Не искам да съм ничия слугиня, нито робиня...
Замислих се, че не само българските мъже, ами голяма част от мъжете - особено балканските, като се оженят или заживеят с жена изведнъж стават хладни, егоистични и готованковци. Разбирам те да плащат всичко и да ходят с някоя “щастлива домакиня” или “златотърсачка”, тогава да изискват. Но се замислих сериозно искам ли да се задомявам. Отговорът е НЕ, не и за такъв типаж. Жена програмист съм, обичам си работата и изкарвам достатъчно за един щастлив живот. Един ден бих искала деца, но не и на този етап. Но като гледам ще осиновявам при възможност. Не си се представям омъжена за мъж, който ме приема за слугинче и секс робиня. Защо трябва все ние да готвим? Да перем и неговите неща, а ако той го направи веднъж да се приема за голямо постижение? Какъв е този двоен стандарт? Като самостоятелна и успяла за себе си жена, не бих застанала на това място. Това ще е крачка надолу, не нагоре. Това не е еманципация, просто живеем в 21-ви век. Бях възмутена от историята на някакъв пикльо, който очаква приятелката му да готви и оправя всичко по празниците, а той не й благодари даже? Че на мен за какво ми е такъв плазмодий? Чист паразит, а и едва ли изглежда като Брад Пит, че да го търпя. Това ли сте мъжете? За мен е срамно! Или пък тези, очакващи редовна орална любов, а тях ги било гнус? Жената за всичко ви е длъжна явно.

Коментари

51-62 от 62

63.   За жалост по мои наблюдения в България наистина има доста мъже /не казвам, че всички са такива/, които смятат, че жената трябва да бъде едновременно чистачка, готвачка, камериерка и гледачка на децата. И някой лев все пак да изкарва, което в повечето случаи означава работа на пълен работен ден. А в събота и неделя - бегом на село, да спретне някой и друг буркан зимнина : )))) Така де, като е непрекъснато ангажирана, не й остава време да мисли за глупости : )))
Я да ви попитам, коментирали по темата мъже, колко от вас някога са купували цветя ей така, без повод, на жена си или на гаджето си /любовниците не се броят/. Уважение трябва да имате повече към жените, уважение...

65.   61, разбрахме твоята нужда вече, де! Искаш прислужница, в замяна ако се наложи някой път ще и надуеш гумите на колата, даже може да набиеш два пирона у дома. Браво на теб!
Само остава някоя да се навие!
Само не се чуди ако се появи такава и все пак си "хортува" и с мъж...

66.   Май, май се опитваш да скриеш от самата себе си това, че за нищо не ставаш и никой нормален мъж не би те погледнал. Гроздето кисело, един вид.

Ха-ха, дете щяла да си осинови! Та на него да му бъде слугиня и робиня... Как ли не? И какво ще си осиновиш: циганче, дете на безотговорни родители, които не могат да си гледат детето, или дете на родители, починали от рак? Защото децата наследяват склонностите на родителите си. Какво очакваш да израсне от семе с неизвестен произход? Гениален програмист ли? Му-ха-ха-ха-ха!

За какъв "щастлив живот" бълнуваш, след като няма да имаш нито емоционален, нито сексуален такъв, нито дори най-просто общуване с друго човешко същество? Вибраторът и фейсбука няма да ти решат проблема. Та ти дори няма да изпълниш основното предназначение на всеки жив организъм - ДА ПОДОБРИ и ДА ПРЕДАДЕ по-нататък гените си! За да ги подобриш, трябва да комбинираш гените си с мъж, а за да ги предадеш - трябва да родиш дете. Всяка циганка е стотици пъти по-реализирана от тебе в това отношение.

Твоето бъдеще е невроза, депресия, кабинета на психолога, психиатрията или самоубийство. Ще стигнеш до там, че да се чудиш защо уж всичко си имаш, пък всъщност нищо си нямаш и чувстваш една огромна, убийствена празнота вътре в себе си.

Хе-хе, хората (МЪЖЕТЕ), които са проектирали и построили жилището, в което живееш, организирали работата, която работиш, измислили, разработили и произвели компютъра, с които работиш, посели жито, ожънали, смлели, опекли и доставили ти хляба, който ядеш да не би да са ти слуги или роби?

Хе-хе, хе-хе-хе! Като си научила един занаят и изкарваш малко повече от другите, да не мислиш, че си хванала Господ за шлифера? Ходи се скрий някъде, и зарежи час по-скоро детинските си разсъждения, че само след 10-ина години такива трески ще те затресат, че свят ще ти се завие!

67.   Н 59
Пазарува с парите, изработени от нас-т. е. помощи. Нищо не работи, но трето дете се гласи да прави.

68.   Всичко идеално. Но проблема на почти всички жени(не важи само за жените помежду другото) подобни на авторката е че се мъчат да обърнат пирамидата на Маслоу наопаки(справка в Гугъл за незапознатите).
Общо взето бъркат причината и следствието. Човек не работи за да се реализира и за публично одобрение, а за да си осигури по най-добрия начин основните нужди - подслон, храна, секс, комуникация. Когато се прави в обратния ред, обикновено последиците са психични проблеми. Това че "светът е такъв" може да се оправдавате колкото искате с него докато си пиете успокоителните(в най-добрия случай). Изобщо не е случайност че 2 от 3 човека напоследък имат нужда от психиатрична помощ, а доста са си направо неспасяеми случаи и намират отдушник в алкохол, наркотици, секс, и изхода често е фатален.
Поради същата причина в страните с по-развита социална политика(по западна Европа предимно), младежта се превръща в безмозъчна паразитна маса в болшинството си, подобно на циганите по нашия край.
Но както и да е. Така или иначе не мога да разбера едно елементарно за мен нещо - след като ви е проблем да положите елементарна грижа за някой, защо живеете с него? Така или иначе повечето хора са си самодостатъчни вече. Като ви е толкова проблем да сготвите за 2-ма вместо за себе си и да пуснете малко повече дрехи в пералнята, стойте си сами и се виждайте като ви засърби да се начешете. Не е толкова сложно. Иначе това че ви мързи да вършите неща, които така или иначе ще правите ако сте сами, е нищо друго освен явен признак че нямате никакви чувства към този с който сте, освен може би сексуални и евентуално да ви допада да си делите сметките с него.

71.   Авторке, всички сме попадали на кофти хора, де да можеше да става от раз тая работа, света щеше да е перфектен. Има много читави хора и мъже и жени в тая държава, стига така сте говорили общо за милиони хора. Лошото при теб е, че някой ден може да изпуснеш добър човек само заради тази си предубеденост. На теб не ти трябват всички мъже, а само един, затова зарежи общото и се фокусирай към някое хоби или нещо друго, където ще срещнеш хора с подобни на теб интереси. Аз например обичам планиските походи и да карам ски. По тези места имам контакти с хора от цяла Българиа и всякакви професии, там има мъже които са точната противоположност на описаните от теб. Това ти го давам само за пример, ти можеш да се насочих към каквото ти е на сърце, но просто трябва да смениш средата малко и ще видиш, че ще ти се получат нещата.
Относно заглавието на темата, ти не си родена в Афганистан та да ставаш робиня и прислуга, естествено че няма да си, тия неща с домакинската работа си ги изяснявате, големи хора сте.
Успех

72.   61, искаш да си мерим заплатите ли!? Ами давай, ама ЧЕСТНО! Макар, че няма никакъв смисъл да се меря с теб, не жиеея с теб ( и слава богу), вече казах, че с мъжа ми печелим около 50:50 и това е моделът у дома. Най-нормалният възможен модел. ..

73.   66 - Без приноса на жени като Грейс Хопър, Ана Хувър и Ада Ловлейс (дъщеря на Лорд Байрон - колко разнородно таланти от едно семейство! ) и редица други, нямаше да имаме компютри.

Ти гледаш на жените, като разплодни животни. Ти си един типичен простак, който винаги се опитва да накърни и омаловажи другите, просто ей така, за да им е кофти. Не само, че авторката е по-умна от теб, ами изкарва и повече от теб, но ти всячески се опитваш да намериш нещо, с който да я приравним със себе си. С Арсенал от нападки и селски клишета, се опитваш да продадеш смисъл на жалкото си съществуване, като нараняваш другите. Ти си този, който трябва да дири професионална помощ.

74.   Авторке, жена съм и винаги в спорове съм защитавала женската позиция-просто от солидарност. Но сега, без да се сърдиш, не съм съвсем съгласна с тебе. Аз съм учителка и с домакинските задължения повярвай ми просто се разтоварвам от натрупаното напрежение на работа. Обичам да готвя и го правя с удоволствие. Мъжът ми е добра душица и ако му кажа той да я върши тая работа, ще я свърши, но той една вода да свари-ще я развали, защо ми е да ям буламачи. Случвало се е да ми помогне когато чистя, но рядко, казах вече, че това просто ме разтоварва. Иначе както на него не му приляга женска работа, на мен пък не ми приляга никаква мъжка-в колата само се возя, крушки не сменям, ремонти не правя. Едничката мъжка работа, която върша е да нацепя дърва и да запаля парното, но изключително рядко, когато той не си е в къщи. Направили сме си от само себе си разделение на задълженията, всеки си кара неговите и никой не се оплаква. Така че, повярвай не всички мъже са готованковци, а ти си съвсем млада още и имаш време да избираш. Желая ти да си намериш мъж на който с удоволствие ще готвиш, чистиш и переш-сама, по твоя инициатива.

75.   Аз авторката я разбирам защо мисли така. Не я обвинявам, не я критикувам. Не виждам смисъл да ѝ пиша неща от сорта на, че не всички мъже са такива... че най - вероятно не е имала късмета да попадне на такъв, с какъвто ще си допаднат и.т.н.

Ама 66ти номер ми направи много лошо впечатление, че изпитва някаква адска! злоба към жените като цяло. И не просто това често срещано озлобление сред мъже, които работят тежък физически труд за ниско заплащане или сред мъже, които имат 3 вишута, ама са на минимална заплата, не, това на н66 е адско.. ! Което меко казано не е окей. Най - вече за самия него.
Толкова напън е вложил в коментара си да залее с негативизъм една жена, която най - вероятно още от ранното си детство е виждала само лоши примери за семейни двойки около себе си, включително и баща ѝ и майка ѝ може би. Така се е случило детството ѝ, и другите хора сме длъжни или да ѝ кажем нещо положително и обнадеждаващо и просто да замълчим.
А това, което е писал за осиновяването направо не разбирам как изобщо модераторите са си позволили да го публикуват...
Само ще ви дам да погледнете ето това: (става дума за осиновено от заподноевропейци българско дете)
https://www.dnes.bg/muzika/2017/05/29/samouk-talantliv-bylgarin-e-favorit-v-glasyt-na-franciia.342554

н66, въпрос на време е ти да се самоубиеш, да точно ти, помни ми думата..

А на н68 ще кажа, че ако му се налага да работи за да си осигури секс, значи най - вероятно е доста жалък човек, без особени умения за общуване (казано по - простичко: комплексар, смотльо, задръстеняк, отблъскващ човек).
И за негово добро ще е (в смисъл хубаво е човек да приема истината, а не да вижда само това, което му е удобно и му отърва) да престане да злобее срещу западноевропейците, защото въпреки че също имат своите проблеми, те са на светлинни години по - напред от Ганьовите Балкани.

76.   Има мъже и мъже, жени и жени. Хора и хора! А изборът е наш. :)
ж30

78.   75, един прост съвет от "жалкия, асоциален" 68:
Когато не можеш да разбереш нещо, недей се опитва да даваш акъл преди да се опиташ поне да го разбереш.
Предполагам си женско, по изказа. Та не знам дали да те питам въобще ще си прибереш ли безработен клошар вкъщи. Че не всички мъже имат привилегията да имат тате милионер. Отделно че такива обикновено са сложни за търпене, но както и да е.
Ако си случайно пък мъжко - сигурен съм че нито една жена с която си бил дори и за вечер, не е гледала материалното ти състояние и/или перспективи, а просто е била запленена от невероятното ти умение за комуникация.
Та като ще приемаш истината, гледай да е истина реално, а не това което ти се иска.
Колкото до "злобата" срещу западноевропейците - няма как да изпитваш злоба към някой с който нямаш никаква връзка. Просто споделих наблюдения от няколкото "най-напреднали" страни които съм посещавал. Не е лошо да се поразхождаш извън България от време на време, просто за "сверяване на часовника" дето се вика. Това че повечето от западноевропейската младеж е възприела циганския модел на поведение не си го измислям от задния джоб, а съм го видял и са ми го казали познати които са там от години. Изключения има навсякъде. Единственото с което са на "светлинни години" пред нас в Европа са законите и спазването им. Макар че напоследък прекаляват с всякакви расистки/полови и подобни малоумни законопроекти. И това са същите идиоти като по "лошите Балкани" може да си го видиш на всякакви масови мероприятия там, не само на Слънчака. И ако не знаеш какво да търсиш, може да започнеш с Royal Ascot примерно. Не че знаеш какво е сигурно, но за необходимото ти инфо - събитие с официален дрес код, посещавано от кралицата всяка година.

51-62 от 62