещат" жените, най-малкото поради големия си опит.
Споделянето на лични неща от сорта на това че никога не е бил влюбен някой или в "сериозна" връзка говори точно обратното - липса на особен опит с жените. Но естествено почти всяка на която е споделено подобно нещо го приема по грешния начин.
Иначе и във втори клас сигурно сме се целували на "срещи". Никой не казва да си лягаш с него на 1 среща като не го усещаш, ама това дърпане като ощипана девойка е меко казано неадекватно. От мъжка гледна точка може да се приеме като липса на интерес от твоя страна, или просто на това че не знаеш какво искаш. И двете не са в твоя полза.
И като за последно - от много мислене файда няма. Което не значи изобщо да не мислиш, но по-добре действай на усещания.

13.   Не може да се действа спрямо усещанията, това е дебилизъм, трябва с разум, после с усещане. Иначе ще има рев и сополи. ;)
Авторката не си е намерила сърцето, нервите и времето на боклука, че да се занимава с несериозен човек - търси половинка, 12-и!
Гле'й си ти себе си.

14.   Здравей! Напълно възможно е в бъдеще да проима чувствата към теб, но реално до момент не изглежда така, защото ако един мъж търси нещо истинско към някоя жена, то тогава ще я търси не само за да се видят, ами най-малкото за да разбере как е, какво прави, нещо повече за нея. Това че те търси само за да излезете може да означава, че просто секс, отделно и това че е търсел физически контакт с теб още на първата среща показва, че намеренията му не са сериозни. Според мен ако компанията му ти е приятна и искаш да продължиш да се виждате е хубаво да го направиш, но трябва да имаш едно наум.

17.   На мен ми изглежда pickup artist... Щом много те е очаровал, най-вероятно е такъв. Принципно тях ги учат да търсят отрано физически контакт, защото той е важен жената да допусне мъжа. От говорене файда малко... Повечето наистина естествени мъже (не това което жените приемат за "естествени") обаче биха се притеснявали на първа среща да са толкова агресивни. Този е уверен и явно е знаел какво прави. Бързал е, щото има и други в списъка... Така че, не, не е женкар, професионалист е...

18.   Просто не мога да повярвам какво чета: момчето взело, че докоснало авторката на първа среща и пробвало да я целуне и вече го изкарахте по-черен от Дявола едва ли не. Да не сме станали част от Саудитска Арабия? Момичетата, с които съм имал връзка, са ми казвали, че, ако момчето, с което излизат не ги целуне до втората среща, просто го режат и не се занимават повече с него, а те са стойностни момичета. Тук са се събрали някакви мъжемразки, които сега искат да си го върнат на мъжете, прецаквайки възможната връзка на авторката.

Човекът бил излизал с жени, в които не бил влюбен и затова бил използвач. Нима трябва да чака да се влюби първо и след това да покани момиче на среща!? Номер 3, нима ти не излизаш с мъж, ако не си вече влюбена в него?
Не бъркайте харесване с влюбване. Нормалният ход на нещата е: харесване -> излизане, опознаване (евентуално и секс, не сме в Средновековието все пак) -> влюбване.

Виж, авторке, ти си изправена пред вечната женска дилема. Най-вероятно си нормално момиче и имаш горе-долу същите критерии за един мъж каквито имат и повечето жени. Следователно, ако един мъж те привлича, то той най-вероятно привлича и другите жени. Това е факт и няма как да бъде избегнат, освен ако не го заключиш някъде, така че да не контактува с други жени. "Женкар" е мъж, който се харесва на жените и има успех с тях. Може да си избереш и мъж, който не е "женкар". Такива има много, но най-често си седят сами с години, защото за жените те са скучни, няма привличане и най-много да станат приятели. Може да си избереш и такъв, но тогава няма да я има тази "двустранна химия", това "приповдигнато настроение, че едвам заспах". Няма лошо да раздаваш жълти и червени картони наляво и надясно, но замисли се, че другата страна има право на същото и най-вероятно го прави. Ако една жена е прекалено мнителна, това се усеща. Нима един мъж би искал да започне дългосрочна връзка с жена, в чието присъствие винаги трябва да претегля всяка дума, ще се чувства като на съдебен процес и никога не ще може да се отпусне, да сподели интимни неща?
Донякъде и сама си противоречиш. Твърдиш, че търсиш сериозна връзка. Казваш, че съмненията ти идват отчасти от това, че сте се запознали в Тиндър. Но нали и ти си се регистрирала в Тиндър. Какви сигнали изпращаш ти? Щом сама казваш, че Тиндър има такава слава, а ти искаш сериозна връзка, то тогава защо имаш профил там?

Номер 2, злобата ти направо се стича от коментара ти. Има две възможности: права си и момчето е женкар или грешиш. Ако е женкар (т. е. мъж, който има успех с жените), то той няма "да ходи да блъска злобарки на порно". Това правят мъжете, които не привличат жените. Ако грешиш, то авторката изпуска човек, с когото имат "двустранна химия".

Да, аз съм мъж и мнението ми със сигурност не е обективно, но това може да се каже и за останалите мнения тук. Хубаво е обаче човек да погледне нещата и от другата страна. Без това няма как да се гради една хармонична сериозна връзка.

19.   №18, чети какво е написала авторката.
Мъжът никога не е обичал жените, с които е имал връзка!
Какво означава това, анализирай, моля.
Вкратце, ако може. Не разтегляй локуми като жена.

3-ти номер съм.

20.   № 3(19), ти знаеш ли въобще какво значи думата „използвач“? Май не си наясно, така че най-добре провери в речника. Това, че е бил във връзки с жени, в които не е бил влюбен, не го прави използвач. Нито ти, нито авторката знаете какво точно е било естеството на тези връзки. А жените в тези връзки влюбени ли са били? Ако не, то те също ли са използвачки? Да не говорим, че любов е нещо много относително. Това, което за теб е любов, за него може и да не е достатъчно силно, за да се нарече така.
Да, правил е секс с жени, в които не е влюбен. Е, и? Какво от това? Сексът по взаимно съгласие (с или без любов) е нещо, при което и двете страни както взимат, така и дават. Същото се отнася и за една връзка, при която има взаимна любов. Колкото едното е използване, толкова е и другото. Идеята, че при секс без любов, видиш ли, жената била използваната, а мъжът - използвач, говори за много нездраво отношение към секса и подхожда повече на някоя монахиня, отколкото на модерна жена.

Момчето, с което авторката е била на среща, не изглежда да е женкар дори и да се мисли за такъв. В противен случай щеше да знае какво трябва да говори и какво не, докато той съвсем наивно си е изпял едва ли не и майчиното мляко. Нищо, сега, като го отрежат, може и да му дойде акъла в главата и следващият път ще знае какво не трябва да се казва. Само че после такива като теб и авторката да не реват по форумите, че мъжете лъжели.

Колкото до „вкратце“-то - не, не може „вкратце“. Който го мързи да чете, да не ходи по форумите.

21.   Авторке, прочетох всички коментари.... съвета ми е да прочетеш много добре коментара на номер 18 ти.. и се надявам да го разбереш правилно.

... жена съм. ( да не помисли, някой, че съм мъж и за това съм солидарна с номер 18 )

23.   Има задълбочени хора, има и повърхностни хора. Има по-опитни и по-неопитни.
Повърхностният мъж ще говори и прави това което искаш да чуеш за да те вкара в леглото бързо. Ще ти пуска ръце и ще те целува на първа-втора среща. Задълбоченият мъж ще получи сигнал от сърцето си кога да те целуне и прегърне - може да е и след 5 години.
Очевидно е момчето е повърхностен сваляч, момичето е задълбочено, неопитно и чистосъдечно.
Момчето ще разбие сърцето на момичето.

24.   Авторке как се развиха нещата.