Остави ме сама на празниците
Здравейте,
Момиче на 20 години съм. За пръв път пиша история тук, но наистина имам нужда от съветите ви!
Ще се опитам да бъда кратка. Имам приятел от 6 месеца, много е мил, грижовен и прочие. Поради основателни причини имаме възможност да се виждаме само през уикенда. Семействата ни са далеч от града, в който сме, аз живея сама и през уикенда той остава при мен. До този момент не съм се съмнявала в любовта му, нито в думите му, но..
Началото на месеца стана ясно, че за празниците ще работя. Беше ми изключително тежко да приема че на най-семейните празници ще бъда сама, но нямах кой знае какъв избор. Приятелят ми обаче ми каза, че тъй като се събират всичките му роднини е важно да се прибере, но ако много съм била искала щял да остане. Естествено, че го изпратих вкъщи, никога не бих си позволила да го отделя от родителите му, особено по празници. След като той си замина почти не се чувахме, той беше ангажиран да се види с приятели, с роднини т. н. На Бъдни вечер през деня се чухме, като той каза че аз съм се държала глупаво, че никой не ми е бил виновен че съм била на работа, той нямало какво да направи, да не съм била мълчала като ми звъни. Нямам представа, защо го каза, възможно е да съм била по-дръпната, тъй като наистина ми беше много мъчно, че няма при кого да се прибера, че ще вечерям сама, че родителите ми се тормозят, че мен ме няма. След като му обясних как се чувствам и се извиних за поведението си (въпреки, че не знам кога е забелязал, като от 3 дни беше забравил че има приятелка) той каза, че няма да ме остави сама на Бъдни вечер и ще ми се обади за да си поговорим докато хапна. Чаках с часове, обади се в 23:30 бил излязал, щял да пийне, нали няма проблем, щели сме да се чуем на другия ден.
Той знаеше колко много важни за мен са тези празници, както и как се чувствам.
Плаках цяла нощ, на Коледа станах и отидох на работа, чухме се за малко през деня, като той бързаше да ми затвори, защото отново имаше някакъв ангажимент.
Моля ви, кажете, какво мислите за постъпката му? Аз съм ефектирана, и може би приемам нещата по рязко? Този мъж обича ли ме наистина? Имам ли бъдеще с този човек?

Коментари

1.   Не може да се съди за някой само по тази постъпка. Млада си, но се налага да пораснеш. Аз също съм работила на смени и съм била на работа на рожд. си ден, на нова година и т. н. Тогава много разсъждавах кой кога работи и си дадох сметка, че много хора работят на смени и не са с близките си. Ако толкова те тормози факта, че не си с близките си, просто си потърси друга работа. Момчето не го наритвай сега, а виж как ще се държи и тогава си прави кардинални изводи.

2.   Остави го да се види с техните, недей да си твърде обсебваща.
Твоите нужди са си твои и той не може да ги задоволи.
Просто ти се е искало да бъдеш със семейството си, но не си могла.
Никой няма вина за това.
Не го обвинявай, нито него , нито себе си и го остави малко да те търси, да си му интересна.
Спри да му звъниш, поствай си снимки от разни срещи с приятелки или селфита, на които изглеждаш страхотно и като цяло, бъди уравновесена и щастлива без него.
Никой партньор не може да те допълни, ти трябва да си цяла и да можеш да бъдеш сама, дори да си щастлива сама със себе си.
Това е признак за зрялост и добро самочувствие.
В противен случай той ще те вземе за твърде задушаваща личност и няма да иска да бъде покрай теб дори и през уикендите.
Така би било с почти всеки мъж.
Просто се успокой, отдръпни се, работи си , живей си добре и ако е писано, ще се получи.
Ако не, един мъж ли е на земята ? ;)

3.   Виж какво, мила, ти не си центъра на Млечният път, той не ти е длъжен с нищо! След като са ти много важни празниците и чувствата ти- да не се беше съгласявала да работиш! За твоите решения него държиш отговорен! Той си е отишъл у дома, роднини, приятели и т.н. емоции, с теб ли единствено да се съобразява?! Много се опитваш да го контролираш и от една дреболия- хоп!- имам ли бъдеще с него?! Моля?! Ти няма да имаш бъдеще с никого, ако само ти се считаш за важна във връзката! Успокой се и помисли, не е нужно от мухата слон да става и да му вгорчиш живота или да му разваляш празничното настроение. Ти избираш как да се чувстваш, това не зависи от никой друг! Успех!

4.   Мило момиче, след като не си приоритет №1 за този човек, няма как да очакваш да имаш бъдеще с него. Не че не те обича, обича те по свой си начин явно, който се различава от твоя, просто на стълбичката му ти не си на първо място. Ще е хубаво да си поговорите кой как разбира любовта. За справка погледни тук http://www.spiralata.net/kratce/index.php/psihologiya/393-garichalman

Разберете кой "любовен език говорите" и ако не си пасвате, явно ще имате проблеми. Ние с приятеля ми се препокриваме и например още преди да тръгнем, когато бяхме в периода на опознаване и звънене по телефона, той дори докато беше на работа, намираше време да ми се обади през 2-3 часа, само за да ме чуел. Казваше, че искал да слуша гласа ми и му харесвало, говорели сме си по 2-3 часа по телефона до 12 през нощта и не е искал да затваря! Именно още тогава разбрах, че държи на мен и аз съм му приоритет. До ден днешен не ме разочаровал! Заедно сме от 2 години и половина почти.

Според мен заслужаваш някой, който ще държи на теб, в очите му ще си най-ценното нещо и колкото и да е зает, винаги ще намери време за теб!
Успех!

Ж, 26

5.   Това е просто един ден, отминал... Не го мисли, не се разстройвай, и двамата сте прави всеки за себе си.. росто ти е било самотноооч.... гледай напред...

6.   Не приемаш навътре нещата. Съвсем адекватно реагираш.
Никога не му позволявай да ти внушава, че когато те наранява, вината е твоя. Постъпил е егоистично, и затова те е обвинил, за да измие ръчички.
Съвет не мога да дам, но ще споделя какво се случи на мен, може да си направиш извод на база моя опит:
Година и нещо имах ''връзка'' с индивид, който ме третираше по същия начин. Остави ме, като ми изневери и ми призна, че не ме обича. Не ме е обичал през цялото време, била съм ''удобна'' за момента. И през цялото време имаше знаци за това, но аз все се самоубеждавах, че няма идеални хора, че е труден характер - типична женска глупост и наивност, от моя страна.
Ако има и други подобни случки между вас, а съм убедена, че има, е вероятно да не държи на теб.
Имай предвид, че не е необходимо някой да те обича, за да се държи добре с теб, което генерално ''говори'' за натюрела на твоя любим.
Щом сте във връзка, а не получаваш нужното уважение, обич и подкрепа, коментарът е излишен.

7.   Не те обича, съжалявам.

8.   Виж какво момиче .... Коледа все пак е семеен празник .... Той е длъжен да бъде с техните ..... Ти си му просто гадже ..... Не си прави велики изводи, че не те обича ....Просто отношенията не си ви влезнали във фаза на дълбоките Води .... Никой не е казал, че това няма да стане .... Нали ?!?

9.   Стига сте оправдавали тази постъпка, която е абсолютна липса на истинска любов! Разберете го, всичко е до приоритети!

11.   Не те обича и не смятам, че си му приоритет.
Нямаш работа с такъв човек.

12.   Ти не го обичаш,обичаш само себе си,егоист си...!
На всеки се случва да е на работа по празниците,ПРЕСТАНИ да мрънкаш и да се имаш за жертва.
Най-важното е семейството,ти си била на работа,а той е отишъл при семейството си,какъв ти е проблема?
Искаш да те чака,докато не привършиш работа ли?
Не е длъжен да стои постоянно на телефона,докато е БЪДНИ ВЕЧЕР и КОЛЕДА,той ти се е обадил,това не е ли по-важното за теб?
Ако е искал нямаше да ти се обади,и щеше да си кара дните със семейството и приятелите си.
Не сте от 1,2 или 5 години заедно,за да си афектирана и обидена.
Момчето нищо грешно не е направило,съжалявам,но работи над себе си.

13.   Разкарай го този мухлъо. М 43

14.   Ммм да не те обича ,гарантирам!

15.   Никъде не прочетох момичето да изисква от приятеля си постоянно и стопроцентово внимание. Това, което аз разбрах от нейната история е, че се е чувствала самотно. Да, вероятно бидейки сама на празниците се е чувствала малко по - уязвима и чувствителна, в което лично за мен няма нищо лошо. Не мога да разбера защо някои хора я нападнахте. Много е лесно да си стоите в уютния дом, с чаша вино до елхата и да я обвинявате защо била на работа... ако има достатъчно пари дали щеше да отиде на работа? ! Много е лесно отстрани. Спрете да съдите и да обвинявате. Човек, който пише тема тук има нужда от подкрепа, не от назидание!
Авторката, разбрах те как се чувстваш. Съжалявам, че така са се стекли обстоятелствата при теб, в този момент, но знай, че няма винаги да е така. Нормално е да се чувстваш по този начин, но аз лично го отдавам да факта, че са ти се струпали няколко фактора - работа и самота по празниците. Опитай се да си починеш и да видиш нещата не толкова емоционално. Другото което е, малка си, предполагам, че и приятелят ти не е кой знае колко по - зрял от теб. Може би наистина не осъзнава какво ти е и затова не реагира докрай адекватно на нуждите ти. И да, защото знам, че някой ще ме нападне за това, което написах... когато двама души са заедно е НОРМАЛНО да се грижат един за друг - кой как се чувства, дали е добре и ако не е... с какво може да му се помогне. Така че по повод на това, че той не и бил длъжен с нищо мога да кажа само това, че човек, който не е обичал истински разсъждава така. Когато обичаш... наистина не се чувстваш длъжен, просто правиш всичко от душа и сърце. Мило момиче, Весела Нова Година. Опитай се само да разбереш и другата страна, без упрек, без обвинения. Човек има две ушенца и една уста, за да слуша повече, отколкото да говори :) Можеш много неща да разбереш, питай и слушай. Успех!

16.   Напълно съм съгласен с Н. 3, много добре те е анализирал. Една 20 г. разглезена жена, която си мисли, че всички мъже трябва да й целуват краката. Цяла нощ плакала защото не й се обадил докато тя хапвала. Чуй Господи, тя не може дори сама да си похапва. Каква трагедия само тц, тц, тц. И аз ще кажа, че ти няма да имаш бъдеще с никой нормален мъж. Много мил и грижовен, но да те остави сама да си хапваш О, това е непростимо. Какви жени имало.

17.   Благодаря на всички Ви!
Колкото до това, дали вината е моя, смятам, че сте прави. Не твърдя, че съм идеална, пък явно и наивността ми е голяма. Все пак който, както си го направи, нали? !
Авторката

18.   Тези празници май повече разделят хората, отколкото да ги събират... Имаше друга която пък се оплакваше, че приятелят и гледал зарята вместо да я целува :)... Трета - че тя трябвало да гласи трапезите, пък приятеля чакал наготово...

Съгласен съм, че случаят тук е по-различен, и особено в днешно време има толкова средства за комуникация, че не е оправдано в този случай да ти обърне толкова малко внимание. При положение, че си направила компромис да го пуснеш, и при положение че се срещате от толкова кратко време, т. е. не сте сигурни все още в другия.

Но трябва и да си дадеш сметка, че повечето мъже на 20 са такива... Мъжките и женските емоции и изживявания са различни. Дали те "обича истински", и дали знае как да се отнася с теб, какво ти преживяваш, са различни неща. Затова трябва да откриете това нещо наречено "общуване". И чак като поговорите, разберете гледната точка на другия, да ревете из тези сайтове... Обясни му как си се чувствала, нека той прецени за себе си поведението си. Аз като по възрастен мъж смятам, че той не е постъпил достатъчно добре в този случай, но не очаквай той просто да го знае. Подобно на другите две момичета които очакват момчето да се сети, че момичето искало да бъде целунато на зарята или да му помогнат в готвенето. Отворете си устата и говорете... Като видите неговата реакция, тогава ще разберете дали ви обича или не...

19.   Бий му шута Веднага. Мъж или жена да не ти дава да го/я търсиш или той/тя, теб да не те търси веднага го/я отсвири. Няма по голямо унижение от това